Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

ciekawe czy w strukturach OPL jest komórka zajmująca się wyłapywaniem tego typu urządzeń.

Sam kiedyś widziałem urządzenia OPL czy firmy z karczochem w logo w lombardach i na OLX.

Jedynym przypadkiem, gdy w/w urządzenie ONT nie jest własnością Orange to wtedy, gdy jest to umowa BSA. W papierach jest, że sprzęt należy do OPL a w rzeczywistości jest własnością ISP, który zakłada instalacje. Takie urządzenia łatwo poznać, bo są białe i nie mają naklejek Orange 🙂

zresztą nie tylko Huawei, bo Dasan też 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

@pablus Na 100% jest taka komórka. Sprawdź, że takie wpisy na allegro i olx znikają po tygodniu. Wniosek- istnieje współpraca między korporacjami a witrynami które pośredniczą w handlu. Kiedyś śledziłem takie wpisy i nawet zadzwoniłem, aby wypytać sprzedającego. Wycofał się ze sprzedaży odpowiednio " przekonany" Zapewne nie tylko Orange praktykuje takie dochodzenie swoich praw w kwestii sprzętu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

kolejny "smaczek"

 

 

large.jpg


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21548
  • 173

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

Publikowanie linków do tych problematycznych aukcji to jest absolutnie najgorsza rzecz jaką można zrobić. Skoro, kolego @pablus Ci się wydaje, że to sprzęt kradziony, to jeszcze raz powtórzę: zgłoś swoje podejrzenie w portalu. Nie reklamuj problematycznej Twoim zdaniem aukcji na tym forum. Przecież NO jest indeksowane przez przeglądarki i właśnie zafundowałeś sprzedawcy darmową reklamę. Chyba nie o to Ci chodziło? Czy może jednak?

IMHO ten link należy usunąć. Jeśli ktoś będzie aż tak zdeterminowany żeby chcieć to sobie sprawdzić, to niech przepisuje z obrazka.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

No właśnie zgłosiłem ale allegro olało temat. Bardziej mi chodzi o to by post dotarl przez forum do osób które mają możliwość weryfikacji i obciążyły delikwenta 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

@pablus Link z wpisu usunąłem, a ze zdjęcia zamazałem - @j131 ma rację.

 

dobrego dnia