Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

Gdzie mogę zgłosić próbę sprzedaży urządzeń będących własnością OPL?

bo wątpię by ten Huawei 8310 był odsprzedany klientowi a jak wół ma logo Orange:

 

https://allegro.pl/oferta/huawei-echolife-hg8010h-ont-1x-ge-1x-gpon-9647012282

15 ODPOW. 15

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

Wydaje mi się że do Allegro. 

Na dole masz Zgłoś naruszenie zasad.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

Niestety ten model sprzętu dostępny jest na wolnym rynku. Nie wiem czy jest sens. Można zgłosić do allegro (jest przy każdej aukcji zgłoś naruszenie zasad), tylko i tak komuś może się nie przydać.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

ten model tak, ale nie brandowany logiem Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53200
  • 617

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

@pablus Sprzęt Orange jest do końca własnością Orange. Miałem kiedyś przypadek, że właśnie na OLX ktoś sprzedawał FB3. Twierdził, że kupił, bo zapłacił karę "za nieoddanie". Mylił się, bo to kara za brak zwrotu sprzętu, a nie rachunek za towar. Operator może złomować sprzęt, ale nie może go sprzedać, gdy model jeszcze jest w obrocie w wypożyczeniu. To wiem, bo wtedy się dowiedziałem. Wyniku sprawy nie znam, ale wiem, że czasem "tropią" nielegalnie sprzedawane urządzenia


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

Ja nie wiem czyją własnością jest sprzęt. Trzeba by mieć dostęp do systemu z ewidencją sprzętów. Tak sam kiedyś wielkie halo że Liveboxy i Funboxy są własnością Orange, a gdzie nie gdzie w salonach i PH można je kupić na własność.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53200
  • 617

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

@Piotrekk85 Co do Liveboxa to się zgodzę jeśli masz usługę,a wysiądzie modem, możesz. Z ulicy nie kupisz. To jest wietrzenie magazynów że sprzętu zamiast na złom


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

Może nie z ulicy, ale czasem można dostać. Orange robi dużo wyprzedaży. Też niekiedy podwykonawcy robią wyprzedaże jak Orange zmienia model sprzętu. Z samego opisu aukcji można założyć, że ktoś dostał karę za nieterminowy zwrot i myśli, że jego, ale ja pewności bym nie miał. Też sprzęt mógł być wykorzystany w innym kraju gdzie jest Orange.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?

Czy na allegro, czy OLX-ie, pełno można kupić sprzętu, które są własnością Orange. Kiedyś, jak były dekodery SHD 80 z kartą Viaccess 2.0 można było kupić na allegro i przez dwa lata była darmowa telewizja Orange. Zdziwko klienta, jak kończył umowę i trzeba było oddać sprzęt 🙃😉 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 184

próba sprzedaży urządzeń Orange - gdzie zgłosić?


@Piotrekk85napisał(-a)
Ja nie wiem czyją własnością jest sprzęt. Trzeba by mieć dostęp do systemu z ewidencją sprzętów. Tak sam kiedyś wielkie halo że Liveboxy i Funboxy są własnością Orange, a gdzie nie gdzie w salonach i PH można je kupić na własność.

Funboxy nie były sprzedawane, natomiast Liveboxy 2.0, którym numer seryjny zaczyna się na SL20Z były sprzedawane i są własnością klienta, natomiast L20Z to dzierżawa.