Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

funbox 6 problemy z zapytaniami arp


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

restart w uwagi na brak prądu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

@amarekw dziwne, co piszesz..Jak urządzenie ma stały adres IP ustawiony z poziomu menu urządzenia , nie ma prawa pobrać "dzikiego" adresu IP. Adresy przydziela router, a RE jest tylko przekaźnikiem. Jeśli przekaźnik nie działa, to jeśli falownik nie ma zasięgu modemu (a zakładam, że nie ma, skoro używasz RE), to nie powinien pobrać nic z DHCP jakiegokolwiek urządzenia, bo ma wyłączone po ustawieniu stałego IP.

Stąd i pytanie skąd pobiera połączenie w trakcie restartu RE i czemu dziwny adres?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

Chyba że "sam sobie nadaje", jeśli nie zestawi połączenia - po to żeby dalej próbować "się przedstawiać" - ale to też dziwne zachowanie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

Jeśli miał falownik ustawione DHCP to wtedy w przypadku restartu edimaxa to dostawał dziki adres,


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

@amarekw To wpisz mu stałe i nie będzie problemu-brak komunikacji przez RE-nie działa komunikacja z falownikiem, ale innego IP nie będzie dostawał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

Mam właśnie teraz ustawione na stale, ale problemem jest że zapytania o MAC adres (ARP) nie działają w sieci wifi dla tych właśnie tych urządzeń. Jeśli dodam na kompie na linuxie wpisy statyczne w tablicy arpów to komunikacja jest.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

@amarekw 

Myślę że rozumiem problem i choć nie mam FB6 to zakładam że jest podobnie arogancki jak FB3 którego mam. Zdaje się że on ogranicza swoją wiedzę o LAN do tego co ma w DHCP wyłapane. Jeśli ta hipoteza jest prawdziwa, to włączenie statycznie przypisanych adresów IP do zakresu obsługiwanego przez DHCP FB6 powinno pomóc. Oczywiście dodatkowo w FB6 trzeba też zadeklarować statyczność tych adresów. Mam trochę podobną konfigurację w której statyczny adres w sieci FB3 jest właśnie w zakresie jego DHCP (mimo że "u siebie" jest skonfigurowany statycznie). Nie mogę sobie przypomnieć dlaczego akurat tak to musiałem skonfigurować, ale był jakiś problem z (wydawałoby się logiczniejszym) użyciem statycznych adresów spoza zakresu DHCP FB3; być może to przejaw tej samej przypadłości. IMHO oczywiście to jakaś pluskwa w oprogramowaniu Funboksów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

Przetestowałem i niestety nie dało to rezultatu.

 

Ale to jest jakiś babol, bo z wnętrza sieci po adresie sieci lokalnej nie można wbić się do falownika, który jest podpięty przez bridge, bo brak jest odpowiedzi na zapytania "Jaki jest MAC adres adresu IP" w sieci lokalnej. Ale jeśli wprowadziłem adres falownika do "Zaawansowane => DMZ" to przez adres zewnętrzny funbox'a bez problemu dostałem się do falownika. Tylko czy to jest prawdziwy fun 😉 ja tak nie uważam, to jest ewidentna pluskwa.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

@amarekw 

Hmm... A gdyby włączyć switch między FB a resztą LAN?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

Wczoraj zrobiłem, drugie obejście problemu, tj po funboxa połączyłem inny router wifi (lan do lanu), tak że funbox zarządza adresami i bez najmniejszego problemu dostęp z sieci wifi jest bez najmniejszego problemu do falownika. Tak więc poza dodaniem statycznych wpisów w tablicy arpów jest i drugie obejście problemu.

 

W jaki sposób można zgłosić do Orange problem, aby mieli sygnał i może sprawdzili dlaczego jest problem, a najlepiej go rozwiązali?