Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyrzuca internet lub go całkiem opóźnia przy polaczeniu AP z funboxem


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Wyrzuca internet lub go całkiem opóźnia przy polaczeniu AP z funboxem

Witam mam problelem mianowicie od kilku lat uzywam tego rozwiazania a kilka dni temu po podlaczeniu kablem z funboxa do tplinka po kilku minutach internet zwalnia lub calkiem nie dziala na AP, a na komputerze podpietym do funbox jest wszystko ok czyli to wina komunikacji z AP, mam wylaczony serwer DHCP na tplinku, ustawiony staly adres na .20

Dodam ze mam wlaczona zapore sieciowa czy moze miec to wplyw na dzialanie?

 

Zrzut ekranu 2023-02-05 113202.pngZrzut ekranu 2023-02-05 113150.pngZrzut ekranu 2023-02-05 113128.png

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

 

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Wyrzuca internet lub go całkiem opóźnia przy polaczeniu AP z funboxem

@lincoln139  nie otwieram tych załączników, bo leniwy jestem, trzeba było jako obrazki dodać.

Tak w ciemno, wyłącz zaporę w AP Klient (ten dodatkowy router), bo to nie FunBox zrywa komunikację LAN, zrywa ten TP-Link co jest niby klientem w sieci LAN.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53260
  • 618

Wyrzuca internet lub go całkiem opóźnia przy polaczeniu AP z funboxem

@lincoln139  przy wyłączonym DHCP spróbuj podłączyć kabel nie do wejścia WAN, a do portu switcha w tym to linku. Zobacz czy efekt będzie ten sam. Jeśli nie, wyłącz stałe IP z WAN  lub zostaw uplink w switchu. Najlepiej tp linka  wróć do ustawień fabrycznych , zrób upgrade softu do najnowszego i wyłącz ponownie DHCP. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Wyrzuca internet lub go całkiem opóźnia przy polaczeniu AP z funboxem

Zapora jest włączona w funboxie, a tam nie ma problemu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Wyrzuca internet lub go całkiem opóźnia przy polaczeniu AP z funboxem

@agat13 w TP linku nie mam zbytnio wyboru mam tylko jedno wejscie dodam ze to model  TL-WA801N
przywracalem go juz do ustawien fabrycznych a nawet probowalem z automatycznym ip i to samo


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53260
  • 618

Wyrzuca internet lub go całkiem opóźnia przy polaczeniu AP z funboxem

@lincoln139 to zmienia postać rzeczy. Masz typowy AP tplinka, który prawdopodobnie dokonał żywota. Jeśli na ustawieniach defaultiwych nie działa, to znak, że czas na zmianę. 

Powinien ruszyć po podpięciu do LAN FB przy założeniu, że nie ma własnego DHCP na ssid i haśle fabrycznym 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Wyrzuca internet lub go całkiem opóźnia przy polaczeniu AP z funboxem

To nowy tplink kupilem nowy poniewaz na starym bylo to samo co teraz i myslalem ze to rozwiaze problem, 
jest podpiety pod lan i ma wylaczony dhcp, dodadkowo w system logach

DHCP Notice Recv no OFFER, DHCP Service unavailable


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Wyrzuca internet lub go całkiem opóźnia przy polaczeniu AP z funboxem

@lincoln139  nowe TP- Link, mają tryb Punktu Dostępu i nie trzeba nic konfigurować, tylko wi-fi, DHCP z automatu się wyłącza i zapora też, jak to masz żle ustawione to taki efekt, jak opisujesz.

Ja bym po prostu ustawił go jako router, 2 sieć wtedy powstanie i DHCP zostawiasz w spokoju, przypisujesz tylko stałe IP w FunBox.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Wyrzuca internet lub go całkiem opóźnia przy polaczeniu AP z funboxem

@lincoln139 

W tej konfiguracji jedyne o czym trzeba się upewnić, to czy ten TP-Link jest faktycznie w trybie AP. Jeśli tak, to adres IP nie powinien być ustawiony na "Static", tylko zostawiony na "Smart": to zapobiegnie interferencji serwerów DHCP. Wiem, napisałeś że wyłączyłeś DHCP TP-Linka, ale po co sobie komplikować życie. FB ma trochę faszystowskie podejście do DHCP: jeśli sam czegoś nie przydzieli, to tego dla niego nie ma. Nawet jeśli to jest stały IP. Lepiej żeby FB się w sprawie tego IP sam dogadał z TP-Linkiem. Kiedy ustawiasz go na static w TP-Linku być może TP-Link nie fatyguje się żeby poinformować FB o swoim istnieniu. To oczywiście tylko hipoteza.

Sugerowałbym sprawdzenie konfiguracji TP-Linka w trybie AP, z IP uzyskiwanym z DHCP (a nie statycznym). Na FB wszystko jest OK, tam bym nic nie zmieniał. Jeśli i to nie pomoże, to coś może być nie tak z ustawieniami WiFi, ewentualnie coś może zakłócać WiFi. Sytuację w eterze pomoże rozeznać "WiFi Analyzer" (apka na Androida), może to coś wyjaśni.