Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

funbox 6 problemy z zapytaniami arp


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

Dzień dobry,
Do tej pory miałem router LTE, a obecnie funboxa 6 i mam po tej zamianie problemy z komunikacją
z falownikiem, który po lan jest wpięty do Edimax EW-7438RPn w trybie bridge. Oba urządzenia mają nadane adresy statyczne, poza pulą DHCP na funboxie, ale w tej samej podsieci.
Nie udaje się uzyskać mac adresu falownika i edimaxa przez zapytania arp. Czasami komputer otrzyma mac, gdy na falowniku włączę test połączenia do internetu (oczywiści test przechodzi poprawnie). Po dodaniu statycznych wpisów w tablicy arpów na komputerze, komunikacja działa bez problemu zarówno z falownikiem jak i edimaxem.
Nie jest to naprawienie problemu, ale jego obejście, który nie wiem z czego dokładnie wynika. Może ktoś coś ...

33 ODPOW. 33

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

@amarekw  coś więcej o falowniku; on wymaga statycznej adresacji, inaczej nie chce być dostępny? Czy to Twoje decyzje, żeby kontrolować wszystko co działa w otoczeniu aż poprzez kontrolę MAC.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

Ustawione jest statycznie, gdyż jak edimax tracił zasilanie to falownik tracił adres i trzeba było na falowniku klikać DHCP =>static =>DHCP aby odzyskał komunikacje. Gdy jest statyczny to jak edimax straci i odzyska zasilanie to działa bez ingerencji. A ja nie pisałem o kontroli na poziomie MAC, tylko aby w ogóle mieć komunikację na początek aby działał ping to musi iść zapytanie po sieci jaki MAC adres ma dany adres IP. A tego nie daje się uzyskać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

@amarekw Oczywiście po wymianie modemu konfigurowałeś od nowa tego Range Extendera? Jakie masz adresy na tych urządzeniach? Podaj jakieś szczegóły. 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

Konfigurowałem od nowa o myślałem, że coś na nim się rozjechało, ale w ten sam sposób.

192.168.8.1 to adres funboxa, pula dhcp 192.168.8.10-150, a 192.168.8.201 i .202 to falownik i edimax. Maska 24 bit.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

@amarekw A nie prościej zostawić DHCP z Funboxa na 192.168.1.1 i zmienić stałe adresy na dwóch pozostałych urządzeniach? Wiem, że to nie ma znaczenia, ale spróbuj..FB czasami zadziwiają przy ustawieniach nieszablonowych...

Maskę zostaw według FB


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

@amarekw  jasne, nie ustawiłeś na sztywno MAC, ale nadal nie rozumiem, dlaczego po utracie zasilania urządzenia są  w stanie komunikować się po sztywnym przypisaniu IP, a bez tego nie. Osobiście posiadam falownik firmy Huawei,  dla spięcia go z siecią korzystam z repeatera sygnału TP-Link, a chwilowo mam dodany jeszcze jeden po drodze repeater, i jakoś nie mają problemu z odbudowaniem połączenia w przypadkach chwilowego braku zasilania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

tak jak pisałem jak falownik miał dhcp to trzeba było klikać dhcp => static => dhcp jak edimax tracił zasilanie, aby był dostęp do falownika.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

W moim przypadku gdy edimax miał restart to falownik dostawał dziki adres i z nim zostawał.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

funbox 6 problemy z zapytaniami arp

@amarekw restart czy reset?