Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

funbox 3.0 tethering

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

A jak w obecnej konfiguracji z telefonem dostać się na FB . Jaki ma adres ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13424
  • 54959
  • 651

funbox 3.0 tethering

@finchu  właśnie się  prosto nie dostaniesz...

Trzeba odłączyć i ręcznie wpisać IP w kartę kompa jako bramę pisząc 192.168.1.1 , a adres karty 192.168.1.2 np


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1838
  • 8906
  • 70

funbox 3.0 tethering

@agat13 Brama nie ma nic do rzeczy, nie do tego służy.

@finchu Ustawiasz ręcznie na komputerze adres IP na przykładowo 192.168.1.5 i maskę na 255.255.255.0. Bramy nie musisz ustawiać aby dostać się do FB, DNSów również. Adres FB znasz bo się logowałeś. Telefonu również nie musisz odłączać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13424
  • 54959
  • 651

funbox 3.0 tethering

@Samotnick  racja, ale zwyczajowo się przyjęło, że taki jest adres modemu i stąd skrót myślowy 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5657
  • 22952
  • 190

funbox 3.0 tethering


@finchunapisał(-a)

A jak w obecnej konfiguracji z telefonem dostać się na FB . Jaki ma adres ?


Taki jaki miał przed zmianą... W tym w sumie cały ambaras.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1838
  • 8906
  • 70

funbox 3.0 tethering

@finchuZapomniałem o najprostszej metodzie logowania do FB po zmianie adresacji sieci. Najpierw na komputerze uruchamiasz polecenie:

netsh interface ipv6 show neighbors

w wynikach szukasz linijki z adresem routera:

fe80::ead2:ffff:fe52:xxxx                     e8-d2-ff-52-xx-xx  Stale (Router)

i używasz tego adresu aby zalogować się do strony konfiguracyjnej (umieszczając go w nawiasach kwadratowych]:

Zrzut ekranu 2024-03-15 100509.jpg
Nie potrzebujesz ustawiać statycznych adresów IPv4. Adres IPv6 FB3 nie powinien się zmieniać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

Nie mogłem zmusić do działania portu WAN . Pomimo że przełączałem na światłowód wracał do ustawień ONT. Może coś źle robię będę próbować dalej. Kolejny problem to oczywiście jak wyłączę DHCP to Smart WiFi box rozłącza się (pomimo że nadałem u statyczny adres (ale z puli adresowej 192.168.1.XX) . Może nadać mu IP z puli rozgłaszanej przez telefon ?

 

Będę bawić się dalej 🙂


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1838
  • 8906
  • 70

funbox 3.0 tethering

@finchu Widocznie tak jest zaprogramowane, że jak nie wykrywa światłowodu to przełącza na LAN1. Z tego co pamiętam u mnie po przełączeniu na LAN1 (nie mam ONT) sam wracał na ustawienie z wbudowanym ONT. Co do SWB - co to znaczy, że się rozłącza? Przestaje działać WiFi, czy nie możesz się do niego zalogować?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

Traci połączenie do FB. Nigdy sie do niego nie logowałem . Nawet nie wiem że można . Kilka uwag co do samego android Ethernet tethering . Nie włącza się automatycznie wiec brak prądu na urządzeniu czy sw update trzeba ponownie ręcznie włączyć . I na to jest sposób. Tak wiec potwierdzam że działa . Ale konfiguracja i utrzymanie jest uciążliwe 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5657
  • 22952
  • 190

funbox 3.0 tethering


@finchunapisał(-a)

...

potwierdzam że działa . Ale konfiguracja i utrzymanie jest uciążliwe 🙂


OK, to dokładnie tak jak myślałem.

Najbardziej "cieszę się", że ustaliłeś iż połączenie SWB-FB jest zrywane, bo to teoretycznie nie powinno się dziać, a skoro się dzieje, to stawia pod znakiem zapytania sens całego przedsięwzięcia. Równie dobrze można po prostu udostępnić sieć przez WiFi telefonu, tam gdzie jest potrzebna w razie awarii. Szybko, sprawnie i bez potrzeby zmieniania domyślnych konfiguracji LAN.