Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

funbox 3.0 tethering

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

Nie wiem jeszcze do jakiego momentu to działa . Przez jakiś czas jest ok . Sądze że reset FB kończy zabawę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

funbox 3.0 tethering

@finchu 

Jeszcze wchodzą w grę okresy na jakie przydzielane są adresy przez serwer DHCP (lease time). Sieć nie od razu przekonfiguruje się cała i to też może powodować przejściowe problemy (a nawet, potencjalnie, konflikty adresów). Ten parametr nie jest konfigurowalny w FB3, nie wiem jak w telefonie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1655
  • 8188
  • 64

funbox 3.0 tethering

@finchu Powinno działać cały czas. Napisz w jakim trybie działa SWB (AP, repeater) i w którym momencie resetuje się FB.

@j131 Gdyby chodziło tylko o WiFi to faktycznie nie byłoby o czym rozmawiać, wystarczyłby HS z telefonu z taką samą nazwą sieci i hasłem jak w FB. Niestety w rozbudowanej sieci domowej jest wiele urządzeń jak STB czy IoT, których przepięcie pod WiFi nie jest możliwe albo bardzo czasochłonne. Możliwość uruchomienia zastępczej bramy na czas awarii jest bardzo cenna.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

Sprawdze dam znać.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

funbox 3.0 tethering

@Samotnick 

Zastępcza brama jest przydatna; zgoda. Z użyciem FB3+SWB? Wątpię. One nie eksponują krytycznych ustawień, nie wiadomo czego się po nich spodziewać w takiej konfiguracji.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1655
  • 8188
  • 64

funbox 3.0 tethering

@j131 U siebie zastanawiałem się nad jakimś ZTE 5G, one mają chyba możliwość obsługi dodatkowo drugiego połączenia przewodowego. Możliwość podłączenia telefonu do switcha jest jednak dużo tańsza. Jak ma się własny serwer DHCP to wystarczy zmienić bramę w konfiguracji i odnowić dzierżawy. Zależy to oczywiście od tego czy można w telefonie wyłączyć serwer DHCP i ustawić adres pod swoją sieć.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

funbox 3.0 tethering

@Samotnick 

U siebie zrobiłbym to znacznie naturalniej bo mam LAN za kolejnym ruterem i alternatywną bramkę podłaczyłbym do niego. Ani WiFi ani klienty nic by nie wiedziały (z wyjątkiem dekoderów, TV na pewno nie zadziała w takim układzie). Ale jest jeden szkopuł: nie mam wystarczającego sygnału GSM żeby się w to bawić, musiałbym chyba zainwestować w antenę na dachu żeby to miało sens. A wtedy jeszcze dodatkowe kable trzeba by ciągnąć... Nie chce mi się. Awaria była jedna na trzy lata i trwała ledwie kilka godzin.

Jeśli zaczną się poważne awarie, to pomyślę o poważnym backupie, ale to raczej przez Starlink niż przez GSM. A po taniości to na parę godzin wystarczy działać na telefonach.

YMMV.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

Moja rozmyta wiedza z czasów kiedy jeszcze w tym siedziałem pozwoliła mi skonfigurować rozwiązanie optymalne na potrzeby mojej zabawy.

1) DHCP jest włączony

2) Telefon z ethernet tethering podłączony do Smart WiFi box .

 

Po odczytaniu z telefonu IP, maski i bramy ustawiłem odpowiedni adres na interfejsie WiFi (zakres z telefonu). Oznacza to tyle że nie zmieniam niczego w  konfiguracji a przełączam na 5G tylko urządzenia które chcę .

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1655
  • 8188
  • 64

funbox 3.0 tethering

@finchu Pochwalisz się jaki masz hub do telefonu?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 44
  • 1

funbox 3.0 tethering

HP USB-C to RJ45 Adapter FD https://www.hp.com/pl-pl/shop/products/accessories/przejsciowka-hp-usb-c-na-rj45-g2-4z527aa

Lenovo travel hub https://www.lenovo.com/us/en/p/accessories-and-software/hubs/hubs_hubs/4x90s92381?orgRef=https%253A%... ( można jednocześnie zasilać telefon )

 

Moim zdaniem działać będzie każda przejściówka usb-c rj45 z zasilaniem.