Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dramat funbox 6.0 max 75Mb/s


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 39
  • 0

dramat funbox 6.0 max 75Mb/s

Czesc rok temu kupiłem swiatłowód od orange o predkosci 1Gb/s na modemie funbox 3.0 predkosc była maks 15mb/s. Ostatnio dostałem funbox 6.0 i prędkosc podniosła sie do 75Mb/s przy samym routerze, wiec czy oni lecą w bambuko czy co? oczekiwałem swiatlowod o predkosci 1Gb/s a dostałem 75Mb/s. Na xbox predkosc maks to 250Mb/s a na kablu ethernet maks 300Mb/s wiec co mam teraz zrobic skoro kupiłem 1Gb/s a mam praktycznie nic

55 ODPOW. 55
Anonim

Nie dotyczy

dramat funbox 6.0 max 75Mb/s

@Darus  problem masz w swoim sprzęcie, skoro tak niskie prędkości, wypada dać specyfikację sprzętu, który tak wolno działa i zrzuty z ustawień kart sieciowych LAN i WI-FI, bo inaczej to nikt ci nie pomorze.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 39
  • 0

dramat funbox 6.0 max 75Mb/s


@Anonim nie znam sie na tym 😕 ale chociazby telefon mam najnowszy od apple

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

dramat funbox 6.0 max 75Mb/s

@Darus na smartfonie również masz takie prędkości? Wygląda, jak by sprzęt w sieci wewnętrznej działał nie na 1Gbit, tylko na 100Mbit.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 39
  • 0

dramat funbox 6.0 max 75Mb/s

na smartfonie mam max 75Mb/s a swiatlowod 1Gb/s ☹️


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

dramat funbox 6.0 max 75Mb/s

@Darus prpponowałbym rozdzielenie sieci WiFi i ponowić pomiary. Będzie możliwość sprawdzenia WiFi na dwóch zakresach niezależnie.

Zerknij na ten temat:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-3-Ustawienia-standardowe-WIFI/td-p/186757

Anonim

Nie dotyczy

dramat funbox 6.0 max 75Mb/s

@Darus  skoro się na sieci nie znasz, to jakiegoś znajomego Informatyka poszukaj, ogarnie ci to szybko, teraz co drugi młody ogarnia sprzęt komputerowy i internet, tak zdalnie to ci będzie trudno pomóc, skoro tematu nie ogarniasz, iPhone powinien poradzić sobie z FunBox6 i mieć znakomite szybkości po wi-fi, tak na marginesie nie musisz mieć 1Gb/s na jednym sprzęcie,  wnioskuję że tam w domu więcej sprzętu, to te 1Gb/s wykorzystasz, nie ma co narzekać i nie opieraj się na testach z internetu (test speed), bo to wiarygodne nie jest i w realu takich prędkości się nie uzyska, ja dopiero jak 4 komputery uruchomię, to te 1Gb/s wykorzystuję, choć każdy z osobna też te 600Mb/s w teorii uzyskuje.

Tak na konieć podsumuję temat:

Czy ty właściwie piszesz prędkość pobierania, bo może 75MB/s masz to wtedy jest ok.

Zresztą tu masz rozpiskę co i jak 😄

Mbps i MB -> Poradnik. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21538
  • 173

dramat funbox 6.0 max 75Mb/s


@Darusnapisał(-a)

Czesc rok temu kupiłem swiatłowód od orange o predkosci 1Gb/s na modemie funbox 3.0 predkosc była maks 15mb/s. Ostatnio dostałem funbox 6.0 i prędkosc podniosła sie do 75Mb/s przy samym routerze, wiec czy oni lecą w bambuko czy co? oczekiwałem swiatlowod o predkosci 1Gb/s a dostałem 75Mb/s. Na xbox predkosc maks to 250Mb/s a na kablu ethernet maks 300Mb/s wiec co mam teraz zrobic skoro kupiłem 1Gb/s a mam praktycznie nic


Na NO odpowiedzieć Ci mogą tylko tacy sami jak ty klienci Orange, na podstawie własnego doświadczenia i wiedzy, ale bez wglądu w Twoje dane. Jeśli chcesz dostać sensowne sugestie, to musisz podać więcej szczegółów. Z Twojego postu wynika że przez rok płacisz za coś czego nie otrzymujesz, to jest co najmniej dziwne. Jeśli warunki umowy nie są dotrzymywane to powineneś reklamować do skutku, dostępnymi kanałami BOK.

Aby uzyskać pomoc tutaj musiałbyś odpowiedzieć na kilka pytań i wykonać kilka testów ale nie jestem pewien czy będziesz skłonny to zrobić.

Pierwsze pytanie byłoby takie: czy masz możliwość podłączenia do swojego FB6 komputera przy pomocy dostarczonego z modemem kabelka eternetowego?

 

____________

Wpis edytowany, netykieta - Rafał


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

dramat funbox 6.0 max 75Mb/s

@Darus  podpytam, czy jak rok temu zakładano Ci łącze to technik po zainstalowaniu usługi sprawdził parametry i prędkość?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

dramat funbox 6.0 max 75Mb/s

@Darus  prawdopodobnie liczysz się ma 2,4 GHz. Jak sieci są połączone, to smartfon zawsze wybierze  silniejsza, a taka na 100% jest 2,4 , czyli wolniejszą ( do 140Mb/ sek w warunkach idealnych czyli laboratoryjnych. Ogólnie osiągniesz do 70-90Mb/ sek. 

Na Modenie rozdziel obie częstotliwości inaczej je nazywając ( np dom i dom_5) 

Dom to 2,4, a dom_5 to 5GHz) 

Instrukcja https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Modemy-i-routery/Wszystko-o-Wi-Fi-punkt-po-punkcie/ta-p/256521 

Punkt 7

Podlacz później smartfona do dom_5 i dopiero zrób speedtest