Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wszystko o Wi-Fi punkt po punkcie

 1. Aaaaaaaaaabsolutne ABC 😉, czyli podstawowa wiedza o Wi-Fi w pigułce dla tych, którzy nie lubią dużo czytać

Poznaj 10 przykazań Wi-Fi, o których należy pamiętać, by Twoje Wi-Fi nie zeszło na ciemną stronę mocy. W wersji jeszcze bardziej uproszczonej dostępne są na kanale 88 na dekoderach Sagemcom IWU 200 oraz Samsung ICU 100.

 

 1. Przewodnik po obsłudze serca Wi-Fi, czyli routerze

Znajdziesz tu informacje w zakresie konfiguracji i rozwiązywania problemów z Wi-Fi – i nie tylko – dla najpopularniejszych routerów Orange: 

 

 1. Sprzęt klienta - istotny element układanki z domowym Wi-Fi. Co jest w nim ważne i ma wpływ na Wi-Fi?

Czy wiesz, jakie parametry techniczne w urządzeniu wpływają na prędkość internetu? A czy potrafisz sprawdzić, jakie parametry Wi-Fi ma Twój sprzęt?

 

 1. Co robić, gdy się Wi-Fi popsuje?

Pierwsza pomoc w nagłych (lub przewlekłych) wypadkach, gdy:

 

 1. Jaki jest godny polecenia wzmacniacz Wi-Fi i dlaczego to Smartbox Wi-Fi 6

Na rynku jest spory wybór wzmacniaczy Wi-Fi od 50-60 zł do „sky is the limit”. Czy cena zawsze czyni cuda? Czy zawsze warto kupować na własność? Dlaczego Smartbox Wi-Fi 6 jest produktem godnym rozważenia? Odpowiadamy na te pytania tutaj.

 

 1. Jak sprawdzić, kto korzysta z Twojego Wi-Fi?

Jak odciąć dziecku internet – przynajmniej na pewien czas? Jak zmienić hasło i nazwę sieci jednym ruchem palca? Znajdź odpowiedzi na te pytania i zobacz, co jeszcze możesz zrobić z bezpłatną aplikacją Mój Funbox w Twoim telefonie

 

 1. Kiedy rozdzielać sieci Wi-Fi na dwa pasma?

Odpowiedź: w ostateczności. Szczególnie jeśli masz modem Funbox 6 lub Funbox 3.0. To dlatego, że mają one mechanizm Smart Wi-Fi, który automatycznie dostosowuje najlepsze pasmo i częstotliwość Wi-Fi do możliwości urządzeń i zakłóceń w otoczeniu. Jeśli rozdzielisz sieci – mechanizm przestanie działać. Zdarza się jednak, że czasem są urządzenia klienta, które nie chcą się z modemem „dogadać”. Obsługują częstotliwość 5 GHz, ale uparcie łącza się z 2.4 GHz – ze stratą dla prędkości Wi-Fi. W takim przypadku możesz poprawić na nich działanie Wi-Fi jeśli rozdzielisz sieci i wymusisz połączenie z siecią 5 GHz. Możesz to zrobić przez konsolę modemu (patrz film na przykładzie FunBox 2.0) lub poprzez aplikację Mój FunBox.

 

 1. Jak połączyć dekoder po Wi-Fi?

Najbardziej stabilne połączenie dla Telewizji to połączenie przewodowe. Ale jeśli bardzo zależy Ci na połączeniu po Wi-Fi pamiętaj - nie łącz więcej niż jednego dekodera w domu w ten sposób!  W przeciwnym razie Telewizja może nie działać poprawnie. Poniżej znajdziesz linki m.in. do instrukcji konfiguracji Wi-Fi na dekoderach:

 

 1. Jak mierzyć Wi-Fi? 

Najprościej jest mierzyć jego prędkość, choć w przypadku Wi-Fi wynik może być wypadkową wielu czynników. Zobacz na co należy zwrócić uwagę przy speedteście. W szczególności, jeśli chcecie dowiedzieć się, jak zmierzyć 1 Gb/s po Wi-Fi na Funbox 6, zajrzyjcie tutaj (sekcja „Pytania i odpowiedzi dotycząca korzystania z routera Funbox 6”). Można też zmierzyć siłę sygnału Wi-Fi odbieraną przez Twoje urządzenia. Sprawdź, jak to działa na mapie sieci domowej w aplikacji Mój Funbox (sekcja „Jak korzystać z aplikacji Mój FunBox?” > „Instrukcja – sprawdzenie j....

 

 1. Niestandardowe zastosowania Wi-Fi

Co jeszcze możesz robić z Wi-Fi? Na przykład dzwonić z tych miejsc, gdzie zasięg komórkowy nie sięga a Wi-Fi owszem. Jak? Przez usługę Wi-Fi Calling.

 

 1. Więcej o Wi-Fi dla poszukujących ciekawostek: 

 

 

Gdybyście mieli pytania związane z tym artykułem i jego zawartością, to - śmiało! - możecie je zadać tutaj. I oczywiście o problemach związanych z wi-fi można porozmawiać na forum w odpowiednich kategoriach - Telefony i tablety oraz Modemy i routery, wybierając etykietę wi-fi.

Historia wersji
Nr wersji:
6 z 6
Ostatnio zaktualizowane:
wrzesień
Zaktualizowano przez: