Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamknięte porty na TP-Link Archer MR600


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 58
  • 0

Zamknięte porty na TP-Link Archer MR600

@Samotnick 

Wrócę do tego od razu jak uda się znowu rozwiązać problem z niedziałającym WAN... Poczytałem inny temat z forum orange gdzie jednej osobie pomógł (niby) reset routera. Spróbowałem i znowu nie mogę połączyć się z profilem VPN. Ustawienia takie same, nic nie zmieniałem a połączyć się nie chce.


obraz_2024-06-22_223935528.png

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 58
  • 0

Zamknięte porty na TP-Link Archer MR600

Ustawienia były prawidłowe. Problem leżał po stronie routera. Po zmianie punktów dostępu (WAN, przełączenie profilu) router nie odbierał sygnału i kompletnie nie chciał się połączyć z internetem. Rozwiązanie to przejście na 3G Only a potem znowu 4G Preferred.

@Samotnick jeśli chodzi czy serwer jest dostępny z zewnątrz to niestety nie. Na innej sieci nie można się połączyć z serwerem. A po wpisaniu ip z portem do przeglądarki także nic.

Ustawienia fabryczne nie pomogły z odblokowaniem portu. Zgaduję że po prostu nie mam w rzeczywistości publicznego IP, ponieważ "internet" w panelu routera pokazane jest ip: 192.0.0.2, a "lan": 192.168.1.1. U innych osób z tego co sprawdzałem ip od razu zmieniało się na kompletnie inne a nie jak w moim przypadku 192.0.0.2.


obraz_2024-06-23_033326446.png

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Zamknięte porty na TP-Link Archer MR600

@Kamilowskyy8 U mnie podczas korzystania z APN „internet” otrzymuję na urządzeniu adres z zakresu 10.x.x.x. Następnie jest NAT po stronie operatora i wychodzę, na przykład, przez 31.61.238.99. Nie mam możliwości sprawdzenia jak to wygląda po włączeniu usługi Orange VPN. Podejrzewam, że konfiguracja usługi zapina się tylko częściowo. To nie pierwszy problem z tym routerem na forum.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22863
  • 190

Zamknięte porty na TP-Link Archer MR600

@Kamilowskyy8 

Publiczne IP ruter może dostać tylko jeśli zestawi połączenie z APN VPN albo tym drugim, statycznym. Na normalnym APN internet nigdy nie dostanie publicznego IP. Tak że twoje podejrzenia są słuszne. Jeśli jest problem z zestawieniem połączenia przy wykupionej usłudze Orange VPN to wychodzi że winny jest ruter, z jakiegoś powodu nie potrafi tego zrobić.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 58
  • 0

Zamknięte porty na TP-Link Archer MR600

@j131 czyli najlepiej jak wykupię usługę Orange VPN Statyczny i dopiero wtedy powinno być w porządku z adresem IP?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 58
  • 0

Zamknięte porty na TP-Link Archer MR600

@Samotnick Okej czyli router nie obsługuje usługi Orange VPN statyczny. Czyli Orange VPN na dynamicznym już tak? Zakładam że jedyne co mi pozostało to jutro zadzwonić do Orange i po prostu poprosić o nadanie mi publicznego IP którego nie mam.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22863
  • 190

Zamknięte porty na TP-Link Archer MR600

@Kamilowskyy8 

Orange niczego ci nie nada na telefon. Jeśli ruter nie nadaje się do usługi to musisz kupić inny, taki który się nadaje.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 58
  • 0

Zamknięte porty na TP-Link Archer MR600

Póki co zgłosiłem problem do Orange. Czekam na telefon i zobaczymy. Po tym co też przeczytałem na wielu forach Orange miało już takie problemy i po prostu zaraz po włączeniu usługi, IP nie stawało się publiczne i trzeba było dzwonić i się prosić o nadanie publicznego IP. Obecnie mój router jak i 2 inne telefony na których sprawdzałem IP z profilu vpn pokazują 192.0.0.2. Próbowałem wcześniej na wyłączonym uPnP, DHCP oraz z włączonym DMZ i nic.

@Samotnick zaraz po tym spróbuje tak jak sugerujesz. Nie chcę robić tego teraz bo aktualnie nie mam możliwości przez, to że internet jest w użyciu więc zapewne jutro coś napisze jak się potoczyło.

Poniżej screeny stanu internetu jak u mnie to wygląda. A póki co miłego wieczoru.


obraz_2024-06-24_203516937.pngobraz_2024-06-24_203540122.png