Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@royan1  sprawa jest  prosta. Kupujesz zwykły switch Gbeth, przełączasz za jego pomocą PS i PC do jednego wyjścia z FB2 i masz port dla córki wolny. Przeciągasz kabel, instalujesz jakikolwiek router w trybie punktu dostępowego jak najbliżej pokoju córki i po problemie. 

Ważne, aby dekodery były dołączone bezpośrednio do FB,  reszta może być  podłączona przez switch.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

 Dzięki na pewno spróbuję z tym switchem też o tym pośrednio myślałem ale czy nie będzie oby konfliktu sprzętowego gdy włączę pc i ps5 jednocześnie ? Czy po prostu będą dzielić linie przesyłową neta na pół ?

 

Próbował ktoś jeszcze tak podłączyć przez rozdzielacz ?

 

Spróbuję jeszcze do tego podpiąć Archer C6 lub TP-Link Archer AX1500 (ale myślę że C6 będzie łatwiejszy do skonfigurowania) i napiszę czy to coś pomogło, na weekend się za to wezmę o ile w końcu wybiorę i zamówię jeden z tych dwóch modeli routerów

 

A jeśli chodzi o stronę nasz.orange.pl to sugeruję autorom napisać że login usługi potrzebny do zalogowania to numer telefonu bo człowiek potem szuka w nieskończoność prawidłowego loginu i go cholera strzela bo każdy błędny a przecież zakłada się konto, mail zły, nr z faktury nie wchodzi, nazwa użytkownika też nie wchodzi jako login 😕 no i pomimo że mam konto w Orange to do założenia konta na nasz Orange przekierowuje mnie do Orange w procesie rejestracji i powstaje pytanie czy nie zmieniam czasem danych do konta pomimo że to konto już istnieje. Strasznie zakręciliście to wszystko a powinno być łatwo i przyjemnie tak jak w aplikacji

___________

* Scalenie wpisów - moderator Bartłomiej


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

Mógłby też ktoś napisać jakie dane należy wpisać do ustanowienia połączenia wifi. 

Z tego co wiem na razie to:

IP musi być inny, Maska podsieci zostaje tą samą, kanał auto lub wybrany i DHCP wyłączone na drugim routerze. 

 

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@royan1  jeśli kupisz switch Gbeth dobrej marki nie będzie problemu. Switch sam zarzadzi ruchem i w miarę poterzeb da tyle ile będzie  potrzebne urzadzeniom. To już nie ta technologia, co przy hubach kilkanaście lat temu. 

Jesli ustawiasz  router w tryb AP ze switchem, to jeśli nie ma tej opcji od razu w menu, to ustawiasz parametry wifi jak chcesz ( możesz ustawić takie same jak na FB- ssid,  hadlo , kanał i szyfrowanie) I sprawdzić czy działa automatyczne przełączanie między urządzeniami jak się przemieszczasz pomiędzy sieciami FB  I AP. 

Jeśli nie za bardzo,  to ustaw inne ssid, i będziesz wiedział do którego się łączysz  już niestety  ręcznie.

W trybie AP na routerze dhcp  musi być wyłączone i urządzenie zachowuje się jak switch z AP 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2079
  • 7645
  • 31

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

Dobry switch, jak już nie raz pisałem, to switch w metalowej obudowie - ot takie proste kryterium. Przykładem jest D-Link DGS-108. Polecam. Mam takie trzy, kupię chyba jeszcze jeden, żeby był w rezerwie. Na poparcie, oto cytat z jednej z recenzji na A:

 

Szukałam switch-a który będzie radził sobie w sieci w której pracuje dekoder IPTV (intensywny ruch multicast). Zwykły switch w takim scenariuszu pracuje jak zwykły HUB (sprawdzone na dotychczasowym starym switch-u). Wybór padł na d-link dgs-108 ponieważ wspiera IGMP SNOOPING oraz jest to urządzenie plug-&-play ( nie wymaga dodatkowej konfiguracji). Jak na switch przeznaczony do użytku SOHO jest bardzo solidnie wykonany (metalowa obudowa). Po tygodniu testowania (6/8 portów wykorzystane) , komputery+dekoder IPTV+Smart TV + 1Gbit uplink switch działa doskonale. Urządzenie praktycznie się nie grzeje , nie zawiesza się. Pełny 1Gbit na każdym porcie.
 

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

Kupiłem Archera AX1500 Wi-Fi 6 sam proces podłączenia kablem jest oczywiście prosty jednak automatycznie na AP ustawiło mi przydzielanie adresów z puli DHCP 192.168.0.2 - 192.168.0.253,

na liveboxie 2.0 mam DHCP 192.168.1.10 - 192.168.1.150 czy tak może zostać czy DHCP na AP klient musi być wyłączony a jeśli tak to jaki wtedy adres statyczny przypisać np. na telefonie ?

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

Na razie nie widzę jeszcze konfliktów adresów jednak nie podłączyłem jeszcze wszystkich urządzeń w domu 😕


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@royan1 może tak zostać, ale wtedy masz podwójny NAT. Deko na tym tracisz. Jak ustawisz router w AP, to DHCP trzeba wyłączyć. Adresy IP będą wtedy pobierane z FunBox-a.

Anonim

Nie dotyczy

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0


@royan1napisał(-a)

Kupiłem Archera AX1500 Wi-Fi 6 sam proces podłączenia kablem jest oczywiście prosty jednak automatycznie na AP ustawiło mi przydzielanie adresów z puli DHCP 192.168.0.2 - 192.168.0.253,

na liveboxie 2.0 mam DHCP 192.168.1.10 - 192.168.1.150 czy tak może zostać czy DHCP na AP klient musi być wyłączony a jeśli tak to jaki wtedy adres statyczny przypisać np. na telefonie ?

 


Routery mają DHCP poprawnie ustawione i konfliktów adresów IP nie będzie, zostaw to jak jest 😎

@ketrasaArtur  jeśli nie gra, to podwójny NAT nie szkodzi, ba ochrona jest lepsza przed atakami z zewnątrz 😄😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@royan1  też mam taki model. Ustawiłem parametry wifi,  wyłączyłem dhcp i mam  AP ze switchem zamiast podwójnego routowania.  Działa...