Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wzmocnienie sygnału Wi-Fi w Livebox 2.0


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 84
  • 0

Wzmocnienie sygnału Wi-Fi w Livebox 2.0

Witam,

Jestem posiadaczem Neostrady 10MB oraz Livebox'a 2.0. Jest on umiejscowiony na pierwszym piętrze, ponieważ tam znajduje się PC, do którego mam podłączony internet przez kabel. Natomiast na parterze mam dwa urządzenia korzystające z Wi-Fi - laptop i telewizor. Sęk w tym, że sygnał tam jest kiepski. Na lapku mam  głównie jedną, czasem dwie kreski, a zdarza się, że i nic. Co do TV to filmy z YT przycinają się nawet w 480p. Czy można coś zrobić, by ten sygnał znacząco wzmocnić?

 

Dla sprawdzenia przetestowałem lapka na I piętrze i w każdym pokoju miał maksymalny zasięg przez cały czas. A gdy tylko zniosę go na parter, to jest masakra...

 

Czytałem o Wi-Fi Extenderze, ale nie wiem czy pomoże, bo nie mam kłopotu z zasięgiem w poziomie (na jednym piętrze), tylko w pionie (parter-I piętro). A skoro LB 2.0 daje kiepski sygnał piętro niżej, to i Extender taki dostanie... (tak to rozumiem)

6 ODPOW. 6

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Wzmocnienie sygnału Wi-Fi w Livebox 2.0

Między piętrami również działa Wi-Fi Extender Plus. Zobacz recenzję naszego użytkownika: https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Wi-Fi-Extender-Plus-test-i-recenzja-nowego-wzmacniacza-Wi...

Anonim

Nie dotyczy

Wzmocnienie sygnału Wi-Fi w Livebox 2.0

Można inne rozwiązanie zastosować, użyć tego routera bezprzewodowo Tp-Link TL-WR702N.

Zainstalujesz go w miejscu gdzie będzie w miarę dobry sygnał wi-fi, on rozszerzy zasięg do miejsc, gdzie go nie ma lub jest słaby sygnał, koszt około 90 zł.

Anonim

Nie dotyczy

Wzmocnienie sygnału Wi-Fi w Livebox 2.0

Kup sobie wzmacniacz zasięgu TP-Link WA850RE. Cena ok 60zł. Uzywam już 8miesięcy i jestem zadowolony. Zasięg dosyć dobry i można wszystko skonfigurować np. diody, harmonogram wifi itp.

Anonim

Nie dotyczy

Wzmocnienie sygnału Wi-Fi w Livebox 2.0

@Anonim  wzmacniacze sygnału wi-fi, też ten z twojego linku, czasem nie dogadują się z routerem innej marki, to co ja poleciłem, to router z dodatkowymi funkcjami, punkt dostępu i wzmacniacz sygnału wi-fi, więc opcji na połączenie jest więcej, ale w gestii autora jest wybór sprzętu.

Anonim

Nie dotyczy

Wzmocnienie sygnału Wi-Fi w Livebox 2.0

Mój wzmacniacz dogaduje się nawet z chińskim routerem Nexx Wt3020. W zeszłym roku wyszły aktualizacje i być może już się dogaduje z Liveboxem, ale ok może się myle.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Wzmocnienie sygnału Wi-Fi w Livebox 2.0

Najlepszym rozwiązaniem będzie AP z routera jakiegoś, podłączonego przewodowo do LB 2.0, kabel pod listwami przeprowadzić jeśli jest możliwość.

 

Jeżeli nie będzie możliwości przewodowo to Extender.