Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu FunBox 2.0


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Brak internetu FunBox 2.0

Witam, dziś postanowiłem podłączyć 2 routery do mojego FunBox 2.0 ponieważ w niektórych pokajach nie było zasięgu WiFi. Każdy z routerów jest podłączony kablem. Wszystko staranie podłączone, a internetu brak w obu routerach. Próbowałem podłączyć laptopa bezpośrednio do kabla który jest od FunBoxa i wszystko działało, internet był i nie przerywał. Brat pożyczył mi 2 routery od siebie z mieszkania i po podłączeniu nadal sieci w routerach nie było. Przed podłączeniem zresetowałem je oba. W czym może być problem? Ja mam totalną pustkę już w głowie. 

1 ODPOWIEDŹ 1
Anonim

Nie dotyczy

Brak internetu FunBox 2.0

Na początek napisz jakie masz te dodatkowe routery, może mają konfigurację jako AP Client, tak w ciemno zgadnę że konflikt IP jest na nich vs FunBox 2.0, dlatego netu na nich nie ma, adresy IP muszą być inne od FunBox 2.0 ale z jego puli, jak routery nie mają opcji Punt Dostępu (Access Point) to na obu wyłącz DHCP i IP jak potrafisz stałe im przypisz w FunBox 2.0.

Tu taki prosty poradnik, oczywiście tym routerem nadrzędnym u ciebie jest FunBox 2.0 i na jego ustawieniach się opieraj, te dodatkowe ustawienia zastosuj też w 2 routerze, reszta jak w linku artykuly/ router.