Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana Funbox 3 i Tryb Bridge w Funbox 6


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
 • 1
 • 3
 • 0

Wymiana Funbox 3 i Tryb Bridge w Funbox 6

Czy Funbox 6 potrafi pracować w trybie Bridge (transparentnie) ? Pytam bo, jeśli tak to być może jest rozwiązaniem problemu naszej firmy. Orange uruchomił nam jako "zapasowe łącze"... na szczęście zapasowe a nie główne.. dokładnie 18.12.2020 internet światłowodowy FTTH 900/300 jako Neostradę, a nie jak pierwotnie zamówiliśmy FTTH w tzw. Biznes Pack'u 900/300 w którym miało zostać dostarczone urządzenie pracujące w trybie Bridge z zewnętrznym ONT... Zamiast tego w dniu instalacji dostaliśmy Funbox 3 bez ONT... a tu niestety nie da się zrealizować tego co jest nam potrzebne (DMZ czy forward portów na FB3 nie wystarczy...). Po wielu telefonach na infolinię, i rozmowach z osobami które nie miały kompetencji by pomóc, finalnie złożyliśmy reklamację która miała być rozpatrzona, a nasz problem rozwiązany "najpóźniej" do 27.01.2021, ten termin jednak minął, mamy luty, ze strony osób zajmujących się reklamacją cisza, na infolinii nic nowego nie da się dowiedzieć, ani "załatwić", a FTTH jak nie działa tak nie działa... Mam nadzieję, że Orange pracuje choć jedna kompetentna osoba która to czyta i jest w stanie pomóc bo za chwilę miną 2 miesiące od uruchomienia czegoś co nie działa... co z perspektywy prowadzenia biznesu w czasach pandemii w XXI opartym na usługach wymagających szybkiego dostępu do sieci jest jak wieczność, i jedyne co przychodzi mi na myśl to szukanie pomocy u Rzecznika Praw Konsumentów... Chyba, że odzyskam wiarę w jakoś usług i dobre imię firmy Orange.
..

 

 

 

_________________

*Temat przeniesiony z działu "AMA - Funbox 6" - moderator Wojciech.

4 ODPOW. 4

Poziom 28, Znawca Przestworzy
 • 2431
 • 4102
 • 56

Wymiana Funbox 3 i Tryb Bridge w Funbox 6

Niestety nie ma trybu modemu dostępnego dla użytkownika w Funboxie 6, ale można podłączyć go do zewnętrznego ONT, jak Wam Orange go już zainstaluje, ale wtedy raczej lepiej zamontować swój router.. 😉 Do Biznes Packa dostajesz sprzęt Zyxela, a tam masz już transparentność, czyli to co Ciebie interesuje 🙂

PS. najgorzej jest się zgodzić na instalację, pomimo że nie przyszli ze sprzętem jaki się ustalało. Chyba, że czas gonił, pomimo łącza zapasowego.

Może @bwlodar by coś tu pomógł?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
 • 18410
 • 52636
 • 710

Wymiana Funbox 3 i Tryb Bridge w Funbox 6

@AleksanderWS niestety tryb Bridge jest w FunBox-ie zablokowany. Pytanie było o tryb Bridge zadane na AMA i podejrzewam, że raczej w FB6 nie będzie odblokowany.

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Funbox-6/Bridge-w-FunBox-ie-6/m-p/250945#M24


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
 • 12931
 • 53142
 • 617

Wymiana Funbox 3 i Tryb Bridge w Funbox 6

@AleksanderWS Szkoda, że fiat zgodziła się na instalację usługi, która nie odpowiadała zamówieniu. Umowa podpisana była po instalacji? Jeśli tak, to tylko tryb reklamacyjny pozostaje. ONT można zamówić jako dodatkowa opcję z asystą montera, ale ja bym jednak reklamował reklamację z powodu upływu terminu jej rozwiązania i otrzymania odpowiedzi wiążącej. Gdyby to nic nie dało, to tylko zewnętrzny ONT, lub wniosek o przejście na Biznes Pakiet z powodu konieczności stałego IP ( tak bym motywował nieporozumienie z Neostradą) zawsze jest jakieś wyjście, byle operator chciał rozmawiać...a konsultanci ogarniali proste tłumaczenie rozwiazanis


Poziom 45, Pionier Misji
 • 32319
 • 36186
 • 1366

Wymiana Funbox 3 i Tryb Bridge w Funbox 6

Jeśli umowa jest na firmę, to nie ma się statusu konsumenta. Prowadząc firmę nie ma odstąpienia. Trzeba samemu sprawdzać takie rzeczy. Pisanie do rzecznika konsumentów jest bezcelowe. Można spróbować reklamację a potem jedynie ścieżka sądowa.