Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TP LInk Archer C6 pod światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 1

TP LInk Archer C6 pod światłowód

Witam,

czy ktoś podłączył pod światłowód swój router TP Link Archer C 6 ? Mam zewnętrzny ONT i na razie Funboxa 3.00.

 

Czy ten router będzie poprawnie działał w w/w układzie ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 1

TP LInk Archer C6 pod światłowód

No więc już po testach...

Ponieważ bardziej mi zależało na szybkosci wifi niż zasięgu, wyłączyłem wifi w Funbox i zmierzyłem prędkości na TP Link.

 

Niestety, poza wzrostem ping z 4 na Funbox do 40 na TP Link, żadnych większych różnic w prędkości na 2,4 czy 5 Ghz.

Podsumowując, nie ma sensu go podpinać chyba że jako poprawa zasięgu wifi.

Więc albo poczekam na wymianę na FB 6 (jeśli to możliwe w trakcie umowy) albo kupię inny TP LInk z opcją podpięcia pod ONT.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

TP LInk Archer C6 pod światłowód

@wito5pl  niestety nie będzie poprawne działać, nie ma obsługi VLAN ID do autoryzacji, jako AP-Klient jak najbardziej, pozostaje FunBox 3.0 + ONT, ewentualnie podpiąć pod port lan FunBox 3.0 tego TP-Linka i niech poszerzy pokrycie wi-fi w lokalu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 1

TP LInk Archer C6 pod światłowód

Dzięki za odpowiedź - w takim razie spróbuję czy wifi z TP Linka będzie szybsze niż z Funboxa 3.

Może jako AP jego wifi będzie sprawniej działało ? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

TP LInk Archer C6 pod światłowód

@wito5plWażna info: Ten router musisz ustawić w opcję AP ze switchem. Bez DHCP. Wtedy pomiary prędkości wifi będą miarodajne w zestawieniu dwóch nadajników równorzędnych obsługiwanych z jednego wspólnego DHCP (bez dodatkowego routingu). Jeśli osiągi będą podobne, warto (jeśli zachodzi potrzeba rozszerzenia zasięgu wifi w lokalu) zastanowić się nad użyciem obu nadajników. jeśli TP-link będzie sprawniejszy, warto wyłączyć wifi na FB3, aby wzajemnie sie nie zakłócały


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 1

TP LInk Archer C6 pod światłowód

Dzięki za podpowiedź - sprawdzę i dam znać czy warto przepiąć wifi na TP Linka.

Anonim

Nie dotyczy

TP LInk Archer C6 pod światłowód

@wito5pl  porób testy i TP-Linka postaw dalej od FunBox 3.0, by nie zakłócały sobie pasm wi-fi 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 1

TP LInk Archer C6 pod światłowód

No więc już po testach...

Ponieważ bardziej mi zależało na szybkosci wifi niż zasięgu, wyłączyłem wifi w Funbox i zmierzyłem prędkości na TP Link.

 

Niestety, poza wzrostem ping z 4 na Funbox do 40 na TP Link, żadnych większych różnic w prędkości na 2,4 czy 5 Ghz.

Podsumowując, nie ma sensu go podpinać chyba że jako poprawa zasięgu wifi.

Więc albo poczekam na wymianę na FB 6 (jeśli to możliwe w trakcie umowy) albo kupię inny TP LInk z opcją podpięcia pod ONT.