Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wifi z FB 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 15
  • 0

Wifi z FB 3.0

Witam,

Od niedawna jestem użytkownikiem światłowodu i FB 3.0 i zastanawia mnie rozwiązanie ustawień Wifi w tym urządzeniu.

Widziałem kilka postów dotyczących braku możliwości wyłączenia rozgłaszania SSID na stałe (że WPS nie działa.. że TV po Wifi itd itp), ale tylko do czasu ponownego uruchomienia FBa. Nurtuje mnie pytanie, dlaczego nie można wyłączyć rozgłaszania SSID na stałe, a można wyłączyć Wifi na stałe? Wydaje mi się to co najmniej lekko niekonsekwentne.

 

Jeśli użytkownik, jest na tyle zaawansowany ze może zdecydować o wyłączeniu Wifi to dlaczego Orange zakłada, że są nie jest na tyle zaawansowany, żeby zdecydować o wyłączeniu rozgłaszania SSID i skonfigurowania dekodera TV po kablu? 

W jaki sposób można zgłosić poprawienie oprogramowania? Posty widziane przez mnie mówiące o tym, że należy zgłosić problem i może oprogramowanie zostanie poprawione były m.in z roku 2018, a jak widzę w dalszym ciągu nic się nie zmieniło.

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Wifi z FB 3.0

@ArtP Cieszę się że problem się rozwiązał. Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wifi z FB 3.0

@ArtP niestety innej mozliwosci jak tylko zglaszanie nie ma😐 mozesz jeszcze zalozyc temat w dziale pomysly na tym forum, a czy to cos da? Jesli bedzie duzo takich zgloszen to w koncu tak🤔


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wifi z FB 3.0

Zawsze warto próbować zgłaszać problemy, czy to na infolinii, czacie, czy w dziale pomysły na NO. Może Twoja interwencja spowoduje zmianę w tym przypadku oprogramowania routera FB3.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Wifi z FB 3.0

Jeżeli nie chcesz być zależny od oryginalnegosoryginalnego w Livebox to przychodzą mi dwa pomysły na tę chwilę:

1. Livebox w trybie bridge i dostawiasz za nim swój router którym zarządzasz,

2. Nie sprawdzałem ale może istnieje OpenWrt na Livebox? (i to oczywiście wiąże się z ryzykiem uszkodzenia sprzętu, i też nie jestem pewien czy można tak ingerować w sprzęt Orange aby nie było problemów). 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Wifi z FB 3.0

Dlaczego ? Ano pewnie dlatego, że większość użytkowników to mało zaawansowani, którzy coś tam wiedzą i coś tam grzebią w ustawieniach. Podejrzewam, że zaraz byłoby multum zgłoszeń, że nie działa wifi, a tak jeśli nawet wyłączą rozgłaszanie przez przypadek po poradzie wyłącz/włącz znów działa.

Więc Orange jakby dmucha na zimne. Mniej zgłoszeń do obsługi.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 15
  • 0

Wifi z FB 3.0

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Postaram się zgłosić poprawienie softu.

Co do większej ilości użytkowników mniej zaawansowanych i łatwiejszej obsługi, to do tego powinien służyć przycisk reset na tyle obudowy (do przywracania ustawień fabrycznych). U innych producentów wyłączenie rozgłaszania ssid działa na stałe, wiec zastosowany w FB 3.0 powrót do rozgłaszania po ponownym uruchomieniu urządzenia wygląda raczej na to, że coś nie zostało do końca przemyślane. Skoro już jest taka funkcja to powinna działać. a tak trochę działa trochę nie działa.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Wifi z FB 3.0

@ArtP Wykonałem testy na dwóch różnych FB3 z różnym oprogramowaniem i nie zauważyłem, że po restarcie ukryte SSID się "odkrywa". Może masz uszkodzony modem lub wadliwe oprogramowanie. Prośba: wykonaj jeszcze raz ten test dokładnie. Podaj tez numer softu na FB3. Sprawdzę z moim


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 15
  • 0

Wifi z FB 3.0

Bardzo dziękuję. Przed chwilą, wykonałem restart routera przez opcję w w sekcji wsparcie, rozgłaszanie SSID zmieniło status z wyłączonego na włączony. Tak samo się dzieje w przypadku braku zasilania.

 

wersja firmware
SG30_sip-pl-2.10.40.17
 
wersja oprogramowania Orange
FunBox3

Brak nowszej wersji w menu aktualizacji oprogramowania.

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Wifi z FB 3.0

@ArtP Stary soft. Nie udaje się wymusić aktualizacji? Spróbuj kilkakrotnie. Napisz...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 15
  • 0

Wifi z FB 3.0

agat13 Niestety wielokrotne wymuszanie nic nie pomogło cały czas komunikat:

 

Brak aktualizacji oprogramowania, zainstalowana wersja jest najnowsza.

 

Może konieczne są jakieś specjalne zabiegi, żeby zmusić FB3.0 do aktualizacji (ust. fabrycznie, podłączenie kompa przez ethernet)?