Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8424
  • 64

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

@NoiZzzEr Wyjaśnij nam czy jak Ci pada przekierowanie to masz działające IPv6. Sprawdź w informacjach systemowych.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 1

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

Dziś rano po raz kolejny wyłączyło mi przekierowania.

Jednak tym razem ipv6 nie zostało włączone... jest cały czas ipv4.

Czy może być tak, że wyłącza porty przy zmianie zewnętrznego adresu (nie mam stałego, używam noip.com)? 

Poniżej screeny z kilku zakładek FB.

 

orange 1.png

Sprawdzałem, ze cokolwiek zmieni rozbicie przekierowana tcp/udp na dwa osobne... 

 

orange 2.png

orange 3.png

   

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13082
  • 53717
  • 626

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

@NoiZzzErZobacz czy zmienia się IP publiczne. Zweryfikuj co ile masz u siebie ten restart (co 22h czy co 9 dni?)

Usługa neo biznes-masz stały adres IP?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8424
  • 64

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

Sądząc po loginie to jest oferta firmowa. Może obowiązują w niej inne reguły/dodatkowe zabezpieczenia?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 1

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

Jeżeli dobrze pamiętam, wcześniej miałem przekierowane jakieś porty. Bodajże do Call of Duty (żeby mieć otwarty NAT). I one się nie wyłączały nawet gdy wyłączały się porty do WoL. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 1

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

Nie sądzę, żeby zmieniał się co 22h...  To raczej dłuższy okres. Ale sprawdzę jutro.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 1

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

NoiZzzEr_0-1698071571423.png

Przekierowałem sobie ssh na 2244 i działa...

Ciekawe dlaczego ciągle resetują się powyższe....


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8424
  • 64

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

@NoiZzzEr Utworzyłem na swoim FB3 przekierowanie dla portu 22. Porównamy.

PS. U siebie mogłeś zrobić przekierowanie z portu zewnętrznego 2244 na wewnętrzny 22. Nie musiałbyś lokalnie nic zmieniać ani w konfiguracji serwera ani w konfiguracji klientów.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 1

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

Dziwna sprawa...

Porty dalej się wyłączają. Prawdopodobnie jak napisał @agat13 co 22h..  ale ciekawe jest, że nie wszystkie jednocześnie, tylko 22h od ustawienia..  więc pierw wyłączyły mi się trzy pierwsze - były włączone o innej godzinie, a później ten, który ostawiłem ostatnio - 2244. Dzwoniłem do supportu Orange. Otworzyli mi porty (swoją drogą myślałem, że są otwarte skoro mogę sobie je przekierowywać i wszystko działa) i zobaczymy czy to zadziała. Jak nie, wymienię funboxa. 

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8424
  • 64

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

@NoiZzzErU mnie nowe przekierowanie przetrwało nawet dzisiejsze odłączenie routera od zasilania. Nigdy nie zaobserwowałem takiego zachowania a używam przekierowanych portów cały czas. Pamiętaj, że zamiast przekierowywać porty możesz użyć funkcji DMZ i usunąć zdefiniowane przekierowania. Musisz wtedy zadbać o prawidłowo skonfigurowany firewall na docelowym urządzeniu aby udostępniać na zewnątrz tylko te usługi, które chcesz.