Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Instalator nic wpisywać nie musiał, bo po przypisaniu MAC Funboxa login i hasło pobierane jest automatycznie.

 

Hasło mogą ci podać na infolinii, a nawet je zmienić, jak nie wiedzą co to za hasło, to powiedz że potrzebujesz login i hasło do połączenia internetu w Funboxie, te co jest w zakładce Zaawansowane -> połączenie z internetem. Login masz podany w tej zakładce, a hasło jest ukryte, więc potrzebujesz tego hasła, by podłączyć swój sprzęt.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@-brtk-  dlatego napisalem wyraznie ze ma wpisac w dokumentach podczas instalacji. zmusza go to do resetu hasla i moze wtedy pozostawic je na kartce i wklepac ponownie do FB3. Ale jak widac powyzej jak sie nie pilnuje to maja klienta gdzies. Pytajacy nie czytal ze zrozumieniem i nie zastosowal, efektu nie trzeba komentować.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

No na umowie login przeważnie jest wydrukowany a na hasło jest miejsce zostawione do wpisania.

Jak dają wersję elektroniczną umowy to powinni login i hasło też tam dać. Nie wiem jak w Orange, ja w T-Mobile miałem wpisane w umowie w wersji elektronicznej ten login i hasło, a w papierowej przy instalacji nie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Przecież na Mój Orange można podejrzeć login i ustalić swoje hasło - https://www.orange.pl/omnibook/odzyskiwanie-loginu-i-zmiana-hasla-do-neostrady


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Dokładnie, tak jak pisze @emarcin , na Mój Orange ustalasz nowe hasło... jest to szybka akcja i masz pewność, że tego hasła nie zna ani technik ani pracownik infolinii, ani nikt niepożądany.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@gk2a6 login zawsze można podejrzeć, a hasło można zmienić i o tym pisałem wyżej...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Nieprawda?orange2.png

 

A to co?

 

orange.png


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Dzień następny.

 

1. Instalator kompetentny, pomocny i bezproblemowy

2. ONT jak zamówiłem w salonie - tak mam

3. loginy i inne tematy mam - fakt, że 50% pracowników infolinii technicznej miało wiedzę w temacie - pozostawiam ocenie potomnych

4. router pracuje

Uwagi:

- prędkość na WIFI (rozdzielone) na MacBook Air miedzy 400-700mb/s

- podatność na odległość - dramatyczna - spadek nawet do 30-50mb/s

5. Następne kroki:

- kable (płaskie) i router

- dysk NAS 

- instalacja całości ( tym podłączenie drukarki )

 

Jak ograne - napiszę

 

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@MutelloAd.4 Te prędkości osiągniesz tylko na wifi 5GHz i AC. Zatem zgodnie z prawami fizyki im dalej, tym gorzej (mniejszy zasięg tej częstotliwości), a może nawet przełącza się na 2,4...to sprawdzisz wifiAmalyzerem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

kable poprowadzone sprzęt podłączony (na razie bez drukarki i NAS) i utknąłem na menu asus żeby chodziło z ONT. I się już nie denerwuje - mam rum. Wenezuelski - jak ktoś ma ochotę napisać konkretnie co i gdzie wpisać - podziękuję z góry.