Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53204
  • 617

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@Mutello mój poprzednik dobrze pisze... FB3 i tak musisz mieć, bo taki jest regulamin usługi. Czy go będziesz używał czy nie, to Twoja decyzja. Backup będziesz miał i tyle. Uruchomić musisz na zestawie "podstawowym", ale koniecznie wymagaj instalacji dodatkowego ONT od razu...inaczej nie przyjmuje usługi, bo później załatwienie tego dodatkowego ONT to loteria. Koniecznie wymagaj wykonania w Twojej obecności speedtestu i na LAN i dla porządku na wifi. Dla spikojnosci sumienia...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Dziękuję Ci - tego szukałem.

Co do linku - to znam cały wątek 🙂 

 

Czy będę umiał przypisać " tagowanie vlan na porcie wan" nie mam pojęcia. Zakładam że porządne routery za 1500 PLN + niezależnie czy ASUS czy Netgear będą miały taką możliwość.

 

Swoją drogą mam nadzieje, że ta cała zabawa z ominięciem FB 3.0 na robry router ma sens dla prędkości, stabilności systemu w domu. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@Mutello  ma sens. Na funboxie.nie zmienisz nawet dnsow !

Nie wiem jak netgeary asusy w zaleznosci od softu latwiej lub trudniej (pisalem poradnik do ac88u nansofcie by Merlin). Do asusow soft by Merlin moim zdaniem kapitalny ale oczywiscie mozesz zostac przy oryginalnym jak wolisz i zapewni ci potrzebne opcje.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Tagowanie oganiają nawet te tańsze urządzenia z zakresu cenowego do 200 zł. Mam Asusa AC58U i jest taka opcja. Planuję dorzucić AC65P do kompletu.

 

FB3 wg mnie nie jest zły jeśli chodzi o stabilność. Wyłożył mi się tylko raz chociaż permanentnie xD. Ten nowy już ma nowszy soft i nie brickuje się przy takiej samej sytuacji w jakiej zbrickował się poprzedni.

 

Co do transferów to też funbox wyciska pełnego gigabita.

 

Największe bolączki, to dość kiepski zasięg (na niewielkie mieszkania z paroma urządzeniami online jednocześnie wystarcza), ale to można rozwiązać AP.

 

Druga bolączka to brak vlanów, brak ustawień DNS a przy tym brak możliwości ustawienia go jako bridge.

 

Także jeśli nie potrzebujesz ww. ficzerów to nie ma sensu nic tam zamieniać, lepiej dołożyć router i ustawić go w tryb AP, żeby zwiększyć zasię sieci.

 

Oczywiście ONT jest jak najbardziej sens wziąć od razu, bo potem da się, bez większych problemów jak się tylko już pozna tą ścieżkę "zdrowia"... Wystarczy wprost poprosić o wizytę technika i montaż ONT, po czym zapłacić 120 zł. Jak nie chcą na infolinii tego zrobić, to zgłosić reklamację przez stronę i zadziała.

Ja w końcu zdecydowałem się nie płacić i radzić sobie na własną rękę wyłączając WiFi i włączając DMZ na mój router. Zamiast płacić za wizytę, to przeznaczę te pieniądze na drugi router, żeby pokryć zasięgiem całe mieszkanie z przyzwoitymi transferami. Sprawdziłem przed umówieniem się z technikiem pobieżnie czy takie rozwiązanie zadziała poprawnie i jak na razie uznałem, że powinno mi wystarczyć. Kopał się z koniem będę dopiero jak jakaś usługa będzie mieć problemy z działaniem. Jeszcze nie bawiłem się w konfigurację telewizora z usługami firm trzecich, bo na razie wszystkie są ustawione, ale podejrzewam, że jak zresetuję ustawienia to mogę mieć wtedy problem, żeby to ponownie ustawić (już raz miałem podobny problem).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53204
  • 617

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@Mutello FB3 to prosty router. Dla niewymagających. Jeśli postawisz zamiast niego własny, to ogranicza Cię wtedy tylko soft producenta, a i to nie do końca..cóż mogę powiedzieć? Stabilniej, zapewne..więcej ustawień i szersze menu, zapewne. Sprawność lepsza, zapewne...jak więc możesz, bierz to co dają z ONT i dalej się baw sam...będziesz miał porównanie. Mam nadzieję, że zdasz relację


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Relacje oczywiście znam. Żebyśmy nie zgubili sensu tego zabiegu: chodzi mi o gotowość na przyszłość  - tym samym pewne przeszacowanie parametrów dzisiaj vs minimalne. 

NIe znam się na DNS i innych. Ma krótko mówiąc papier...lać i działać z peryferiami - w tym z CANAL+

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Lepszy router, z lepszym procesorem i większą ilością ram i lepszym oprogramowaniem = większą stabilność podczas wysycania łączą, większa ilość podłączeń stabilnych po wifi i kablu jak i przeważnie najmocniejsze możliwe anteny regulowane prawnie w Europie, więcej reguł można sobie dodać do firewalla, jakieś vpny itp. postawić i nie odbije się to na prędkości i stabilności połączenia.

FB 3.0 dla zwykłego użytkownika w zupełności wystarczy, który ma internet do przeglądania internetu, jakiś film online i niedzielne granie w gry.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Panowie na infolinii nie wiedza o jakie hasło na ONT chodzi.

mam już skonfigurowany FB 3.0 i Pan nie wie co to jest PPPoE. 

INstalator super w porządku - wie o co chodzi a gość z ich infolinii technicznej nie. 

 

 

Czy login i hasło jakie mam do FB 3.0 to to samo do ONT? 

Mm wrażenie ze nie - a Pan nie wie co to jest PPPoE


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53204
  • 617

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@Mutello hasło nie wpisujesz do ONT ( bo to tylko nieprogramowalny konwerter) a do routera.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@Mutello 

login i haslo ppoe musial wklepac technik na funboxie 3 przy instalacji razem z ONT.

Powinienes przypilnowac zeby wpisal ci w papierach ktore ci zostawia w miejscu do tego przeznaczonym. Pisalem Ci przeciez o tym.

login zwykle ma postac costam@neostrada.pl jak dobrze pamietam