Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

Dzień dobry. Chciałbym skonfigurować bramkę VoIP i podpiąć ja pod własny ruter aby obejść całkowicie funboxa. Problem polega na tym ze bramkę mam skonfigurowaną i jeśli jest podpięta pod funboxa wszystko działa, dzwoni i nie ma problemu. Problem pojawia się przy przepięciu bramki pod mój ruter. Ogólnie dzwonienie działa ale pojawia się problem słyszalności w jedna stronę. Czy potrzebne są jakieś dodatkowe ustawienia? dodam że skonfigurowałem softphone na laptopie (X-Lite). Gdy laptop podpięty jest do sieci z funboxem można dzwonić bez problemu, jak się podłącze pod swój ruter już nie mogę dzwonić. Strasznie to dziwne bo wszędzie opisują ze wystarczy skonfigurować bramkę i podpiąć ja pod internet, a tu wygląda ze wszystko MUSI iść przez funboxa. Testowałem to na dwóch odrębnych ruterach, efekt ten sam. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

Skonfigurowałem od nowa TP-Linka, działa. Na Asusie+bramce nie udało mi się tego skonfigurować. Do tej pory nie wiem co było źle. Nie wiem czy to miało wpływ na działanie bramki wbudowanej w tp-linka ale przekierowałem porty na bramkę PAP2T która miała adres IP 192.168.1.103. Już nie sprawdzałem czy ona działa, nie chciałem mieszać i tak zostało. Ale logicznie myśląc, nie powinno to mieć wpływu. Ale jak by co dodaje te ustawienia:

porty.jpg

 

Tu chciałbym podziękować @Sekator dużo mi pomógł

 

Wstawiam screena z ustawieniami voipa:

VOIP tplink.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

A jak masz wprowadzane dane VOIP w panelu routera? (oczywiście bez zakryj dane indywidualne jak ID czy hasło)/

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

raczej w bramce. Bramka to PAP2T.  dodałem zdj do załacznika


forum.jpg

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

Tu jest wszystko ok.
Ew. nie wiem czy w praniu nie masz gdzieś logowania klientem voip na platformie Orange. Spróbuj zmienić pole AuthID: dopisując przez @ literę a,b lub c np. 48399500000a@neofon.tp.pl

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

ogolnie jak dostawałem funboxa, babka mi wysyłała jakaś konfiguracje na niego i generowała jakieś dane. Ogólnie telefon voip jest przypisany do konkretnego funboxa i na innym FB nie zadziała. Jestem ciekaw czy to tez jest z tym związane? Ale znowu gdyby tak było, moja bramka w ogole nie połączyła by się. A wiemy ze się łączy. Ciekaw jestem czy to może byc problem z jakimis portami? czy jakiś trzeba odblokować? Tę opcję z dopiskiem na koncu numeru literek a,b,c jeszcze sprawdzę.  W samym funboxie sprawy z portami maja się tak: (załącznik)


porty na forum.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

A kiedy brałeś umowę (to było więcej niż 10 lat temu czy mniej)? Bo takie parowanie było lata temu i już dawno nie ma. Jeśli aneksowałeś poniżej 10 lat temu umowę inaczej niż przez automatyczne przedłużenie, to też nie powinieneś mieć pary.

Obecnie każdy voip jest "prawdziwym voipem". Można go używać także poza domem. Tu jest trochę info. http://www.orange.pl/kid,4002234815,id,4002809342,title,Neofon-Telefonia-Internetowa-konfiguracja-us...

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

nie, umowa była podpisywana jakoś w październiku 2016 roku. Co do tego linku co podesłałes to korzystałem z niego prpzy konfiguracji programu X-Lite

 

EDIT: dodałem literke a przed @Neofon.tp.pl - nic to nie dało jak by kogoś ciekawiło.


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10896
  • 150

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

@maviek

czy udało Ci się w tej sprawie coś wskórać?

 

Wiemy, że na FunBoksie to hula. W tym układzie skupiłbym się na konfiguracji Twojego routera.

Pytanie: czy konfigurowałeś go [jaki to router?], wpisując w loginie (inaczej: nazwa użytkownika do połączenia z internetem) końcówkę /ipv6??


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

nie, już nie miałem pomysłów.. Modele ruterów na których próbowałem to skonfigurować to: Asus DSL-N14U oraz na ruterze z wbudowaną bramką Voip TP-LINK TD-VG3631. Na obydwu ten sam objaw. Na Asusie próbowałem z różnymi konfiguracjami firewalla, przekierowywaniem portów itd. Opcje z ipv6 sprawdziłem teraz, ale w ogóle nie mogę się połączyć z internetem przy takiej konfiguracji. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 26
  • 0

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

Prawdopodobnie masz problem z translacją nat na swoich routerach. Skonfiguruj router poprawnie czyli z vlan35 odpal internet potem w bramce uaktywnij serwer stun lub RPORT. Jednostornna transmisja to zazwyczaj problem translacji z nat.