Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@nowy142Jeszcze raz powtarzam, że każdy modem jest zahasłowany. Jeśli masz admin/admin, to faktycznie nie masz hasła, ale w drugiej części piszesz, że po "zalogowaniu do modemu..."- może po połączeniu się z modemem? Zmień hasło i tyle. Jeśli nie możesz, znaczy, że soft jest uszkodzony.

Zawsze i wszystkie modemy miały tą opcję.Nie powinieneś widzieć tej strony bez logowania


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

Wlasnie nie trzeba sie nigdzie logowac co jest bardzo dziwne stad ten temat bo wchodzac na ta strone od modemu chyba mozna ja nazwac konfiguracyjna ADAS.png

wyglada to tak i nie jestem zadnym kablem podpietym z modemem tylko wifi


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@nowy142  koledzy nie mylą się, nie powinien nikt mieć dostępu do strony zarządzania routerem, jeżeli nie zaloguje się loginem i hasłem. Widocznie masz w przeglądarce zapamiętany login i hasło, stąd wydaje się Ci, że strona otwiera się dla wszystkich wpisujących jej adres.

Strona logowania do routera (co prawda na FunBox, bo nie mam Liveboxa) wygląda tak:

admin.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@nowy142  obawiam się, że @Misiek62 ma rację. Wystarczy zmienić na chwilę hasło do modemu na abstrakcyjne 12345 i zobaczyć, czy przeglądarka loguje się automatycznie (nie powinna, bo zapamiętane przez nią hasło jest nieaktualne)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@agat13 , @Misiek62  właśnie od początku o tym samym piszę, jak można dostać się do menu konfiguracyjnego nie wpisując hasła, pomijając fakt że kolega @nowy142 oznaczył rozwiązanie choć nie o to za bardzo chodzi w problemie (dlatego zastanawiałem się czy potrafię czytać ze zrozumieniem🤔).

PS.

@Samotnick  nie ważne czy to Livebox czy Funbox, jeżeli się nie wpiszesz hasła to nie dostanie się do menu konfiguracyjnego żadnego routera i będzie się "wisieć" na stronie logowania (tej ze zrzutu @Misiek62 ).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@slav72Co nie oznacza, że wszyscy zapamiętali to hasło i obserwują zalogowanych do wifi z defaultu po wpisaniu adresu modemu 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1590
  • 7940
  • 60

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@agat13 @slav72 @Misiek62  Nie musicie wierzyć @nowy142 . Nawet mnie. Wystarczy zajrzeć do dokumentacji Orange. Ten typ tak ma.Zrzut ekranu (17).png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

Dlatego nie lubię LB 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

Nie ma znaczenia z jakiego urzadzenia sie łącze zadnego hasla nie musze miec zapisanego w przegladarce po wpisaniu hasla do wifi moge w kazdej chwili wejsc na ta strone i mam dostep do tych "infromacji" kto jest dostepny juz nie robta ze mnie takiego prymitywa ze wina jest tutaj zapisane haslo 

mysle ze znajdziemy jakies rozwiazanie

i haslo mam zmienione nie chce mi sie filmików nagrywac zeby wam to udowodnic bo za dlugo by to trwalo musicie mi uwierzyc na slowo...

 

Moze cos z kablem popróbować ? jakies wieksze opcje beda jak myslicie ? 

 

___________

* Wpis poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@Samotnick  ten opis co podajesz, wyraźnie zawiera stwierdzenie: "zaloguj się".. Nie jest zatem dowodem, że do zalogowania wystarczy wpisać adres. Wskazane jest miejsce wpisania hasła oraz przycisk do jego potwierdzenia "zaloguj się".

 

@nowy142  opcja jest taka: sprawdź czy zmiana hasła, po zalogowaniu się, będzie nadal pozwalać na pełen dostęp - tak jak twierdzisz - bez konieczności wprowadzenia zestawu: login/hasło i potwierdzenia przyciskiem "zaloguj" (Login).