Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

Witam jest taka możliwość żeby ukryć te urządzenia ? Bo kto jest tylko podłączony do wifi może sobie zobaczyć na tej stronie 192.168.1.1 kto jest dostępny

 

Bez tytułu.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@nowy142 żeby zlokalizować, kto jest podłączony do routera, musisz wiedzieć, jakie ma przyznane IP. Wyłączyć się nie da.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@nowy142  nie ma możliwości ukrycia tych urządzeń. 

PS.

Aby podejżeć tą stronę trzeba znać hasło do menu konfiguracjnego routera. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

No wlasnie w tym problem ze nie trzeba.. da rade to jakoś ogarnąć ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@nowy142 żeby zlokalizować, kto jest podłączony do routera, musisz wiedzieć, jakie ma przyznane IP. Wyłączyć się nie da.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Urządzenia podłączone do modemu Livebox


@nowy142napisał(-a)

No wlasnie w tym problem ze nie trzeba.. da rade to jakoś ogarnąć ?


Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale u mnie osoby podłączone do wifi z mojego routera aby podejrzeć stronę z menu konfiguracyjnym muszą znać hasło, inaczej nie wejdą.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

Nie pamiętam dokładnie, jak wygląda strona po wpisaniu numeru IP routera. Wydaje mi się, że jest informacja o podłączonych użytkownikach do routera, ale tylko po numerze IP. Dokładniejsze dane da się uzyskać dopiero po zalogowaniu na router. Wtedy można dostać IP użytkownika oraz adres MAC.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@ketrasaArtur  nie wiem czy ja nie umiem czytać ze zrozumieniem? ale z tego co zrozumiałem to koledze chodzi o to że każdy korzystający z jego wifi może podejrzeć stronę konfiguracyjną routera i to kto jest dostępny oraz czy można ukryć urządzenia widoczne w "moja sieć", więc odpisałem że ukryć urządzeń nie można, a aby mieć podgląd menu konfiguracyjnego routera trzeba znać hasło i się zalogować. Kolega odpisał że nie trzeba się logować, co dla mnie jest dziwne gdyż u mnie korzystający z mojego wifi aby zobaczyć stronę której zrzut zamieścił @nowy142  muszą się zalogować, a aby tego dokonać muszą znać hasło. Ja tak to zrozumiałem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1589
  • 7923
  • 59

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@slav72  To jest LB. Popatrz jeszcze raz na zrzut ekranu, prawy górny róg. Sam coś takiego widziałem gdy korzystałem z neostrady na wyjeździe.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

Nie tak do końca. Po zalogowaniu się do modemu (aż nie wierzę, że nie ma hasła, bo to niemożliwe) w menu widać IP urządzenia i rodzaj urządzenia. Po nazwie czasem idzie sprawdzić co to jest za urządzenie. 

Screenshot_2021-08-17-09-13-03-950_com.android.chrome.jpg

 Zawsze możesz zablokować urządzenia, których nie jesteś pewien, Zahasłować modem i zmienić hasło do wifi... 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

Dobrze zrozumiałeś beż żadnego logowania się na stronę masz pokazane tak jak na zdjęciu powyżej wszystkie połączone urządzenia te aktualnie używające wifi.. co prawda nie ma opcji nic zrobić bez zalogowania się ale bardzo mi to przeszkadza że "użytkownicy" mogą sobie w dowolnej chwili sprawdzić czy przypadkiem tylko udaje że mnie nie ma w domu. Dodam że nic nie grzebałem z ustawieniami i przy poprzednim modemie nie było takiego problemu. Aktualnie mam Livebox FTTH v2

Wiem tylko że nie bardzo mogę zmienić hasło dlatego szukam innego rozwiązania