Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@nowy142  a możesz mi wyjaśnić co rozumiesz przez stwierdzenie "zalogowany do WiFi"... gdzie - jaki program, czy też przeglądarka oraz w jakim urządzeniu - komputer, smartfon - wpisujesz hasło... które Twoim zdaniem pozwala na "podłączenie do wifi" ?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21528
  • 173

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@nowy142odpowiedź już padła: nic się z tym nie da zrobić w tym archaicznym sprzęcie. Rozumiem niedowierzanie kolegów bo kto tego nie doświadczył osobiście nie powinien w taki absurd uwierzyć. Mimo to ja ufam, że obrazki pokazane przez Ciebie i przez kolegę @Samotnick wiernie ilustrują problem. Poza zmianą IP LiveBoxa (security through obscurity, generalnie pomysł taki-sobie) nic nie możesz zrobić.

 

Nasuwa mi się jednak pytanie: dlaczego nie wymienisz LiveBoxa na coś nieco mniej przestarzałego? Pisałeś że masz FTTH, czy dobrze zrozumiałem? Naprawdę dali Ci LiveBoxa do usługi światłowodowej? Jak to możliwe?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@j131  to niemożliwe, ale kiedyś absurdalnie prawdopodobne, bo z rok temu dokopałem się ma stronie operatora do opisu, gdzie LB2 przydzielany był do FTTH ( opis z datą prawie sprzed wojny) 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

@j131  nie chodzi o wiarę, a o dowody. Pierwszy zrzut wstawiony przez @nowy142  to obraz bez istotnego obszaru - górny prawy róg, gdzie możnaby zobaczyć, czy jest zalogowany do strony zarządzania routerem. Fragment pomocy wstawiony przez @Samotnick  też mnie słabo przekonuje, choćby dlatego że jest to instrukcja, której obraz można spreparować aby ułatwić zrozumienie wymaganych czynności, które pozwolą zalogować się do strony zarządzania routerem.

Dlatego w poprzednim poście prosiłem @nowy142 aby pomógł mi zrozumieć, co według Niego oznacza "zalogowanie się do WiFi", czyli żeby podał gdzie wpisuje to hasło, które Jego zdaniem daje dostęp do tej strony od routera. Dla mnie hasło do WiFi jest hasłem, które w ogóle pozwala korzystać z dostępu do internetu, w technologii WiFi, oczywiście za pośrednictwem routera.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21528
  • 173

Urządzenia podłączone do modemu Livebox


@Misiek62napisał(-a)

@j131  nie chodzi o wiarę, a o dowody.

 

Skoro zwróciłeś się do mnie to czuję się zobowiązany wyjaśnić swoje stanowisko.

IMHO jaknajbardziej jest to kwestia wiary, w tym wypadku wiary w autentyczność dowodów.

 

Pierwszy zrzut wstawiony przez @nowy142  to obraz bez istotnego obszaru - górny prawy róg, gdzie możnaby zobaczyć, czy jest zalogowany do strony

 

I właśnie dlatego napisałem posta dopiero po opublikowaniu drugiego zrzutu na którym już wyraźnie widać że LiveBox przed zalogowaniem także udostępnia informacje które tak drażnią @nowy142 .

 

zarządzania routerem. Fragment pomocy wstawiony przez @Samotnick  też mnie słabo przekonuje, choćby dlatego że jest to instrukcja, której obraz można spreparować aby ułatwić zrozumienie wymaganych czynności, które pozwolą zalogować się do strony zarządzania routerem.

 

Publikowanie spreparowanych obrazów niezgodnych z rzeczywistością niczego by IMHO nie ułatwiło. Na podstawie tych dwóch niezależnych źródeł wierzę że problem istnieje, tym bardziej że odpowiedzi @nowy142 wskazują na jego adekwatne kompetencje w zakresie wymaganym do interpretacji rzeczywistości sieciowej. 

 

Dlatego w poprzednim poście prosiłem @nowy142 aby pomógł mi zrozumieć, co według Niego oznacza "zalogowanie się do WiFi", czyli żeby podał gdzie wpisuje to hasło, które Jego zdaniem daje dostęp do tej strony od routera. Dla mnie hasło do WiFi jest hasłem, które w ogóle pozwala korzystać z dostępu do internetu, w technologii WiFi, oczywiście za pośrednictwem routera.


A ja nie widzę potrzeby doprecyzowania. Wystarczy mi to, co @nowy142 wyraźnie napisał: że każdy kto poda hasło do WiFi i zna adres IP LiVeBoxa może sobie zobaczyć listę podłączonych urządzeń, nawet jeśli nie zaloguje się na stronie konfiguracyjnej LiveBoxa.

 

Oczywiście mogę się mylić co do diagnozy, nigdzie nie napisałem że jestem pewien że tak właśnie jest. Nie widziałem nigdy LiveBoxa "na żywo" więc odrobina sceptycyzmu jest wskazana. Może faktycznie koledzy @nowy142 i @Samotnick coś pokręcili albo umyślnie wprowadzają nas w błąd ale... no właśnie, jakoś w to nie wierzę.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Urządzenia podłączone do modemu Livebox

W starszych modelach 1 i 2 po wpisaniu adresu IP strona główna Konfiguracyjna była dostępna i tak jak autor mówi był podgląd jakie są urządzenia. Ale ten podgląd ograniczał się do kilku urządzeń i widać tylko nazwę hosta po kliknięciu na urządzenie nie ma żadnych informacji typu ip i mac to można uzyskać tylko po zalogowaniu. Logowanie było u góry po prawej login domyślny admin hasło najczęściej też choć można było to też zmienić. Od wersji 3 strona konfiguracyjna się już nie pokazuje najpierw trzeba się zalogować. Możliwe że co poniektórzy nie mieli wcześniejszych wersji i dlatego twierdzą że to nie możliwe. A jednak. Wcześniejsze wersje tak miały.