Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Transmisja danych CSD


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Transmisja danych CSD

Dzień dobry,

 

mam pytanie odnośnie transmisji danych CSD. Z tego co się dowiedziałem, to usługa "transmisja danych CSD" jest dostępna na kartach VOICE, nie ma jej natomiast na kartach internetowych. Czy routery dostępne w Orange np. Huawei B315 czy jakikolwiek inny model obsługują transmisję CSD? W specyfikacji routera nie ma takiej informacji. Pytanie czy sprzęt to obsługuje i kwestia tylko świadczenia usługi po stronie operatora i doboru odpowiedniej karty SIM u operatora? (wiem już, że nie może to być internetowa tylko VOICE).

 

Pozdrawiam

22 ODPOW. 22

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Transmisja danych CSD

Musiałbyś poszukać starego sprzętu sprzed około 10 lat. Czy nadal działa? Spróbuję w weekend poszukać jakaś starą komórkę w piwnicy i sprawdzę jeśli chcesz.

Ps a na co Ci to? Nie dość że drogie, to ten internet jest wolny (max 9,6 kbps).


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Transmisja danych CSD

Tak, stara technologia, ale ku mojemu zdziwieniu dalej ma zastosowanie. Są kasy fiskalne z modułem GSM, w firmie chcs mieć taką kasę, ale okazało się, że w specyfiaspec jest informacja iż karta SIM musi obsługiwać CSD (raz dziennie wysyła ona przez to raporty itp). 

 

Dzięki, jeżeli mógłbyś zerknąć to będę wdzięczny.  W sumie też się zdziwiłem, że w takich kasach działa to na takiej zasadzie. Z drugiej strony, koro nowe kasy działając w ten sposób, to chyba powinny być routery, ktore też to obecnie obsługują. 

Dzwonikem do Huawei w sprawie B315, ale dowiedziałem, się tylko iż w specyfikacji nie ma na ten temat informacji .Należy sprawdzić po stronie operatora. Wiem już że SIMy voiceowe obsługują CSD, internetowe nie 🙂 ale pytanie właśnie o sprzęt .

Anonim

Nie dotyczy

Transmisja danych CSD

@janbuc modem/router musiał by obsługiwać też 2G, nie sprawdzałem czy CSD jest dostępne w 3G, sim karta teoretyczni nawet nowa, trzeba by to przetestować, na Allegro poszukaj modemu z poprzedniej epoki 😉

Tak na marginesie da się to zrobić poprzez komputer, bez kombinacji z modemem, ale to już wasza sprawa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Transmisja danych CSD

Nie ma co inwestować w urządzenie z CSD. 2G (GSM) z uwagi na refarming pasma na potrzeby 3G jest już mało dostępne. Lepiej kupić coś na GPRS lub na LTE-M i zgłosić się do Orange na testy bo komercyjnie jeszcze nie ma.

Poza tym uprzedź szefa że 2G dla nowych umów może być wycofane bez prawa do rozwiązania lojalki bez kary (zamieniono rok temu regulamimy dla nowych umów i aneksów).

Testy zrobię w weekend.
Anonim

Nie dotyczy

Transmisja danych CSD

Jeśli modem obsługuje GPRS to i CSD będzie, teoretycznie 3G sieć to obsłuży, tak jak WAP @Piotrekk85 😉

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Transmisja danych CSD

Nie bo nowsze urządzenia nie mają już opcji by wpisać ustawienia.
Anonim

Nie dotyczy

Transmisja danych CSD


@Piotrekk85napisał(-a)
Nie bo nowsze urządzenia nie mają już opcji by wpisać ustawienia.

Jeśli modem bez brandu, to ustawienia pobierze tak jak telefon, tak jak pisałem to co do wap wystarczy.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Transmisja danych CSD

 

Pewnie inaczej też można, ale to nie moja decyzja. We współpracującej firmie wybrano takie kasy, ja doradzam tylko odnośnie doboru kart z racji bycia bardziej na bieżąco jeśli chodzi o rynek mobile. Co ciekawe nawet w opisie technicznym tych kas, producent podaje informację w stylu "ważne by karta SIM działała w transmisji CSD, nie GPRS. Konsultanci operatorów często mylą te pojęcia lub nie zwracają na to uwagi co skutkuje doborem złej karty". Dlatego zapytano mnie o ten punkt. Wiedząc jak działa CSD zaciekawiło mnie jak to się ma do obecnych na rynku routerów. Do tej kasy potrzebny jest router + SIM z CSD. Tutaj kolejny ciekawy punkt, bo karty głosowe Orange obsługują CSD, ale internetowe już nie. Chcąc wziąć umowę z routerem, dostajemy kartę internetową na której CSD nie można włączyć. Biorąc kartę głosową, na której można włączyć CSD, nie ma w ofercie routera 🙂 tylko telefony.

Dlatego mówię by wzięli normalną kartę i kupili router osobno, ale zaciekawiło mnie czy obecne routery wspierają tę technologię. Na infolinii Huawei nie wiedzą tzn, nie ma w specyfikacji nic o CSD (przy B315).

Anonim

Nie dotyczy

Transmisja danych CSD

Technologia CSD działa nadal i pewnie jeszcze trochę podziała, kwestia routera tylko, sim karta obsługuje wszystkie standardy, oczywiście ta do połączeń głosowych.