Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatłowód, małe prędkości


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 24
  • 0

Swiatłowód, małe prędkości

Router jest 1 metr nad ziemią, w całym domu mam pełny zasięg jednak sieć zostaje gubiona i tak. Mieszkam na wsi także, jedyna sieć jaką mi łapie dodatkowo to sąsiada. Kanał ustawiony mam 6.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 24
  • 0

Swiatłowód, małe prędkości

Witam, nie udało mi się rozwiązać problemu, wymieniałem nawet router na nowy. Pomimo pełnego zasięgu urządzenia w domu nadal gubią notorycznie wifi, a prędkość internetu jest gorsza niż na starym lte... Jakieś pomysły?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatłowód, małe prędkości

A na telefonie też Ci gubi sieć wifi?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 24
  • 0

Swiatłowód, małe prędkości

Na telefonach, laptopach i pc. Czasami zdarza się, że przez 5 minut łączy się z wifi, gubi sieć i tak w kółko.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód, małe prędkości

 

Zacznij od weryfikacji zasięgu na wifianalyzerze. Pobierz ze sklepu play na androidzie i na wykresie zobacz w jaki poziom sygnału w każdym miejscu "gubienia" sieci będziesz miał. Narysuj mapkę domu i zaznacz miejsca, wartość poziomu i zrob w tych miejscach speedtest. Będziesz miała mapę poglądową budynku. Dojdziesz wtedy jakie w każdym miejscu sa ograniczenia i może stwierdzisz (za oomoca precyzyjniejszych pomiarów) co przeszkadza. Warto, aby pozostałe urządzenia prócz pomiarowego były odłączone. Jeśli naprawdę chcesz zrobić testy, polecam wynajecie SWB (trzeba dowiedzieć się czy w przypadku złego działania urządzenia można je zwrócić i odbędzie się to "bezboleśnie?) Dlaczego SWB? Odpowiedź jest prosta. Ma takie same anteny i odbiornik/nadajnik jak FB3.Robiąc testy nie znajdziesz bardziej kompatybilnego do FB3 urządzenia . Ja robię to tak: wyłączam inne odbiorniki wifi, Przy FB3 paruje urządzenia (czy to za pomocą kabla czy też po WPS) i za pomocą eth podłączam lap do switcha w SWB. Oddalam się na odległość 3 m w linii prostej od modemu i robię test "mostu". To jest mój pomiar "wyjściowy . Oba urządzenia spięte po wifi, a ja robię testy prędkości na eth. Przełączając SWB w różne miejsca w domu ponownie robię testy i wychodzi w jakich miejscach jakie jest połączenie miedzy urządzeniami. W tym miejscu stawiam SWB i robię ma telefonie/tablecie/lapku testy na wifi. SWB wzmacnia już sygnał z modemu i zapewnia dodatkowe pokrycie domu siecią bezprzewodową. Wykonując testy całego domu dopiero sprawdzisz jak to działa, a na dodatek będziesz miał dodatkowe urządzenie rozgłaszające sygnał i sprawdzisz rozłączanie swoich urządzeń z alternatywnego nadajnika. Rozpisałem się, ale wydaje mi się, że oprócz sprawdzenia ustawień na FB3 (szyfrowanie np. ustaw na WPA/WPA2 PSK -bez mixed, zmianie kanału na 48 i np. 10 -przy rozdzieleniu sieci na testy itp. )SWB powinien pomóc w rozwiązaniu problemu. Jeszcze jedna uwaga. Jeśli dołączysz SWB do modemu po dłuższym kablu eth to oddalając się od modemu masz niezależny AP do badań zrywania połączenia. Jakbyś miał pytania-pisz


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 24
  • 0

Swiatłowód, małe prędkości

Wina okazała się po stronie Orange oczywiście, a ja musiałem przez ten czas płacić za niedziałającą usługę. Zrobiłem nawet połączenie kablowe z routera do PC i mój internet na umowie do 200 mbs osiąga zawrotne 35 mbs. Przecież to jest skandal


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód, małe prędkości

@Romuald_Hess Wyjaśnisz dokładnie w czym był problem? Czy Orange już go usunęło i usługa działa zgodnie z opcją prędkości? Czy na pewno masz taka usługę "do 200Mb/sek"?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 24
  • 0

Swiatłowód, małe prędkości

Przepraszam za chaotyczną wypowiedź. Postaram się sprecyzować. Cały ten czas rozłączało mi internet i w tym był główny problem. Okazało się, że ekipa która kładła światłowód i montowała jakąś skrzynkę rozdzielczą przy drodze uszkodziła w niej gniazdo z którego szło połączenie do mojego domu. Kwestia prędkości jest całkiem inna. Od początku miałem prędkość w okolicach 35 mbs, po tej naprawie nic się nie zmieniło. Mowa o połączeniu przewodowym.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód, małe prędkości

@Romuald_Hess Przepraszam, ale będę pytał dalej: czy wciąż na wifi jest 150Mb/sek a tylko po kablu jest około 35? Próbuje poukładać sobie fakty. To, że uszkodzili złącze, cóż-nie myli się ten, co nic nie robi-to delikatne urządzenia i elementy. odrobina nieuwagi i siup, uszkodzenie. Znam to, więc rozumiem, choć nie pochwalam beztroskiego działania monterów. Wnioskuje jednak, że nie to było problemem. Jak działało po kablu źle, tak i działa. Popraw mnie jak się mylę. Podpowiem jak to sprawdzić dalej


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 24
  • 0

Swiatłowód, małe prędkości

Na wifi w urządzeniach bezprzewodowych prędkość jest dużo niższa. Kilka metrów od routera i jest to 3-5 mbs, przy routerze jest 150 mbs, no ale tak nie korzystam z internetu. Połączenie kablowe zrobiłem już po naprawie usterki, także nie wiem czy coś się zmieniło i cały czas jest to około 35 mbs maksymalnie. Kabel ma około 10 metrów ale wątpię że długość ma wpływ na spadki.