Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak to działa czyli dekodery oraz rutery Orange Polska - Przepraszam za błędy w pisowni :)

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 558
  • 1768
  • 2

Jak to działa czyli dekodery oraz rutery Orange Polska - Przepraszam za błędy w pisowni :)

Moje pytanie brzmi czy warto wziąć przy przedłużeniu Funbox 6 i IWU200 bo obecnie mam Funbox3 i ICU100 (dekoder główny) i działa rewelacja zero restartów zwieszeń itp oraz nie zrywa  sygnału idzie po Wifi i najlepiej bym nic nie zmieniał tylko dobrał ICU100 (Multiroom) ale nie wiem czy owe modele są dostępne jeszcze a i czy wymiany na nowe modele nie będę żałował przy każdej zawiesze sprzętu 

 

Pozdrawiam 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Jak to działa czyli dekodery oraz rutery Orange Polska - Przepraszam za błędy w pisowni :)

@ryba168 z opisów na NO dekoder ICU 100 najlepiej się sprawuje. Do Multiroom-u często jest dokładamy IWU 200, może się da dostać ICU 100, ale tego nie wiem. Jak wspomniał @agat13, najlepiej jak przynajmniej jeden dekoder jest na kabelku, a najlepiej jak są dwa.

 

Co do routera, to FunBox 6 jest zachwalany, no i posiada nowinki technologiczne.

 

Osobiście, jak działa u Ciebie obecny układ poprawnie, ja bym nie ruszał. Ze względu, że mi osobiście nie zależy na TV, to zrezygnowałbym z TV Orange, a wziął samego FB6, ale to moje zdanie i zapotrzebowanie. Ty możesz mieć inne zapotrzebowanie jak ja.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Jak to działa czyli dekodery oraz rutery Orange Polska - Przepraszam za błędy w pisowni :)

@ryba168 według mnie ICU100 jest lepszym dekoderem. Technicznie i że słyszenia. Zrób jak piszesz o dobierz drugi do Multiroom. Lepsze jest wrogiem dobrego. Jeśli jesteś zadowolony i z prędkości i z zasięgu wifi...no, chyba ,że lubisz nowinki...ja wychodzę z założenia, że nie drapie się tam, gdzie mnie nie swędzi 😂 

Przypomnę jeszcze, że przy multiroomie jeden z dekoderów powinien być podłączony po kablu, jeśli nie chcesz problemów..


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak to działa czyli dekodery oraz rutery Orange Polska - Przepraszam za błędy w pisowni :)

@ryba168  jeżeli wszystko gra i buczy to według mnie należy tak zostawić, czasem sądząc że coś się polepszy to może się....(według znanego powiedzenia) ze swojej strony to ewentualnie wymiana FB 3.0 na FB 6 taka moja sugestia. Reszta to co mówi @agat13 całkowita zgoda.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Jak to działa czyli dekodery oraz rutery Orange Polska - Przepraszam za błędy w pisowni :)

@ryba168 z opisów na NO dekoder ICU 100 najlepiej się sprawuje. Do Multiroom-u często jest dokładamy IWU 200, może się da dostać ICU 100, ale tego nie wiem. Jak wspomniał @agat13, najlepiej jak przynajmniej jeden dekoder jest na kabelku, a najlepiej jak są dwa.

 

Co do routera, to FunBox 6 jest zachwalany, no i posiada nowinki technologiczne.

 

Osobiście, jak działa u Ciebie obecny układ poprawnie, ja bym nie ruszał. Ze względu, że mi osobiście nie zależy na TV, to zrezygnowałbym z TV Orange, a wziął samego FB6, ale to moje zdanie i zapotrzebowanie. Ty możesz mieć inne zapotrzebowanie jak ja.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22058
  • 181

Jak to działa czyli dekodery oraz rutery Orange Polska - Przepraszam za błędy w pisowni :)

@ryba168 Miałem IWU200 i ICU100. Zdecydowanie odradzam IWU200. Oprogramowanie paktycznie identyczne, ale:

  • iwu200 nie ma mozliwosci podłaczenia nośników zewnętrznych przez usb
  • iwu200 nie moze działać jako nagrywarka lokalna
  • iwu200 nie ma opcji odtwarzania multimediów z lokalnych serwerów DLNA
  • iwu200 nie ma aplikacji do NETFLIX
  • iwu200 ma identycznie wyglądającego pilota jak ICU100 ale pilot ten jest wykonany tandetnie
  • iwu200 ma ogromną, czerwono pomarańczową diodę której nie da się wyłączyć.
  • u mnie na tym samym okablowaniu IWU200 połączył ethernet na 100Mb, ICU100 na 1Gb.
  • menu na TV z ICU100 jakby ostrzejsze niż z IWU200 (te same parametry na HDMI).