Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy przy pomocy modemu Huawei E160 można nadal korzystać z transmisji danych 3G?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Czy przy pomocy modemu Huawei E160 można nadal korzystać z transmisji danych 3G?

Dzień dobry.

Czy przy pomocy modemu Huawei E160 można nadal korzystać

z transmisji danych 3G  WCDMA WSDPA 3,6 Mb/s?

Do niedawna transmisja 3G działała, ale ostatnio mogę uzyskiwać tylko połączenia EDGE.

Modem nie wykrywa sieci 3G Orange i T-Mobile, ale wykrywa sieci 3G Play i Plus.

Posiadam karte sim z taryfą Orange Free.

Po przełożeniu karty SIM do telefonu, telefon wykrywa sieć 3G ze znaczkiem H i transmisja

danych działa dobrze.

 

 

________________

*Doprecyzowanie nazwy tematu - moderator Wojciech.

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Huawei E160

@brzoza11 teoretycznie powinno działać, pod warunkiem, że nadajniku dalej działa 3G na 2100 MHz. Ostatnio UMTS na tej częstotliwości jest wyłączany, aby zwolnić zasoby dla nowszych technologii.

Uważam, że szkoda czasu na taki stary modem.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Huawei E160

Dziękuję za poradę.

Modem jest rzeczywiście stary i wolny, ale nie wiedziałem

dlaczego nie działa 3G.

Były ostatnio jakieś zmiany w sieci (np. VoLTE),

ale nie skojarzyłem ich z moim starym modemem.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Czy przy pomocy modemu Huawei E160 można nadal korzystać z transmisji danych 3G?

@brzoza11 jak chcesz się bawić w modemy USB, to daj znać na priv. Obecnie standard to LTE i przynajmniej dwa pasma, a modemy USB nie mają nawet agregacji pasma.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Czy przy pomocy modemu Huawei E160 można nadal korzystać z transmisji danych 3G?

Chciałem zadać podobne pytanie. Na szczęście mam modem LTE i na nim internet śmiga. Stary modem działa tylko na 2g, ale to wystarczy do odbioru poczty albo synchronizacji zegara w komputerze.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Czy przy pomocy modemu Huawei E160 można nadal korzystać z transmisji danych 3G?

Nadal działa ale ilość pasma jest mniejsza. Przy dużej odległości od nadajnika może być problem.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Czy przy pomocy modemu Huawei E160 można nadal korzystać z transmisji danych 3G?

Do słupa nie mam nawet kilometra.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Czy przy pomocy modemu Huawei E160 można nadal korzystać z transmisji danych 3G?

W telefonie Samsung gt-s5610 podczas korzystania z Opery pojawia się kontrolka 3g.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Czy przy pomocy modemu Huawei E160 można nadal korzystać z transmisji danych 3G?

Obecnie pasmo 3G UMTS częstotliwość 2100 MHz jest wyłączane, aby zwolnić zasoby sieci na nowsze technologie. Na tej częstotliwości zostaje 4G LTE, a w niektórych lokalizacjach jest 5G. Zostaje jeszcze pasmo 3G UMTS 900 MHz, które z czasem też zostanie wyłączone.

 

Urządzenia pracujące tylko w paśmie 3G UMTS 2100 MHz nie mogą się połączyć, a te urządzenia, które obsługują 3G UMTS 900 MHz mają dostęp.

 

Jeżeli dalej potrzeba jest korzystania z modemów USB, dobrze by było wymienić na nowsze obsługujące 4G LTE.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Czy przy pomocy modemu Huawei E160 można nadal korzystać z transmisji danych 3G?

Dzięki za info. Domyślałem się, że coś zmieniają z częstotliwościami bo przed tym jak modem przestał łapać 3g dostałem SMS o możliwości skorzystania z 5G.