Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router Mobilny Huawei E587 na działkę - dobry wybór?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4795
  • 121

Router Mobilny Huawei E587 na działkę - dobry wybór?

Mam mały problem co do wyboru taniego, mobilnego routera. Potrzebuję go na działkę, która leży w miejscu o słabym zasięgu przekaźników Orange. Posiadam internet mobilny LTE FreeNet SIMO. Mobilny Huawei E587 wydaje mi się w miarę odpowiednia opcją, ponieważ ma gniazdo anteny zewnętrznej, na której w tym przypadku mi bardzo zależy, oraz mogę go kupić w miarę niskiej cenie ok 80-90zł plus antena zewnętrzna ok 30-40zł. Mieliście może doświadczenia z tym routerem? Jak się sprawuje?

 

Zasięg Orange

siemiany.jpg 

15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

Router Mobilny Huawei E587 na działkę - dobry wybór?

@mabud73 Możesz, jeszcze pomyśleć nad ZTE MF63 cena jest niższa. 

Anonim

Nie dotyczy

Router Mobilny Huawei E587 na działkę - dobry wybór?

Uważam że dobry wybór. Mój znajomy używa tego sprzętu i jest zadowolony 🙂 Oczywiście wszystko zależy od zasięgu, ale.....w miejscu w którym korzysta ma super zasięg, więc.....nie narzeka 🙂


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4795
  • 121

Router Mobilny Huawei E587 na działkę - dobry wybór?

@Anonim Tak, tylko nie widzę w nim możliwości podpięcia anteny zewnętrznej, choć cena ciekawa. Nie bedę jednak obcinał kosztów aż tak drastycznie, kosztem jako takich osiągów, bo wiem że w takim przedziale cenowym i tak szału nie będzie. To tylko działka na której ma to pracować tylko dlatego że nie chcę blokować słuchawki udostępnieniem neta.

Anonim

Nie dotyczy

Router Mobilny Huawei E587 na działkę - dobry wybór?

@mabud73 Ja mysle ze jest zobacz


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32653
  • 38073
  • 1376

Router Mobilny Huawei E587 na działkę - dobry wybór?

Na mapce zaznaczony jest obszar bez LTE. Masz tam znajomych w okolicy co odbierają LTE?
Może radiówka CDMA była by lepsza? (ale z zakupem się wstrzymaj bo nie ma oficjalnego info czy Orange przedłuży rezerwację na nowy rok).
Ta Twoja działka jest względem jeziorka i lasu wyżej czy niżej? jaka jest różnica wysokości?

Nadajnik w Siemianach wg BT Search obsługuje tylko 2G.
Nadajnik w Karpowie jest dopiero z LTE (a jeziorko trochę odbije źle fale).
Nadajnik w Tynwaldzie też obsługuje tylko 2G.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4795
  • 121

Router Mobilny Huawei E587 na działkę - dobry wybór?


vdsl2 napisał(-a):

@mabud73 Ja mysle ze jest zobacz


A widzisz...na zdjęciach nie widziałem gniazda antenowego a i opis jakiś niekompletny trafiłem. Ok, będę miał go na uwadze. Między świętami będę jechał na działkę i mam zamiar zrobić próbę, na czym kolwiek, co będę już posiadał, dam znać jak poszło. 

 

 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4795
  • 121

Router Mobilny Huawei E587 na działkę - dobry wybór?


Piotrekk85 napisał(-a):
Na mapce zaznaczony jest obszar bez LTE. Masz tam znajomych w okolicy co odbierają LTE?
Może radiówka CDMA była by lepsza? (ale z zakupem się wstrzymaj bo nie ma oficjalnego info czy Orange przedłuży rezerwację na nowy rok).
Ta Twoja działka jest względem jeziorka i lasu wyżej czy niżej? jaka jest różnica wysokości?

Nadajnik w Siemianach wg BT Search obsługuje tylko 2G.
Nadajnik w Karpowie jest dopiero z LTE (a jeziorko trochę odbije źle fale).
Nadajnik w Tynwaldzie też obsługuje tylko 2G.

Napiszę tak...Słuchawki łąpią LTE, nie wiedzieć skąd, może jakieś odbicia...mowa o dworze, dlatego poszukuję czegoś z anteną zewnętrzną. Poza tym nie posiadam wiedzy na temat nadajnika w Siemianach. Nie spotkałem tam takowego. Jest natomiast za Bukowcem, taka wyspa,  w linii prostej ode mnie ok 8-10km. Do Iławy chyba poza zasięgiem, koło 16km. Myślę że do użytku, takiego jak dotychczas, jakość neta powinna wystarczyć, mając na uwadze, że do tej pory był z udostępniany ze słuchawki, która ciągle leżała w domku. Działka powyżej Jezioraka ok 8m. Nikt w pobliżu nie posiada LTE, bynajmniej znajomi. Będę pionierem w naszej okolicy 🙂


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4795
  • 121

Router Mobilny Huawei E587 na działkę - dobry wybór?

...a więc zorganizowałem sobie Airbox-a 2 plus model E5577Cs-321.

 

IMG_20170117_204050.jpg

 

 

 

Za dwa tygodnie próba z antenami zewnętrznymi, które niestety muszę kupić. I tu prośba o radę do @Piotrekk85 lub @Anonim. Polecicie jaką najlepiej "zapodać"? Dookólną czy kierunkową? Nie oczekuję cudów, tylko chcę wyciągnąć jak najwięcej, ile fabryka dała na takie warunki 😉 Odległość od BTS-a UMTS 6km, UMTS 10km...szczegóły poniżej:

 

bts.jpg

 

 

id bts.jpg

 

 

odległość bts.jpg

 

i drugi nadajnik...

 

UMTS bts.jpg

 

 

UMTS bts2.jpg

 

 

UMTS bts3.jpg

Mam jeszcze kilometr od siebie jeden, ale goły GSM 😞 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32653
  • 38073
  • 1376

Router Mobilny Huawei E587 na działkę - dobry wybór?

Te mapki zasięgowe są kiepskie.
Napisz na BOK (dział techniczny) i poproś o współrzędne okolicznych nadajników z podziałem na częstotliwości.
Nie zawsze się uda takie dane uzyskać, ale czasem się uda.

Najlepiej podaj w zapytaniu sam współrzędne geograficzne tej lokalizacji.