Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Brak internetu

Od wczoraj nie mam w domu internetu, posiadam router mv610R. Dioda od sygnału sie pali, nie pali sie tylko "connect". W srodku jest karta. Czy to moze byc od tego ze nie jest zarejestrowana i minal termin?
8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Brak internetu

Twój router obsługuję CDMA, która nie działa w ofertach na kartę.

By korzystać z tej usługi musisz mieć ofertę abonamentową z dostępem do tej technologii. Sprawy rejestracji Cię nie dotyczą.

 

A to pierwszy raz się zdarza? próbowałeś przystawić router bliżej okna?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Brak internetu

Naturalnie masz racje, abonament oplacany. Tak, zdarza sie to pierwszy raz, kiedys byl czasami problem z wifi, ale po zrestartowaniu bylo juz wszystko dobrxe,.natomiast teraz na komputerze tez nie dziala. Jesli to nie zalezy od karty, to wina moze lezec po stronie Orange, gdyz dioda od sygnalu normalnie sie swieci 😉 Ja sie nie znam, ale takie moje zdanie 😄 Gdyz przed momentem zresetowal caly router i to rowniez nie pomoglo

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Brak internetu

Pomoze ktos?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Brak internetu

Ups, przeoczyłem Twoją odpowiedź. Przepraszam.

Tu nie ma rozwiązania. Możliwe rozwiązania:
1) słaby zasięg - CDMA jest wrażliwe na wiele czynników i dociera po prostu do Ciebie za słaby sygnał
2) są jakieś prace lub awaria na nadajniku - to zweryfikujesz na BOK np. przez Mój Orange lub infolinię 510100100
3) jakaś awaria routera, ale by to sprawdzić przydałoby się mieć inny router do cdma
4) co mogę doradzić do zresetowanie do ustawień fabrycznych, ale do tego warto mieć pin do karty (jak nie masz to PUK możesz uzyskać na BOK)

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Brak internetu

Czy udało się komuś znaleźć rozwiąznie problemu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Brak internetu

A jaki masz problem?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Brak internetu

To samo, co opisał na początku Bartek5 ("router mv610R. Dioda od sygnału sie pali, nie pali sie tylko "connect")

 

Dodatkowo sprawdziłem kartę na modemie AnyData ADU500-a i przy próbie połączenia dostaję kumunikat "protokół kontrolny połączeń ppp został zakończony"

 

Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem i wie jak go rozwikłać?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Brak internetu

Sytuacja wygląda, że masz słaby zasięg CDMA. Masz w pobliżu lasy?

Moje rady podałem wyżej. Warto sprawdzić na BOK czy to nie problem nadajnika. Potem ew. zresetować do fabrycznych rzeczy i skonfigurować na nowo.