Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

Zamontowałem 3 urządzenia nowe ubiquiti loco m2 obok 3 kamer i wskaznik wifi jest na full w trybie hotspot jak patrze z poziomu apki na tel gdzie steruje kamerami i jest super ale ostatnie urządzenie niechce mi coś działać musiałem uciąć tylko w tym 1 kablu końcówke lan i założyłem nową i podłączyłem dobrze do adaptera poe ale i tak nie działa co może być tego przyczyną? 3 routery huawei b315 mają bramę domyślną 192.168.1.1 i tak powinno chyba być skoro logowanie do urządzenia to 192.168.1.20

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@Januszbba 

Przepraszam, ale zupełnie nie rozumiem o czym piszesz. Te urządzenia mają zasięg do 5 kilometrów, co ty jeszcze chcesz wzmacniać? Pamiętaj że to ma antenę kierunkową, musisz być w odpowiednim miejscu ("naprzeciw") żeby się przez nią komunikować.

Jeśli coś ma być zamontowane w trudno dostępnym miejscu, to rozsądniej jest najpierw to coś skonfigurować a dopiero potem zamontować w miejscu docelowym. Zrobiłeś to, czy po prostu wyjąłeś z pudełka, powiesiłeś na dachu a teraz z piwnicy próbujesz się zalogować? To się przeważnie nie udaje.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@Januszbba  jak ułożyłeś żyły  we wtyczce? Powinno być według klasy B

Biało Pomarańczowy 

Pomarańczowy 

Biało zielony 

Niebieski

Biało niebieski

Zielony

Biało brązowy 

Brązowy

Od 1 do 8 żyły patrząc na wtyk od strony blaszek.chyba, że w gniezdniku miałeś onna kolejność opisową 

Sprawdź docisk o kontakt 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@agat13  no ułożyłem tak jak napisałeś agat a jeśli urządzenie loco ma adres ip 192.168.1.20 to w routerze ma być 192.168.1.1 brama żeby dostać się do panelu? i wifi w routerze wyłączyć jak korzystam z loco? 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2


@Januszbbanapisał(-a)

@agat13  no ułożyłem tak jak napisałeś agat a jeśli urządzenie loco ma adres ip 192.168.1.20 to w routerze ma być 192.168.1.1 brama żeby dostać się do panelu? i wifi w routerze wyłączyć jak korzystam z loco? 


Możesz mieć w LAN tyle bezprzewodowych punktów dostępu do sieci ile chcesz. Nic nie musisz koniecznie wyłączać, ale też jeśli coś nie ma być używane to oczywiście nie ma też sensu żeby było włączone, zawsze to też dodatkowa interferencja.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@j131 Rozumiem na tych 3 routerach mam bramę 192.168.1.1 żeby dostać się do panelu loco m2 ale ze względu na to że te 3 routery mam w różnych miejscach w domu a mam tylko 1 laptopa nie mam możliwości podpiąć 3 kabli lan z tych 3 routerów do laptopa czy jest inny sposób żebym dostał się do tych 3 panelów loco m2?

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@Januszbba 

Nie rozumiem do końca jaką masz topologię sieci, ani nie wiem jak masz skonfigurowaną adresację. Jeśli domyślne ustawienia tych AP są kompatybilne z domyślnymi ustawieniami tego Huawei, to połączenie wszystkich kabli bezpośrednio (albo przez switch) do centralnego rutera (Huawei?) powinno sprawę załatwić. Jeśli musisz najpierw zmienić ustawienia AP indywidualnie, to musisz każdy z nich osobno podpiąć na chwilę do laptopa, zmienić co trzeba i przełączyć kable.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@Januszbba Zamień te routery na AP ze switchem, wtedy będziesz miał jedną adresację IP w całej sieci LAN i dostęp do wszystkich urządzeń


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

Wszystkie 3 routery mają adres 192.168.1.1 a punkt dostępu loco domyślny 192.168.1.20 więc prawidłowo ale te 3 routery mam w różnych miejscach w domu i nie połącze ich do laptopa żeby dostać się do panelu tych 3 loco i temu szukam innego sposobu a pozatym laptop ma tylko 1 wejście lan

 

@agat13  ale jak to mam zrobić?

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@Januszbba  nic nie rozumiem. Jeśli są w jednej sieci nie mogą mieć tego samego IP.  Jeśli są niezależne, musisz, je  ze sobą połączyć w jedną sieć i przekonfigurować, ale jako AP. Jeden router, jedno dhcp