Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

IMG_20220417_082355_575.jpg

@agat13  te 3 loco mają 192.168.1.20 i mają domyślnie ustawione statyczne dhcp a te 3 routery mają 192.168.1.1 ale mają ustawione dynamiczne dhcp


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53617
  • 624

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@Januszbba ale routery nie są ze sobą połączone?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@agat13  3 routery nie są ze sobą połączone lanem ale nie dam rady ich połączyć ze sobą są w różnych miejscach w domu  i za duży byłby to kłopot jestem ciekawy Czy gdybym się połączył z laptopa do tego urządzenia loco za pomocą wifi czy bym się dostał do panelu konfiguracyjnego loco?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53617
  • 624

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@Januszbba  jeśli te routery nie są we wspólnej sieci, a każdy  z nich zadila wifi jedna kamerę, musisz zmienić im nazwy ssid i z jednego laptopa łączysz  się wtedy za pomocą odpowiedniego ssid z odpowiednim routerem I przez niego z kamerą z miejsca,  gdzie wszystkie sieci wifi są widoczne. To najprostsze rozwiązanie. Wymaga przelogowania za każdym razem, ale masz za darmo, vez wysiłku. Drugie, to wspólny router dla nich i np sieć na PLC, czyli bez kabli.

Trzecie, to ich takie ustawienie, aby znaleźć punkt ich wspólny, czyli jeden z nich ustawić jako nadrzędny, a tylko sieć rozprowadzić jako np range extendert. Wiem, że odległości duże, ale zawsze się coś wykombinuje jak jakieś punkty styku dla nich znajdziesz. Kombinuj, stosuj matidy i rozwiązania alternatywne i mieszaj technologie.  Zarządzać możesz z jednego laptopa...w to nie wątpię 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@agat13  W samym loco w 3 urządzeniach   ssid mam inne nadane nazwy a w routerze w tych 3 lepiej wyłączyć wifi skoro mam to  loco? i jeśli z laptopa połącze się do wifi do każdego  loco to będę zadowolony i wtedy do panelu się dostane?

 

Zdjęcie z apki gdzie steruje kamerami i w trybie hotspot mam full zasięg wifi dzieki loco m2 co jest obok kamery i jest super.

Screenshot_20220419-192222.png

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2


@Januszbbanapisał(-a)

@agat13  W samym loco w 3 urządzeniach   ssid mam inne nadane nazwy a w routerze w tych 3 lepiej wyłączyć wifi skoro mam to  loco? i jeśli z laptopa połącze się do wifi do każdego  loco to będę zadowolony i wtedy do panelu się dostane?


Pewnie tak. Strasznie to wszystko jednak komplikujesz. Masz trzy niezależne sieci LAN, każdą ze swoim ruterem LTE, dwoma różnymi punktami dostępu do WiFi, a sensem istnienia każdej z nich jest obsługa jednej kamery? Punkt dostępu WiFi dla każdej z sieci pozostaw jeden, w sumie nie ma opcji żeby te Loco miały słabsze WiFi niż te rutery Huawei więc to raczej WiFi w ruterach warto wyłączyć. BTW, z takimi nadajnikami pewnie dałoby się te Ubiquiti spiąć w jeden LAN bez kabli, to by bardzo ułatwiło konfigurację i zarządzanie. Czy na koniec będziesz zadowolony to jest pytanie na które bardzo trudno odpowiedzieć, ale myślę że tak. Tylko to jeszcze potrwa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@j131  mam 3 punkty dostępu loco i 3 routery i 3 kamery czyli 1 kamera to 1 loco i podłączone do 1 routera za pomocą adaptera poe ale niestety nie mogę zrobić tak żeby był tylko 1 router do wszystkich 3 kamer i 1 loco za duży kłopot by to był niestety. Mi zależy żebym uruchomił laptopa zdalnie i żebym sterował nim jakimś programem system na laptopie i chciałbym dostawać się do tych 3 loco do konfiguracjii a wifi w tych 3 routerach wyłącze bo jest loco.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@Januszbba 

Sorry że się tak dopytuję ale chciałbym Ci coś podpowiedzieć a bez zrozumienia jak to ma działać jest mi trudno. Po co są te rutery? Mają podłączyć kamery do internetu?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@j131  żeby kamery działały temu mam te routery one łączą się tylko przez wifi one nie mają wejścia  lan i temu mam to loco bo to lepiej działa niż łącząc się bezpośrednio przez wifi w routerze.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

Punkt dostępu wifi 2.4 ubiquiti loco m2

@Januszbba 

Rozumiem, tylko po co aż tyle tych loco i ruterów, przecież te loco mają zasięg mierzony w kilometrach? Dlaczego nie mogą być wszystkie loco w jednej sieci? Nie widzą się?