Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Tak, dokładnie piszę teraz podłączona pod starego tp linka, ale zrywa mi w niektórych pokojach połączenie i jest to uciążliwe, szczególnie, ze ostatnio tu pracuję online. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura: modem na którym dziłała netia nada się tak samo dobrze do neostrady (IMHO). Więc "na szybko" możesz podłączyć ten który miałaś. Zresztą pisałaś że jakieśdane neostrady spisywałaś ze starego modemu - w zasadzie jest wszystko jedno który modem teraz użyjesz. Skoro znalazłaś LiveBox 2 to możesz go wykorzystać.

Niezależnie od modemu, ten nowy C50 trzeba skonfigurować jako AP, tak jak wcześniej sugerowaliśmy. To jest trochę "tricky" ale jeśli radziłaś sobie poprzednio z konfiguracją podobnego sprzętu to dasz radę. Pewien problem stanowi brak kabla ethernet - żeby to działało naprawdę sensownie lepiej byłoby połączyć modem i AP kabelkiem. Masz może jakiś pod ręką?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Nie wiem jak z jakością połączenia po WiFi będzie na starym LiveBoxie- możesz sprawdzić… Albo po prostu podpiąć C50 za swoim W8951ND.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Nie mam nic od netii bo wymienili sprzęt i zabrali stary. Orange chce ogarnąć u mamy, u siebie mam netię 🙂 czy w takim razie mogę RJ połączyć jeden router do drugiego? Takich kombinacji nigdy wcześniej nie robiłam


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Bardziej chodziło mi czy mogę do tego liveboxa podłączyć ten nowy router i wtedy mieć normalny zasięg. Nigdy nie korzystałam z takiego sprzętu od orange i chyba jestem zielona


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiuranie tylko możesz ale powinnaś. Ale powoli, żeby to działało najpierw trzeba to skonfigurować poprawnie.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Rozumiem, że login i hasło trzeba uzupełnić w livebox i podłączyć biały kabel pod odpowiednie gniazdo, a potem kabel sieciowy z liveboxa pod nowego tp linka. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiuratak, ale najpierw skonfiguruj C50 jako AP i upewnij się że nie będzie konfliktu adresacji IP - w skrócie po prostu wyłącz DHCP w C50. Wtedy możesz je połączyć. Kiedy to zadziała możesz przekonfigurować WiFi na obu tak żeby Ci pasowało.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Możesz użyć albo W8951ND albo LiveBoxa, to już zależy od Ciebie


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Co będzie lepsze? stary router czy livebox? Zabiorę się do tego jutro, nie wiem czy podołam. Będę się odzywała. jeszcze raz baaaaardzo dziękuję!

 

"Kiedy to zadziała możesz przekonfigurować WiFi na obu tak żeby Ci pasowało."

 

Tego nie zrozumiałam 🙂