Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wifi - Samsung Galaxy S21 5G co parę minut pokazuje brak internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 27
  • 0

Problem z wifi - Samsung Galaxy S21 5G co parę minut pokazuje brak internetu

Witam. Moje problemy zaczęły się gdy zakupiłem 2 dni temu Samsunga S21 5G. Co parę minut muszę restartować wifi w smartfonie  ponieważ wyskakuje mi komunikat połączono brak internetu. Dodam że problem występuje tylko na S21 a na innych urządzeniach wszystko działa poprawnie. Próbowałem robić hard reset. Resetować ustawienia sieciowe telefonu. Wszystkie aktualizacje najnowsze. A i próbowałem też na innym wifi żeby sprawdzić czy to na pewno wina telefonu. Okazuje się że na innej sieci wifi wszystko działa poprawnie. Z góry dziękuję za pomoc 

 

 

 

 

_________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z wifi - Samsung Galaxy S21 5G co parę minut pokazuje brak internetu

@PhyzPl  spróbuj zresetować FunBoxa, jeśli to nie pomoże to rozdziel pasma 2,4 i 5 GHz, jak to zrobić masz przedstawione na filmiku tu ORANGE EKSPERT - Jak podzielić pasmo Wi-Fi w modemie Orange FunBox 2.0? - YouTube

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z wifi - Samsung Galaxy S21 5G co parę minut pokazuje brak internetu

@PhyzPl  spróbuj zresetować FunBoxa, jeśli to nie pomoże to rozdziel pasma 2,4 i 5 GHz, jak to zrobić masz przedstawione na filmiku tu ORANGE EKSPERT - Jak podzielić pasmo Wi-Fi w modemie Orange FunBox 2.0? - YouTube


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12787
  • 52616
  • 601

Problem z wifi - Samsung Galaxy S21 5G co parę minut pokazuje brak internetu

@PhyzPl  porównaj ustawienia wifi tego i innego telefonu. Zrób test jak pisał @slav72  I zmień szyfrowanie na wpa2 

Zawsze warto sprawdzić I zapomnieć sieć na komórce dodając ją ponownie. Sprawdź  jaki adres otrzymujesz w ustawieniach sieci wifi I czy on się nie dubluje z innym na modemie, gdy wifi jest wyłączone na komórce. 

Zainstaluj Wifianalyzer I sprawdź zasieg w miejscu testów. Zerknij czy nie gubi go automatycznie 

Gdy to nie pomoże przywróć ustawienia fabryczne telefonu i sprawdź czy oprogramowanie jest najnowsze 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problem z wifi - Samsung Galaxy S21 5G co parę minut pokazuje brak internetu


@PhyzPlnapisał(-a)

...

 wyskakuje mi komunikat połączono brak internetu

...


Tylko komunikat, czy faktycznie nie ma połączenia z internetem?

Stawiam na konfigurację z domyślnym IPv6... Jeśli rady kolegów nie pomogą, to starałbym się usunąć IPv6 z LAN, we wszystkich miejscach gdzie to tylko możliwe czyli w logowaniu do neostrady na FB i w ustawieniach WiFi na telefonie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 27
  • 0

Problem z wifi - Samsung Galaxy S21 5G co parę minut pokazuje brak internetu

Faktycznie nie ma internetu. Jak wrócę do domu będę próbował to co koledzy wyżej pisali i dam znać 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 27
  • 0

Problem z wifi - Samsung Galaxy S21 5G co parę minut pokazuje brak internetu


@slav72napisał(-a)

@PhyzPl  spróbuj zresetować FunBoxa, jeśli to nie pomoże to rozdziel pasma 2,4 i 5 GHz, jak to zrobić masz przedstawione na filmiku tu ORANGE EKSPERT - Jak podzielić pasmo Wi-Fi w modemie Orange FunBox 2.0? - YouTube


No chyba strzał w 10. Jak na razie wszystko śmiga. Rozdzielenie pasma to świetny patent. Będę testował jeszcze trochę i dam znać