Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

Witam mam problem z połączeniem dekodera TV z zewnętrznym Routerem TP_Link.

Mieszkam w domu jednorodzinnym dwukondygnacyjnym. Router od Orange znajduje się na parterze a telewizor wraz z dekoderem TV na pierwszym piętrze. Deweloper wyprowadził jedno gniazdo ethernet na piętro w pokoju dziecka. Do niego podłączyłem router Tp-Link Archer C50 i ustawiłem go w tryb Access Point. Było to konieczne ze względu na zbyt słaby sygnał Wi-Fi na piętrze. Zakupiłem dekoder TV który chcę podłączyć w sypialni. Niestety podczas konfiguracji dekodera TV nie chce połączyć się z siecią .Chcę uniknąć prowadzenia kabla ethernet z pokoju dziecka do sypialni. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak mogę naprawić ten problem ?

W załączniku przesyłam prosty rysunek sieci domowej.

Pozdrawiam


sieć.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8172
  • 64

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

@NeQsiu Instrukcja IWU200 mówi o użyciu WPS. Bierzesz dekoder na dół i parujesz z FB3. Następnie odwzorowujesz konfigurację WiFi z FB3 na C50 (nazwa sieci, hasło, typ szyfrowania). Najlepiej byłoby używać innych kanałów na FB3 i C50 ale skoro jest słaby sygnał na pietrze to na razie się tym nie przejmuj. Przenosisz IWU na piętro i sprawdzasz czy działa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

@NeQsiu Najrozsądniej byłoby jednak dociągnąć kabel...

Jakie ustawienia ma ów AP TP-linka i jakie są objawy braku połączenia?

Może warto spróbować skopiować ustawienia z FB na AP , połączyć dekoder z FB (na szybko blisko FB po wifi ) i przestawić dekoder w miejsce docelowe, aby złapał połączenie z AP, a nie z FB

Jak nic nie wyjdzie z oszukania dekodera, warto na testy wypożyczyć SWB (jako AP w z przedłużeniem wifi) i wtedy dekoder będzie działał (przynajmniej z założenia ma większe szanse)


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8172
  • 64

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

@NeQsiu Dobrze zrobiłeś ale nie napisałeś co to za dekoder. Bez tego ciężko będzie doradzać.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

Router to FunBox 3.0

DekoderTV iwu200


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8172
  • 64

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

@NeQsiu Instrukcja IWU200 mówi o użyciu WPS. Bierzesz dekoder na dół i parujesz z FB3. Następnie odwzorowujesz konfigurację WiFi z FB3 na C50 (nazwa sieci, hasło, typ szyfrowania). Najlepiej byłoby używać innych kanałów na FB3 i C50 ale skoro jest słaby sygnał na pietrze to na razie się tym nie przejmuj. Przenosisz IWU na piętro i sprawdzasz czy działa.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

@NeQsiu 

Ale chyba nie kupiłeś tego dekodera? Jego się nie da legalnie kupić, taki kupiony na wolnym rynku na pewno nie zadziała. Jeśli wynająłeś go od Orange to w porządku, spróbuj tego co zaproponował @Samotnick , to może zadziałać. Jeśli nie  to albo kabelek albo most z użyciem jeszcze jednego AP-klienta.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8172
  • 64

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

@j131 Też mnie ciekawi co oznacza „kupiłem”.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

Był to skrót myślowy. Podjechałem do orange i poprosiłem o kolejny dekoder TV


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

@NeQsiu  kolejny, czyli który,  jakie są pozostałe i jak są podłączone?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

Problem z połączeniem zewnetrznego routera z dekoderem OrangeTV

O kurcze faktycznie zapomniałem jeszcze przez zdenerwowanie wspomnieć, że jest jeszcze jeden dekoder też iwu 200 na parterze lecz on jest podłączony pod główny router orange i wszystko działa poprawnie