Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 1

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

Witam, mam problem z ustawieniem na omadzie portu WAN. Posiadam zewnętrzny ONT od orange.

Na mikrotiku zapięło się bez problemu. Obecnie mam kotroler OC200 i  router ER7206(TL-ER7206)

Poniżej zrzut z konfiguracji: proszę o pomoc w konfiguracji. 

Log wskazuje: PPPoE @orane.pl failed to connect to the server because sending PADI times out.

 

brave_neRHAfHeMQ.png 

brave_XMzFwZ3MoJ.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 1

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

Problemem okazała się hasło. Po restarcie hasło router podpiął się do WAN. Poniże przykłady konfiguracji z routera bez kontrolera OMADA i konfiguracja WAN z poziomu kontrolera 

 

TPLink.pngOMADA.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

@Rafq ustawienia wyglądają na prawidłowe. Zakładam, że login i hasło przed wpisaniem otrzymane były od Orange. Druga sprawa, ONT musi być od Orange. Nie możesz podłączać własnego ONT.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1684
  • 8291
  • 64

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

@Rafq Dlaczego nie zaznaczyłeś tagowania przy ustawieniach VLANu 35?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 1

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

ketrasaArtur mam ONT od orange i podpięte do funboxa. Ale pojawiła się konieczność dużej sieci wifi więc poszedłem w omade. Router Mikrotika idzie w odstawkę.

 

Samotnick tak ustawiłem też targowanie i nic ten sam komunikat w logu.

 

Hasło mam zapisane od ostatniej zmiany. Ale faktycznie po weekendzie hasło ustawie nowe. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

ustawienie MAC poprzedniego ONT też nie zaszkodzi a może pomoże 😁


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 1

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

@bez_nazwy   Masz na myśli MAC ONT czy MAC funboxa? 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1684
  • 8291
  • 64

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

PADI stands for PPPoE Active Discovery Initiation.[10]

If a user wants to "dial up" to the Internet using DSL, then their computer first must find the DSL access concentrator (DSL-AC) at the user's Internet service provider's point of presence (POP). Communication over Ethernet is only possible via MAC addresses. As the computer does not know the MAC address of the DSL-AC, it sends out a PADI packet via an Ethernet broadcast(MAC: ff:ff:ff:ff:ff:ff). This PADI packet contains the MAC address of the computer sending it.

Example of a PADI-packet:

Frame 1 (44 bytes on wire, 44 bytes captured)
Ethernet II, Src: 00:50:da:42:d7:df, Dst: ff:ff:ff:ff:ff:ff
PPP-over-Ethernet Discovery
  Version: 1
  Type 1
  Code Active Discovery Initiation (PADI)
  Session ID: 0000
  Payload Length: 24
PPPoE Tags
  Tag: Service-Name
  Tag: Host-Uniq
    Binary Data: (16 bytes)

Src. (=source) holds the MAC address of the computer sending the PADI.
Dst. (=destination) is the Ethernet broadcast address.
The PADI packet can be received by more than one DSL-AC. Only DSL-AC equipment that can serve the "Service-Name" tag should reply.

To w/w pochodzi z Wiki. Jest to pierwsza czynność którą wykonuje klient połączenia. Jeżeli masz timeout to albo nie masz fizycznego linku, nie zaznaczyłeś tagowania lub serwer nie chce z tobą gadać. Może to być na przykład kwestia nie podania „Service-Name”. Musisz to podejrzeć samemu.

 

Edyta: Jeszcze info ze strony Drayteka.

Wiadomość Message [PPPoE : No response from server side] w statusie WAN świadczy o braku komunikacji z serwerem PPP dostawcy (router wysyła ramki PPPoE PADI, ale nie otrzymuje od serwera ramek PPPoE PADO). Może być to spowodowane przez nieprawidłowe ustawienia (VLAN ID, Service Name) lub blokadę od strony dostawcy (np. zbyt duża liczba nieudanych prób uwierzytelniania).


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1684
  • 8291
  • 64

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

@Rafq Taka zawartość PADI wychodzi z mojego FB3:

PPP-over-Ethernet Discovery
    0001 .... = Version: 1
    .... 0001 = Type: 1
    Code: Active Discovery Initiation (PADI) (0x09)
    Session ID: 0x0000
    Payload Length: 15
    PPPoE Tags
        Host-Uniq: 00
        PPP-Max-Payload: 0604

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 1

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

@Samotnick Jutro sprawdzę. No nigdzie nie pisali o usługach. Fakt DNS nie ustawiałem. Może to być przyczyną. W Mikrotiku robimy tylko PPPoE, vlan35 i client dhcp. 

 

Jak to sprawdzić na swoim ONT lub funboxie 6?

 

 

 

____________________

*Scaliłem wpisy - moderator Wojciech.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1684
  • 8291
  • 64

ONT OMADA Kontroler i ER7206(TL-ER7206)

@RafqNajprościej będzie skorzystać z posiadanego ER7206. Ustaw jeden port LAN jako tagowany VLAN 35. Drugi port LAN ustaw jako nietagowany VLAN 35. Na wszelki wypadek usuń informację o VLANie z parametrów połączenia PPPoE. Z FB6, zamiast do ONT, podepnij się do tagowanego portu. Do portu nietagowanego podepnij komputer z uruchomionym Wiresharkiem. Chyba, że można na 7206 uruchomić jakiegoś tcpdumpa? Możesz też podłączyć komputer zamiast ONT ale raczej z Linuxem bo pod Windowsem może być kłopot z ustawieniem tagowania.