Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Polecany sprzęt do Orange VPN


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Polecany sprzęt do Orange VPN

Mam skonfigurowaną usługę VPN.

Niestety na 2 modemach (Huawai różne modele) nie udaje mi się skonfigurować przekierowania portów.

Tzn. w modemie mam to prawidłowo ustawione i z innych urządzeń w tej samej sieci jestem w stanie się dostać do wystawionej usługi, natomiast z internetu nie mam takiej możliwości.

Podejrzewam, że chodzi o sprzęt, gdzieś w innym temacie czytałem, że niektóre urządzenia mają problemy z Orange VPN.


Możecie polecić tani modem (może być używka), który jest sprawdzony i działa z Orange VPN?

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Polecany sprzęt do Orange VPN

@l00k jakie masz APN ustawione w routerze? Router nawiązuje połączenie przez VPN, czy przez standardowe ustawienia? Najczęściej w routerach Huwei są ustawione profile. Jeżeli był wpisany nowy profil z parametrami VPN, to trzeba ten profil ustawić jako domyślny, inaczej router nawiąże połączenie na parametrach z innego domyślnego profilu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Polecany sprzęt do Orange VPN

APN vpn
Próbowałem różnych kombinacji - tylko vpn ustawiony bez numeru, z numerem, automatyczne uwierzytelnienie etc.

l00k_0-1649094456840.png

IP dostaje publiczny więc na tyle jest ok.

 

 

nmap 188.*.*.*
Starting Nmap 7.80 ( https://nmap.org ) at 2022-04-04 19:32 CEST
Nmap scan report for public*.cdma.centertel.pl (188.*.*.*)
Host is up (0.019s latency).
Not shown: 994 closed ports
PORT     STATE    SERVICE
22/tcp   open     ssh
23/tcp   filtered telnet
80/tcp   open     http
443/tcp  open     https
631/tcp  filtered ipp
8081/tcp filtered blackice-icecap

Co więcej na porcie 80 mam dostępną stronę konfiguracji router.

Niedobrze, ale nie widzę nigdzie opcji wyłączenia - dość słabo to jest rozwiązane w tym routerze.

 

Ustawiłem do testów przekierowanie na port do swojego "serwera"

l00k_2-1649094770830.png

 

W zabezpieczeniach jest coś co wygląda słabo, ale nie ma opcji zmiany (wyłączenia firewalla)

l00k_1-1649094694254.png

Na drugim routerze wygląda to podobnie. Stąd też pytanie o jakiś inny sprzęt.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Polecany sprzęt do Orange VPN

A mam pytanie czy jak masz włączony apn vpn to zwykły internet działa? czy też nie ma dostępu do internetu?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Polecany sprzęt do Orange VPN

Działa, co zresztą widać wyżej bo jestem w stanie sprawdzić swój publiczny adres (ustalić dns).

 

W międzyczasie kupiłem ZTE MF283+ który był na filmiku instruktażowym Orange. Zobaczymy..


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Polecany sprzęt do Orange VPN

Na ZTE MF283+ jest lepiej ale nadal nie do końca 😞

 

Tzn. teraz widzę, że mam otwarty port i mogę się do niego dostać - ale tylko z innej sieci. Jak na telefonie uderzam pod swój publiczny adres to dostaje prawidłową odpowiedź.

Natomiast jak próbuję to samo zrobić z sieci lokalnej (przez adres internetowy) to otwarty jest tylko port konfiguracji routera (80).

Zakładam, że tutaj to problem już z routerem?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Polecany sprzęt do Orange VPN


@l00knapisał(-a)

Na ZTE MF283+ jest lepiej ale nadal nie do końca 😞

 

Tzn. teraz widzę, że mam otwarty port i mogę się do niego dostać - ale tylko z innej sieci. Jak na telefonie uderzam pod swój publiczny adres to dostaje prawidłową odpowiedź.

Natomiast jak próbuję to samo zrobić z sieci lokalnej (przez adres internetowy) to otwarty jest tylko port konfiguracji routera (80).

Zakładam, że tutaj to problem już z routerem?


To samo czyli co właściwie?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Polecany sprzęt do Orange VPN

To było odnosnie: "uderzam pod swój publiczny adres to dostaje prawidłową odpowiedź."

 

Wyobraźmy sobie sytuacje:

Orange modem (adres publiczny: 100.0.0.1) -> router -> urządzenie A

Telefon - urządzenie B (własna sieć)

 

Gdy wchodzę z urządzenia B pod adres 100.0.0.1:[dowolny port] to usługi działają i dostaje odpowiedź.

Ale gdy robię to samo z urzadzenia A (czyli wewnętrznego) to działa tylko port 80, pod którym jest strona konfiguracji routera.

 

Jak połączę urządzenie B przez wifi routera to też brak odpowiedzi - tylko konfiguracja routera pod 80.

 

Wygląda to tak, jakby router wyłapywał ruch z wewnętrznej sieci kierowany na publiczny adres i udostępniał tylko port konfiguracji.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Polecany sprzęt do Orange VPN

@l00k 

No tak, to jest zapewne "wina" rutera. Albo taka jego uroda. Rozumiem, że jakoś specjalnie Ci nie zależy na tego typu dostępie? Czy też dążysz do tego żeby także w sieci lokalnej dostęp do usług był? Jeśli tak, to zostaje ci chyba manipulowanie DNS.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Polecany sprzęt do Orange VPN

Na tą chwilę to co jst wydaje się wystarczające.

DNS mam ustawione googlowskie, niestety to nie pomaga.