Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Zamieniłem router FunBox 2.0 na Funbox 6.

Wieża widzi nowe połączenie światłowodowe, udaje się ją połączyć z routerem za pomocą WSP (ręcznie też próbowałem). Dopóki nie wyłączę wieży radio internetowe działa.

Niestety w trakcie ponownego uruchamiania wieża łączy się z internetem i zawiesza poprzez resetowanie się w kółko. Jeśli wyłączę WiFi to wieża uruchamia się normalnie i działa wszystko oprócz radia internetowego oczywiście, ale właśnie ono najbardziej jest mi potrzebne. Jak można rozwiązać ten problem?

Dezaktywacja standardu WiFi 6 na 2.4 GHz nie przyniosło rozwiązania.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom 

No to co teraz napisałeś zmienia trochę postać rzeczy. Sporo tych rzeczy Ci nie działa, nie tylko ta zabytkowa wieża. Może warto byłoby sprawdzić czy wszystko jest w porządku z adresacją sieci? Zresetować na początek do ustawień fabrycznych wszystkie urządzenia, poczynając od FB, następnie sparować je na nowo z WiFi FB6, bo zapewne mają pozapamiętywane stare profile z FB2. Wejść na stronę konfiguracyjną FB i sprawdzić czy konfiguracja LAN wygląda rozsądnie.

Telefon VoIP jak masz podłączony: przez FB, osobną bramką czy jeszcze inaczej? Na FB kontrolka VoIP nie sygnalizuje problemu?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

56 ODPOW. 56

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  zmien szyfrowanie z WPA3 na WPA2 PSK


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

WPA2 PSK/AES jest ustawione fabrycznie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  pokombinuj z ustawieniami wifi testowo. Wyłącz wifi6 i 5GHz. Zdejmij na chwilę szyfrowanie. Sprawdź jakie ustawienia działają na wieżę. Masz inny punkt dostępu na testy?

Jak daleka są urządzenia od siebie oddalone? 

Może stoją zbyt blisko siebie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Wyłącz wifi6 i 5GHz - to nic nie daje.

Zdejmij na chwilę szyfrowanie - nie wiem jak to zrobić.

Sprawdź jakie ustawienia działają na wieże - próbowałem różnych i bez zmian. 

Masz inny punkt dostępu na testy? - Nie wiem o co chodzi.

Jak daleka są urządzenia od siebie oddalone? - 2 metry.

Może stoją zbyt blisko siebie? 10 lat działało w takiej odległości.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  wieża stoi niedaleko od FunBox6, to połącz ją kablem LAN z FunBox6 i problem minie 😉

Tak myszkując po sieci sporo z nią problemów i często zawiesza się, może te twoje problemy to wina niestabilnego oprogramowania, nie wnikam jednak, to w każdym razie nie wina FunBox6, po wi-fi bym jej nie łączył z siecią, bo trzeba by trochę wiedzy mieć o konfiguracji wi-fi w FunBox6, jak łączysz kablem LAN to nic tam nie trzeba ustawiać, internet musi działać i radyjko internetowe w wieży też 😎

Tak poza tematem 2 czy nawet 4 metrowe kable LAN można kupić, na Allegro czy w sklepie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Kabel nie wchodzi w grę.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  wyłącz wi-fi 5GHz i co się da w konfiguracji FunBox6, bo skoro działało ci wi-fi na FunBox 2.0, to widać sprzęt/ wieża Pioneer nie ogarnia nowych technologii, szkoda że wparcia od Pioneer już nie ma, dopytał bym co i jak, bo miałem tam wtyczkę 😉

Nie wiem czy skutecznie wyłączyłeś wi-fi 6 AX, dam filmik...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Wina ewidentnie jest po stronie FunBoxa 6 lub niekompatybilności wieży z tym routerem, do chwili odłączenia od Funboxa 2 radio internetowe chodziło bez zarzutu. Problem pojawił się zaraz po podłączeniu do nowego routera. Myślę, ze da się to jakoś ustawić...

Anonim

Nie dotyczy

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  tam nie ma magii, przysiądż i ustawiaj, musi ci działać, tak jak na FunBox 2.0 było 😉