Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

FB 6 zapamiętuje wieżę, drukarkę też ale obie nie działają. Doszedł mi tez problem z drukarką, niby jest podłączona, ale nie drukuje - wyskakuje błąd.  Dopowiem, ze nie działa od początku instalacji również telefon stacjonarny Voip.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  proponuję ściągnąć i zainstalować na telefonie apkę "Mój FunBox", tam jest opcja rozwiązywania problemów z usługami, skorzystaj z niej może coś pomoże.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom 

No to co teraz napisałeś zmienia trochę postać rzeczy. Sporo tych rzeczy Ci nie działa, nie tylko ta zabytkowa wieża. Może warto byłoby sprawdzić czy wszystko jest w porządku z adresacją sieci? Zresetować na początek do ustawień fabrycznych wszystkie urządzenia, poczynając od FB, następnie sparować je na nowo z WiFi FB6, bo zapewne mają pozapamiętywane stare profile z FB2. Wejść na stronę konfiguracyjną FB i sprawdzić czy konfiguracja LAN wygląda rozsądnie.

Telefon VoIP jak masz podłączony: przez FB, osobną bramką czy jeszcze inaczej? Na FB kontrolka VoIP nie sygnalizuje problemu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  VoIP  działa niezależnie od sieci wifi I eth, ale wskazuje na to, że jest niesonfigurowany, albo modem jest wadliwy. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6


@agat13napisał(-a)

@Slavtom  VoIP  działa niezależnie od sieci wifi I eth, ale wskazuje na to, że jest niesonfigurowany, albo modem jest wadliwy. 


Niezależnie, ale tylko jeśli jest do telefon analogowy podłączony do FB. Jeśli jest podłączony do LAN to jak najbardziej zależnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@j131  zgoda, ale powiedz jakie jest prawdopodobieństwo, że @Slavtom  ma telefon IP lub bramkę VoIP?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Teraz ustaliłem:

nie działają urządzenia, które wykorzystują  częstotliwość 2.4 GHz. (drukarka, wieża, dwa tv), działają pozostałe (telefony, laptopy i dekoder) na 5 GHz.

Kontrolka telefonu się nie świeci.

Zgłoszone do Orange.

Na koncie figuruje jako "nieaktywny"


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  dprawdz na WifiAnalyzerze czy w ogóle 2,4 działa. Może jest wyłączone , choć pisałeś, że  odłączyłeś wifi6 z 2,4


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  wykonaj jeszcze próbę połączenia telefonu i laptopa na 2,4 GHz (jeśli masz taką możliwość) jak nie zadziałają to masz prawie pewność że FB 6 ma "walnięte" wifi i modem do wymiany na sprawny model.

Sprawdź czy wszystko masz pozaznaczane (podkreśliłem niebieską kreską)

slav72_0-1649513173734.png

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Tak mam samo pozaznaczane