Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządze


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@agat13: sprawdzę. Ale te wszystkie loginy (a,b,c,d) do jednego numeru przypisane. Dzwonią jednocześnie kiedy jest połączenie przychodzące na ten numer. Pytanie czy można z nich prowadzić niezależne rozmowy. Wydaje mi się że tak, na 100% takie info gdzieś w internecie znalazłem i jakieś próby przeprowadziłem, ale w ograniczonym zakresie. Sprawdzę jeszcze raz i napiszę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18442
  • 52723
  • 710

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@j131 jak masz możliwość sprawdzenia, to ja również jestem ciekawy wyników takiego układu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13000
  • 53393
  • 620

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@j131 sprawdź to z usługodawcą czy masz 1 nr z 4 kanałami niezależnymi..tak np jak dawniej PBx. Dopytaj na jakich zasadach to działa


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@agat13@ketrasaArtur: no więc sprawdziłem następujący układ: dwa telefony na androidzie bez karty sim, na każdym z nich skonfigurowane to samo konto SIP z neostradowym numerem VoIP, z tym że na jednym z literką "a" na drugim z literką "b". Połączenie przychodzące jest sygnalizowane dzwonkiem na obu telefonach. Można odebrać na którymkolwiek i normalnie rozmawiać. Nie przerywając tej rozmowy na drugim telefonie można nawiązać nowe połączenie wychodzące i normalnie prowadzić rozmowę. Sprawdziłem i to działa.

Jeśli wierzyć opisom (jak pogrzebię to znajdę linka z którego to wziąłem) to powinno być możliwe prowadzenie w ten sposób trzech niezależnych rozmów.

Sprawdziłem też liczbę możliwych do zalogowania urządzeń i faktycznie pięć różnych telefonów daje się zalogować do tego samego numeru, trzeba tylko dopisać do nazwy użytkownika pomiędzy numerem a małpką literkę (od a do do d, piąty jest telefon analogowy podłaczony do FunBoxa - ten loguje się na konto bez literki). Można zresztą zalogować dowolną liczbę telefonów, ale zalogowanie kolejnego z tą samą literką wylogowuje poprzedni zalogowany.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13000
  • 53393
  • 620

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@j131 super. Czekamy na cd 

Oczywiście nie muszę pytać czy sprawdziłeś z jakiego nr są połączenia przychodzące na telefonie na który wykonywałeś połączenia? Oba dzwoniły z nr VoIP?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@agat13: to już raczej nieprędko sprawdzę coś więcej, bo za dużo pomocników potrzebuję żeby to ogarnąć. To jest normalny orandżowy pakiet Love z defaultowo wszczepionym VoIP, nic szczególnego. Pojęcia nie mam jak to technicznie działa, ale działa. W kontekście tego VoIP irytuje mnie tylko to, że za połaczenia na komórki trzeba płacić ekstra...

 

Jedna rozmowa była na połaczeniu przychodzącym na VoIP z numeru stacjonarnego, druga rozmowa była wychodząca z numeru VoIP na numer komórkowy. Wszystkie numery wyświetlały się zgodnie z oczekiwaniem. Obie rozmowy były prowadzone jednocześnie (a oba telefony androidowe były zalogowane do sieci LAN za podwójnym NAT i FB3).

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

Straciłem kontrolę nad tym, co się tu dzieje. To już zupełnie odbiegać zaczęło od zadanego pytania, hehe. Dobra, ja się pogodziłem, że nie podłączę urządzenia z faxem.  😐
Wy sobie tu dalej śmiało dyskutujcie. 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13000
  • 53393
  • 620

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow po prostu ustalamy co musisz zrobić, aby mieć co chcesz..już faxu wiemy, że do VoIP nie podłączysz, ale np mając jedno konto VoIP może dasz radę mieć kilka urządzeń pod tym samym kontem z tym samym numerem i wykonywać np 3 połączenia na raz...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow: sorry, faktycznie niezły offtopic wyszedł. Urządzenie z faksem możesz przynajmniej sprawdzić na tym gniazdku w FunBoxie podłączając je zamiast telefonu. Ale raczej nie ma szans na niezawodne działanie. Natomiast co do innych telefonów podłączanych przez VoIP to ten off-topic aż taki znowu nie jest odległy: da się skonfigurować do pięciu "bramek" VoIP w ramach tej jednej usługi. W tym jedna jest już w FunBoxie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

Jak mi wpadnie w ręce 20 metrów kabla telefonicznego, sprawdzę działanie faxu. Póki co, nie będę nosić prawie trzydziestokilowego faxu bliżej funboxa.
Co do podłączeń kilku telefonów... mam jeden, którego prawie w ogóle nie używam, więc ten, tego... 😏