Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządze


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządze

Cześć. Ja tu nowy. 🙂
Zwracam się z pytaniem, może ktoś mądry coś mi podpowie...

Mam Funboxa3, światłowód i telefon stacjonarny (voip).
Jedno z pomieszczeń mam podłączone na kablu lan (rj45). 1Gbs, więc mam wszystkie żyły zajęte. Czy mogę tam podłączyć telefon/fax za pośrednictwem bramki voip (osobne, małe urządzenie) do kabla rj45? Czyli rj45 (ze switcha, bo mam jeszcze tam parę urządzeń podłączonych do sieci) wchodzi do urządzenia bramki voip i stamtąd kabelkiem rj11 np. do faxu?
A jeśli nie, czy istnieje jakikolwiek inny sposób żeby podłączyć np. fax lub telefon stacjonarny, po kablu z internetem tj. rj45 (1gbs, zajęte wszystkie żyły), albo może jakoś bezprzewodowo?

44 ODPOW. 44

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow: Możesz.

Generalnie w ramach VoIP od Orange mozesz zalogować do sieci do pięciu różnych urządzeń na raz i prowadzić z nich do trzech różnych rozmów na raz. Urządzenia nie muszą nawet być podłączone do FunBoxa, wystarczy ze będą miały internet. Więc w szczególności możesz podłączyć bramkę VoIP do swojego LAN gdzie Ci się tylko spodoba i powinno działać jeśli tylko skonfigurujesz prawidłowo. Gniazdko RJ11 FunBox "liczy się" do tych pięciu urządzeń, IIRC.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

Dzięki bardzo!
Więc dobrze kombinowałem. 🙂 Nie chciałem w ciemno kupować urządzonka (upatrzyłem kilka używek na Allegro i pomyślałem, że spróbuję to w ten sposób właśnie rozwiązać, aczkolwiek brakowało mi pewności czy tak się da).

Raz jeszcze dzięki.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow: możesz sprawdzić działanie klientem SIP androida. Jakoś ekstensywnie tego nie testowałem ale co do zasady powinno działać. Przed zakupem konkretnego urządzenia dobrze sprawdzićczy ktoś tu na NO nie raportował problemów z konfiguracją.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

To pozwolę jeszcze sobie dopytać. Gdzie najszybciej znajdę konfigurację VoIP? Czyli wszystkie dane, żeby podłączyć mój numer do np. właśnie SIP?
PS. Myślałem, że się trochę znam, a w tej materii mam jednak braki. Szukałem niedawno aplikacji (tak z ciekawości) VoIP Orange, ale z tego co wywnioskowałem, to jakiś przeżytek i nie ma jej już w sklepie Play. Ale teraz już wiem, że trzeba szukać SIP. Coś pobrałem, ale brakuje mi parametrów konfiguracyjnych (na dzień dobry serwer).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

Tak jeszcze mi przyszło do głowy... Dokładnie chcę podłączyć Canon MF645Cx (ma funkcję faxu, więc skoro ma, chciałbym by to też było podłączone, choć wiem, to już powoli przeżytek...). I tak przeglądam instrukcję, bo pomyślałem sobie, że może to urządzenie ma w sobie taką funkcję bramki VoIP. Czytam, szukam i coś tam jest wspomniane o VoIP. 😮


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow niestety transmisja razu przez VoIP jest niemożliwa. Po prostu nie zadziała...ja bym postawił na telefon bezprzewodowy DECT z np 5 niezależnymi słuchawkami...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz


@pawelgorzkownapisał(-a)

To pozwolę jeszcze sobie dopytać. Gdzie najszybciej znajdę konfigurację VoIP? Czyli wszystkie dane, żeby podłączyć mój numer do np. właśnie SIP?
PS. Myślałem, że się trochę znam, a w tej materii mam jednak braki. Szukałem niedawno aplikacji (tak z ciekawości) VoIP Orange, ale z tego co wywnioskowałem, to jakiś przeżytek i nie ma jej już w sklepie Play. Ale teraz już wiem, że trzeba szukać SIP. Coś pobrałem, ale brakuje mi parametrów konfiguracyjnych (na dzień dobry serwer).


Te dane częściowo są na umowie a częściowo są dostępne "w internecie". W komórce wpisuje się to (pod androidem) w ustawienia aplikacji "telefon", większość to ma pod czymś takim jak połączenia internetowe czy jakoś tak...

Generalnie ten "numer" na który trzeba się zalogować ma postać 48<twój numer>@neofon.tp.pl. Hasło powinno być wysłane przez email albo SMS, można to wymusić przez chat.

Mniej więcej jest to opisane tu:

https://www.orange.pl/kid,4002234815,id,4002809342,title,Neofon-Telefonia-Internetowa-konfiguracja-u...

 

Username to sam numer, serwer to neofon.tp.pl a "authentication username" to numer+ewentualie literka (a,b,c,d)@neofon.tp.pl, outbond proxy neofon.tp.pl i mniej wiecje to wszysko. Za pierwszym razem zwykle pokazje ze sie nie udalo zalogowac, ale jesli poczekac dwie sekundy to kolejna proba sie udaje.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

Teraz już nie rozumiem. Nie podłączę faxu przez bramkę VoIP?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow na 100% nie. Przynajmniej mnie tak uczono...