Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządze


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

Nie podłączę analogowo nic. Moja usługa telefonu stacjonarnego to telefon VoIP. 😏


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@agat13: aż tak szczegółowo nie sprawdzałem. Na pewno mogłem zalogować pięć telefonów na różnych loginach (a,bc...) i wszystkie dzwoniły jednocześnie, można było na którymkolwiek z nich odebrać połączenie przychodzące. Nie blokowało to możliwości nawiązania kolejnego połączenia z innego telefonu. Dalej nie sprawdzałem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkowFunbox ma wbudowaną bramkę VoIP, podłączysz do niego analogowy telefon bez najmniejszego problemu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@j131 widzisz...na innych loginach to i 10 zadziala- to przecież zależy od przepustowości netu. Transmisja VoIP to chyba ok 100kb/ sek. Mnie zaś interesuje czy na jednym loginie, który przysługuje na jedną usługę Neo można prowadzić kilka rozmów na kilku bramkach...z moich informacji nie...dlatego pytam


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

Teraz to już się zakręciłem, jak słoik ogórków. To fakt, ja przecież mam podłączony telefon analogowy bezpośrednio pod funboxa. 😮
Tak z ciekawości, na tym kabelku fax by działał?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

Czy nie lepszym rozwiązaniem i bardziej nowoczesnym było by skorzystanie z usługi FAX na e-mail?

Takie usługi są dostępne.

 

@pawelgorzkow na linii telefonicznej, na której jest usługa VoIP nie zadziała FAX, bo analog jest wyłączony.

 

@agat13 @j131 żeby na jednym łączu prowadzić kilka rozmów, to moim zdaniem muszą być niezależne bramki VoIP. W przypadku usług Orange, jeden numer VoIP, jedna rozmowa. Można podłączyć kilka aparatów, ale w każdym będzie ta sama rozmowa.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

Nie. 😋
Jak wspomniałem, mam urządzenie z funkcją faxu (skanuje na e-mail też, sieciowo itd., wsio, co zostało wymyślone). Po prostu lubię, jak działają wszystkie możliwe funkcje. Skoro urządzenie jest 4 w 1 to ma działać 4 w 1, a nie 3 w 1. 😑


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow to w takim razie gdzieś przeoczyłem. Reasumując, jak nie masz już numeru analogowego tylko VoIP, to nie prześlesz FAX-u linią analogową.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow powstały drobne niedopowiedzenia...jak masz 4 konta z 4 numerami VoIP to podłączając do netu owe 4 bramki możesz mieć jakby 4 osobne łącza telefoniczne. I prowadzić 5 rozmowy na raz. Przy usłudze neo dostajesz jednak tylko 1 konto z jednym numerem...i on może działać tylko jako jeden numer na wbudowanej w modem  bramce. Możesz podłączyć kilka aparatów, ale dalej to jeden numer i jedno połączenie jednocześnie.. bez faxu. 

Gdybyś chciał dodatkowe numery, to musisz wykupić usługę u niezależnego providera i dokupić bramki lub fony VoIP i podłączyć je do netu za modemem. Orange daje Ci tylko 1 nr. Jest taka usługa fax on mail ( jak napisał @ketrasaArtur ) ale  to jest kwestia softu na kompie z netem, a nie urządzeń 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow faxu bezpośrednio nie wyślesz, ale fax to mail pójdzie, bo to urządzenie musi być podłączone do LAN 

Jeśli masz fax podłączony do Funboxa to masz VoIP. Sprawdź to w menu modemu w zakładce VoIP