Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Moim zdaniem ma duże znaczenie że w całej Gdyni nie ma możliwości światłowodu z jakiejkolwiek sieci a tylko z wybranych... We wioskach więcej wyborów niż na niektórych ulicach w mieście...Niestety nie wiem jaką mam adresację ponieważ nie siedzę w tym.. pogrzebałem pozmieniałem prezentowałem i dalej to samo.. tylko problem z tv. Próbowałem coś czytać z tego co podlinkowałeś ale czarna magia dla mnie momentami.. ale ja nie chcę drugiej podsieci ja chcę jedną sieć wifi.. gimnastykuje się z tym trochę... Zrobiłem z niego ap po lan śmiga wszystko ale tv nadal nie mam..

Po kablu działa.
Zrobiłem z niego ap ale spróbuję po wanie bo na LAN ukrywa opcje z zakładki LAN w Asusie

 

_____________

Wpisy scalone - Rafał


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@Darkus 

Przede wszystkim spróbuj opanować emocje. Jeśli się na tym nie znasz i w sumie nie chcesz znać to ogarnięcie tematu trochę Ci zajmie. Tak jak pisałem, mieszkam w Gdyni i jeśli będziesz na tyle zdesperowany to możesz się ze mną skontaktować na PW. Gwarancji że to coś pomoże dać oczywiście nie mogę zawsze jest to jakaś opcja.

Skoro po kablu bezpośrednio wpiętym w FB dekoder działa to wszelkie awarie można wykluczyć.

Skoro nie masz jakichś szczególnych wymagań dotyczących topologii LAN to tryb AP powinien wystarczyć. Nie do końca rozumiem jednak jak chcesz podłączyć dekoder? Przez WiFi? Do Asusa? To raczej nie zadziała. To co na pewno powinno zadziałać to podłaczenie kabelkiem dekodera do Asusa, po przestawieniu ASUSa w tryb AP. Dekoder po WIFi zasadniczo może działać tylko na sieci WiFi FB, Asus w trybie AP tworzy własną sieć WiFi.

Jeśli połączenie FB-dekoder po WiFi jest absolutnie kluczowe dla Twojej konfiguracji to rozważ odwrócenie okablowania: połącz ASUSa z FB po WiFi a dekoder z ASUSem kabelkiem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@Darkus  potwierdz tylko, że bezpośrednio z modemem dekoder działa ok


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Emocje latają prawie jak to całe Orange..Dekoder do Asusa podłączyłem bez problemu do wifi czy na ap czy też wan zawsze się łączy i działa tak samo jest net godzina ale brak tv. Odpuściłem i połączyłem dekoder z fb2 i już się tym nie bawię szkoda czasu nerwów .. dzięki za pomoc i podpowiedzi 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Po kablu i po wifi dekoder z fb2 działa a z Asusem ani kabel ani wifi nie daje sygnału TV ale net jest i zegar na dekoderze działa 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@Darkus  to naprawdę dziwne bo router w trybie AP że Switchem nie powinien ograniczać ruchu. No, chyba, że Switchem jest sam w sobie programiwalny....Dla jasności, podlaczaleś uplink do Asusa w porcie WAN czy do wyjścia ze Switcha? Drążę temat, bo mnie to ciekawi i burzy moją koncepcję podłączania urządzeń w sieci... 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Ogółem switcha nie mam bo jak by chciałem jeden ruter do wszystkiego a nie kupować 12 sprzętów by jeden zastąpić 🙂 miałem pod wan podłączone jak normalnie a na ap podlonczylem na LAN 1.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@Darkus  prawidłowo. O Switchu myślę tym wbudowanym w router. Powino działać


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter


@Darkusnapisał(-a)

Emocje latają prawie jak to całe Orange..Dekoder do Asusa podłączyłem bez problemu do wifi czy na ap czy też wan zawsze się łączy i działa tak samo jest net godzina ale brak tv. Odpuściłem i połączyłem dekoder z fb2 i już się tym nie bawię szkoda czasu nerwów .. dzięki za pomoc i podpowiedzi 🙂


Oczywiście że jeśli takie połączenie jest do przyjęcia to wybrałeś najlepsze rozwiązanie. Nie ma sensu tracić czasu.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Ja próbuję ogarnąć połączenie Funboxa 2.0 na piętrze gdzie mam gniazdo tel/dsl i podłączenie przewodem na parterze do routera Archer TP-Link VR600 (ogarnia wifi na dole) a następnie połączenie przewodem dekodera 4K IWU 200 i do TV.

Dekoder działa, przechodzi wszystkie testy z wyjątkiem "obraz i dźwięk" gdzie wywala Kod: 3012-0203 "Emisja obrazu i dźwięku na kanale TV zakończona niepowodzeniem.

Naprawdę szukałem różnych ustawień i nie udało mi się przepchnąć problemu. Często traciłem możliwość połączenia się z Archerem i tylko reset pomagał do ustawień fabrycznych. Próbowałem też w drugą stronę czyli podłączyć najpierw Archera do DSL i przekierować internet kablem do FB żeby docelowo on był na dole podłączony przewodem bezpośrednio z modemem. No i działa wszystko z wyjątkiem tv. O dziwo sygnał z Archera wchodzący przez LAN do FB jest przepuszczany jako internet ale on nie widzi go jako połączenie i nie uruchamia telefonu i TV.

Ani w jedną ani w drugą.