Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@cruiser_capri 

Połączenie kablowe:

FB2-Archer-dekoder

powinno umożliwić normalne działanie IP TV, pod warunkiem przestawienia Archera w tryb AP. W innej konfiguracji raczej nie zadziała, ruter kaskadujący internet dla IPTV musi obsługiwać IGMP i multikasting, tego zwykle albo nie ma albo nie wiadomo jak skonfigurować.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Ten model nie ma trybu AP. Mam do wyboru :

Modem/Router DSL
Router 3G/4G
Router bezprzewodowy

Próbuję ustawić coś na kształt AP przy wyborze Modem/Router DSL  z ustawieniem wejścia jako IP dynamiczy lub brigde. Bez rezultatu.Kiedy wybieram Router bezprzewodowy i wyłączam DHCP router traci kontakt ze wszystkim. Brak możliwości podpięcia się LANem, WIFI, LANem przez FB też znika.

Zaryzykowałbym kupno jakiegoś prostego AP ale nie chcę ich mieć kilkunastu aż któryś zacznie działać, zwłaszcza jeśli da się skonfigurować mój router. VR600 śmiga wyśmienicie na dole w 2 zakresach WIFI i po LAN. Mam na parterze podłączone kino domowe, multimedia na WIFI do google chromecast itp.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@cruiser_capri Jest metoda na wykreowanie AP. Wchodzisz do menu routera, ustawiasz wszystkie wartości dla wifi. Adres routera ustawiasz na np 192.168.2.1 (aby później móc nim administrować) , ale to jest niekonieczne i wyłączasz DHCP. Wtedy router działa jak switch z AP.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Tak ale nadal nie działa TV z Orange 🙂 Testuje jeszcze różne ustawienia opcji IPTV na Archer ale cokolwiek ustawiam bez rezultatu.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

obraz.png


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

cruiser_capri_0-1650365162226.png

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

 

 

obraz.png


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

obraz.png


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Bez VLAN też próbuję i FB widzi dekoder ale jakby nie było autoryzacji jakiejś ? obraz.pngobraz.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@cruiser_capri na screenie masz VLAN wyłączony. Włącz i zerknij Rozwiązano: IPTV WIFI na własnym routerze - Nasz Orange