Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Witam

Mam już trzeciego FunBoxa 2.0 i w nim ciągle zawieszają się gniazda Ethernet, objawia to się tym że przy gnieździe które się zawiesi zaczyna szybko migać zielona dioda, a na komputerze nie da się wejść na stronę konfiguracyjną i nie da się przeglądać internetu, a gdy zawiesi się w ten sposób gniazdo 2 to dekoder Orange IPTV pokazuje brak połączenia z FunBoxem, a w takim wypadku jedyną radą jest zresetowanie FunBoxa 2.0 do ustawień fabrycznych przez przytrzymanie przycisku reset.

To już mnie wkurza, trzeci FunBox 2.0 i ciągle ten sam problem, a po każdej wymianie musiałam czekać 2 dni żeby zaczął działać telefon voip.

38 ODPOW. 38

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


alina1 napisał(-a):

Witam

Mam już trzeciego FunBoxa 2.0 i w nim ciągle zawieszają się gniazda Ethernet, objawia to się tym że przy gnieździe które się zawiesi zaczyna szybko migać zielona dioda, a na komputerze nie da się wejść na stronę konfiguracyjną i nie da się przeglądać internetu, a gdy zawiesi się w ten sposób gniazdo 2 to dekoder Orange IPTV pokazuje brak połączenia z FunBoxem, a w takim wypadku jedyną radą jest zresetowanie FunBoxa 2.0 do ustawień fabrycznych przez przytrzymanie przycisku reset.

To już mnie wkurza, trzeci FunBox 2.0 i ciągle ten sam problem, a po każdej wymianie musiałam czekać 2 dni żeby zaczął działać telefon voip.


@alina1 czy ktoś CI wyjaśnił dlaczego musiałaś czekać aż 2 dni, żeby zaczął działać telefon? Zgłaszałaś to na bieżąco do BOK?

Osobiście użytkuję takiego FunBoxa i nie obserwowałem aż takich objawów, żeby robić reset... gdy u mnie się coś przycina, to robię podstawową procedurę - odłącz zasilanie na kilka sekund... i wszystko wraca na stare, dobre tory.

 

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Dokładnie często taki prosty zabieg wyłączenie i włączenie ponownie routera, deokdera czyni cuda. U rodziców w domu zawsze staram się wyłączać na noc router - nie chodzi nawet o oszczędnośc energii ale o promieniowanie - i tak żyjemy w świecie gdzie otoczeni jesteśmy falami, zawsze to jedno źródło mniej. @alina1jeśłi ten problem tak często występuje zgłoś sprawę do BOK, może oni coś poradzą.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Ja nie powinnam wyłączać tego FunBoxa bo mam telefon voip, a po wyłączeniu telefon przestaje działać, ale na zawieszające się gniazda Ethernet nie ma rady, muszę zresetować do fabrycznych ustawień

Po chwilowym odłączeniu od zasilania już za kilka godzin jedno z gniazd ethernet się zawiesi, a po zresetowaniu do ustawień fabrycznych wszystko działa prawidłowo do 3 dni, dlatego resetuję do ustawień fabrycznych.

Takie zawieszenie najczęściej pojawia się po wyłączeniu komputera (wtedy zawiesi się gniazdo do którego jest podłączony komputer) i po wyłączeniu dekodera IPTV (wtedy zawiesi się Ethernet 2) wifi cały czas mam wyłączone więc nie martwię się promieniowaniem

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

A zgłaszałaś tą sprawę do BOK, byli technicy??? Może oni coś pomogą??


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Tak, byli u mnie technicy i zresetowali FunBoxa 2.0 do ustawień fabrycznych, pomogło to i sobie poszli, a wczoraj znowu zawiesiło się gniazdo Ethernet 2 przez co nie mogę korzystać z IPTV, jak się zawiesi gniazdo do którego mam podłączony komputer to przekładam kabel do innego gniazda, ale jak się zawieszą wszystkie to wtedy resetuję do ustawień fabrycznych.

Wcześniej miałam Orange FunBox tego stojącego i było wszystko w porządku, ale nie mógł złapać synchronizacji ADSL i musiał być wymieniony, a nie było wtedy tego stojącego FunBoxa na wymianę to dali FunBoxa 2.0

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

@alina1 to zrób ponowne zgłoszenie, nie będziesz co chwilę robić resetu. Być może jakiś problem jest nie w samych urządzeniach, ale na centralce??? Proponuję Ci zrobić kolejne zgłoszenie. Pozdrawiam.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Nie do końca wierze w 3 niedziałające urządzenia pod rząd. Jakieś dodatkowe urządzenia masz podpięte do Funboxa?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Do tego FunBoxa mam podłączone do Ethernet 1 komputer stacjonarny, Ethernet 2 IPTV, Ethernet 3 tuner DVB-T Cyfrowego Polsatu, Ethernet 4 laptop, TEL telefon stacjonarny, USB drukarkę

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


alina1 napisał(-a):

Do tego FunBoxa mam podłączone do Ethernet 1 komputer stacjonarny, Ethernet 2 IPTV, Ethernet 3 tuner DVB-T Cyfrowego Polsatu, Ethernet 4 laptop, TEL telefon stacjonarny, USB drukarkę


@alina1 Proponuje odłączyć drukarkę.