Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

@alina1 Domyslam się że to kłopotliwe ale ja osoabiście poodłączałbym testowo wszystkie sprzęty i podpinał kolejne w celu wyeliminowania tego które psuje sprawę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Tak sobie pomyślałem, że być może problem w zbyt dużym obciążeniu... może zasilacz nie daje wystarczającej mocy... ale to sprawa nawet nie do techników tylko do producenta.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Trudno tu będzie cokolwiek stwierdzić bo zawieszają się tylko gniazda Ethernet, a nie cały FunBox, bo telefon działa cały czas, nawet jak się zawieszą wszystkie gniazda Ethernet, a zawieszenie się gniazda ethernet objawia się szybkim miganiem zielonej diody przy tym gnieździe nawet gdy nie ma do niego podłączonego urządzenia

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


alina1 napisał(-a):

Trudno tu będzie cokolwiek stwierdzić bo zawieszają się tylko gniazda Ethernet, a nie cały FunBox, bo telefon działa cały czas, nawet jak się zawieszą wszystkie gniazda Ethernet, a zawieszenie się gniazda ethernet objawia się szybkim miganiem zielonej diody przy tym gnieździe nawet gdy nie ma do niego podłączonego urządzenia


Wina moze byc po stronie kabla Ethernet


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


vdsl2 napisał(-a):

alina1 napisał(-a):

Trudno tu będzie cokolwiek stwierdzić bo zawieszają się tylko gniazda Ethernet, a nie cały FunBox, bo telefon działa cały czas, nawet jak się zawieszą wszystkie gniazda Ethernet, a zawieszenie się gniazda ethernet objawia się szybkim miganiem zielonej diody przy tym gnieździe nawet gdy nie ma do niego podłączonego urządzenia


Wina moze byc po stronie kabla Ethernet


Tylko jak się ma kabel który nie jest wpięty do zawieszającego się gniazda? @alina1 wszystkie wymienione routery miały takie same objawy? To na prawdę zagadkowe, pachnie mi to jakimiś przyczynami leżącymi poza routerem... ale związanymi z prądem elektrycznym, których nie redukuje zasilacz.

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


Misiek62 napisał(-a):

vdsl2 napisał(-a):

alina1 napisał(-a):

Trudno tu będzie cokolwiek stwierdzić bo zawieszają się tylko gniazda Ethernet, a nie cały FunBox, bo telefon działa cały czas, nawet jak się zawieszą wszystkie gniazda Ethernet, a zawieszenie się gniazda ethernet objawia się szybkim miganiem zielonej diody przy tym gnieździe nawet gdy nie ma do niego podłączonego urządzenia


Wina moze byc po stronie kabla Ethernet


Tylko jak się ma kabel który nie jest wpięty do zawieszającego się gniazda? @alina1 wszystkie wymienione routery miały takie same objawy? To na prawdę zagadkowe, pachnie mi to jakimiś przyczynami leżącymi poza routerem... ale związanymi z prądem elektrycznym, których nie redukuje zasilacz.


@Misiek62 Ja proponuje żeby to sprawdził technik.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


vdsl2 napisał(-a):



Tylko jak się ma kabel który nie jest wpięty do zawieszającego się gniazda? @alina1 wszystkie wymienione routery miały takie same objawy? To na prawdę zagadkowe, pachnie mi to jakimiś przyczynami leżącymi poza routerem... ale związanymi z prądem elektrycznym, których nie redukuje zasilacz.


@Misiek62 Ja proponuje żeby to sprawdził technik.


Jasne @Anonim sprawdzenie urządzenia jak najbardziej jest potrzebne. Przypominam tylko co pisze autorka tematu - to już trzecie... aż takie prawo serii? Dlatego stawiam na przyczynę zewnętrzną, poza routerem... może coś w sieci telefonicznej może jakieś nieprawidłowości w napięciach... nie jestem technikiem, tylko staram się logiczne zestawić podawane fakty - objawy.

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Linia telefoniczna nic do tego niema ja bym podłączył inny router na trochę, jak się tego nie widzi to trudno coś wywnioskować.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Mam identyczny problem jak u pani zakładającej wątek jedyna różnica to fakt że u mnie problem dotyczy Funbox a nie Funbox 2.  U mnie problem pojawił się jakieś 2-3 miesiące temu jednak rzadko się to działo. Ostatnio zaczęło się nasilać więc wezwałem techników żeby wymienili router, bo ewidentnie router po restarcie jakiś czas działał dobrze. Ku mojemu zdziwieniu wymiana nic nie dała. Dziwna sprawa bo wcześniej tego nie było. Możliwe że ma to związek z nowym oprogramowaniem w funboxie ale tego się nie dowiem. Funboks zawsze się zawieszał przy oglądaniu filmów przez serwis ipla albo hbogo i równoczesnym korzystaniu z komputera na innym porcie ethernet. Wygląda na to że duży ruch sieciowy pomiędzy różnymi portami powoduje zawieszanie się switcha w funboksie. 

 

Jednak udało mi sie rozwiąząć problem od 2 dni funboks się nie zawiesił wcześniej można było restartować po 4 razy dziennie.

Podłączyłem do funboksa tylko jeden przewód ethernet który podłączyłem do switcha zewnętrznego i dopiero do niego podpiąłem pozostałe urządzenia ethernetowe. Zawieszanie się zniknęło. Pozdrawiam Marek


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Niestety zabieg z zewnętrznym switchem pomógł na krótko. Problem występuje dalej, port ethernet w funboxie nadal się zawiesza, dzisiaj restartowałem funboxa 4 razy. Czy macie jakieś rady co z tym robić?