Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@slav72nie wiem, skąd wiesz, ze mając ONT od Orange i własny router muszę mieć ograniczenie prędkości. Mam ONT od Orange na ich sieci, własny router i osiągam ~ 950/300 Mb.(Opcja 1GB i taką mam podpisaną umowę.)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@Kierus57  z całym szacunkiem, ale czytaj ze zrozumieniem, ja pisałem że gro osób nie ma tego ograniczenia tylko regulamin o tym mówi (że Orange może takowe zastosować), o ograniczeniach był post powyżej mojego.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick  i @slav72 o którym regulaminie mówicie? Podajcie link, proszę.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

I po ptokach, łącze skrojone do 600 Mb/s pobierania, 100 Mb/s wysyłania.

Nawet bez umowy 🙂

 

Orange... brak słów.

 

Temat do zamknięcia.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Nie wiem skąd oni wzięli ten pomysł z ograniczaniem prędkości przy zewnętrznym ONT. Jak ma się umowę na 1Gb/s to nie powinni nic ograniczać, tym bardziej, że samo ONT zewnętrzne nie jest żadnym ograniczeniem. Jak brzmi zapis umowy o tym możliwym ograniczeniu przy zewnętrznym ONT?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@-brtk- przyznaję Ci rację... ONT nie powinien mieć wpływu na prędkość usługi , tym bardziej w taki sposób. Ciekawi mnie ten wpis....pokażecie w którym jest miejscu?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Właśnie, z nudów jestem po przestudiowaniu dostępnych regulaminów usługi światłowodowej i nigdzie nie znalazłem zapisu jakoby operator miał ograniczać przepustowość łącza przy zastosowaniu ONT lub innego sprzętu niż operatora przez abonenta, a może jestem ślepy 🤔 lub czytam nie te regulaminy 🤔.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@slav72 dlatego ja wierzę w takie zapisy w regulaminie. Jak zobaczę wpisy,dopiero zmienię zdanie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Prawdę mówiąc ja też tego nie widzę,

Napiszę oficjalne pismo do Orange z prośbą o wskazanie wprowadzenia ograniczenia w umowie lub w regulaminie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Stąd moje pytanie, bo raczej nie ma takiego zapisu. Jak widać, przy zewnętrznym ONT da się mieć full prędkość. Jak już, to mają tylko jakieś blokady systemowe, ale wiele osób ma przy zewnętrznym ONT opcje 1Gb/s, więc nie ma rzeczy niemożliwych.

Zapytaj się ich, na jakiej podstawie przy zewnętrznym ONT chcą ci aneksowac umowę na niższą prędkość, ciekawe co odpowiedzą.