Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

 


@Anonimnapisał(-a)

@mrcodericknapisał(-a)

problem jest taki, że jak użyję ONT Orange to mam kaganiec 600 Mb/s a chcę wykorzystać łącze 1 Gb/s. Dlatego chcę swój ONT i swój Router aby nie mieć kagańca od Orange.


Własny ONT czy od Orange, to jak ograniczenia będą, to będą na obu wariant ach, zrozum że nie płacisz za 1Gb/s, lecz za do 1Gb/s, wcale nie musi być 600Mb/s, możesz mieć i więcej, nie mniej jednak niż to w regulaminie ujęte, też mam 1Gb/s, ale tyle nie uzyskuje, pełnej szybkości wysyłania i pobierania, żaden operator nie gwarantuje i umieszcza stosowny zapis w umowie/regulaminie.


Doskonale rozumiem, że płacę do 1 Gb/s. Ale po zamontowaniu samego ONT bez Routera od Orange, z góry operator nakłada kaganiec do 600 Mb/s co jest absurdem. Więc nie mogę mieć więcej skoro operator tak sobie ustawi. Więc co mi po płaceniu za łącze do 1 Gb/s skoro na samym ONT będę miał do 600 Mb/s bo operator ma takie widzi misie?

 

Pytanie czy jak podłączę inne ONT to bez problemu zadziała czy operator też nałożył jakieś ograniczenia, że tylko ich modem działa?

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick  nie wiem kto ci to powiedział, ale jak już 600Mb/s minimum, przy 1 Gb/s mniej nie będzie, bo tyle Orange gwarantuje, jest plan do 600Mb/s, ale jest taniej. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@Anonim uzyskałem informację na infolinii i przedstawiciela Orange, że mogę kupić usługę Orange światłowód do 1 Gb/s dla firm z publicznym adresem IP ale... jeżeli będę korzystał z ONT bez ich Routera to Orange nakłada ograniczenia do 600 Mb/s - po mimo umowy na transmisje do 1 Gb/s...

 

Także co się dzieje z 400 Mb/s???

Router Orange nie pracuje w trybie bridge a sieć w firmie jest rozbudowana na tyle, że Router FunBox 3.0 nie jest w stanie obsłużyć 10 VLANów z zaawansowanym Routingiem i VPNem.

 

Dlatego chcę łącze 1 Gb/s z ONT  + własny Router.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick  przy takich wymaganiach, faktem jest, że FunBox 3.0 czy nowszy FunBox 6, nie spełnia oczekiwań, trudny temat i nie do rozwiązania na forum, powinien być doradca Orange, co się tym zajmie, ja więcej nie doradzę, może przy podłączeniu internetu, coś się naświetli 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Nie do końca wiem, czy po zastosowaniu samego ONT bez Routera orange dostane ograniczenie do 600 Mb/s? I czy po zainstalowaniu FunBox 3.0 i przy zamianie na ONT będzie działać?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Zadzwoń jeszcze raz i dopytaj się. Samo oddzielne ONT nie wprowadza żadnych ograniczeń i powinieneś mieć full prędkość. Dużo osób ma oddzielne ONT i swój router i wyciągają do 950Mb/s. Sporo też było tematów na społeczności, że konsultanci przekazywali informację, a nawet sami technicy, że tylko 600Mb/s pójdzie na oddzielnym ONT, a ludzie podłączali swój sprzęt a i tak mieli full prędkość. Po prostu technologicznie nie jest możliwe, by takie ograniczenie było, jak już, to samo Orange na loginie takie ograniczenie może dać, ale nigdy o tym nie słyszałem.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick autor artykułu z tego linka nic nie pisze o ograniczeniu prędkości światełka. Według mnie zamówisz internet, przyjedzie monter podłączy neta z ONT i FB 3.0 sprawdzi czy wszystko gra, wypisze papiery i pojedzie, ty odłączysz FunBoxa, do ONT Orange podłączysz swój router i hulasz - tyle moim zdaniem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@slav72 zobaczymy, oficjalnie spróbuję aby Orange dało mi FB 3.0 i ONT i sam przełączę na ONT. Za tydzień lub dwa sprawa się wyjaśni. Dam znać o efekcie końcowym.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick to jest raczej jedyne rozwiązanie, koniecznie daj znać o efektach - powodzenia.