Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odblokowanie portów DSM

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Odblokowanie portów DSM

Witam.

 

Po wielu próbach wysyłania zgłoszeń technicznych do informatyków Orange zostałem skierowany na to forum aby uzyskać odpowiedź. Pytanie brzmi. Gdzie mogę uderzyć, zadzwonić, lub do kogo napisać, żeby Orange odblokowało mi kilka portów w ich zamkniętej sieci mobilnej?
W odpowiedzi dostaję "szablonowego sms'a", że wszystkie porty są otwarte i jeżeli jest to dla mnie niewystarczające mogę skorzystać z OrangeVPN. 😕

 

Posiadam Internet Orange LTE skonfigurowany pod IPv6.

test-ipv6.com:

test-ipv6.png

ipv6-test.com

ipv6-test.png


Używam modemu Huawei E3272h (przeflashowany do obsługi IPv6 i skonfigurowany komendami AT). 
Router jest postawiony na OpenWrt (19.07.3) na RPi3B. 
Konfiguracja IPv6 jest zrobiona przez protokół=NCM, ip-protocol=IPv6. apn=internetipv6, itd... 
Net działa szybko i sprawnie. Każdy host posiada publiczne IPv6 (dynamiczne).
Mogę się między nimi pingować tylko w sieci Orange LTE, co wg mnie jest wystarczające (np. pomiędzy routerem a telefonem podpiętym do LTE, lub z kompa używając hotspota z internetem Orange), ale nie mogę się połączyć do żadnego portu, który udostępniam w sieci lokalnej.
Firewall mam poprawnie skonfigurowany (sam posiadam sporą wiedzę, ale zostało to też zweryfikowane przez moich kolegów z branży IT). W Traffic rules mam zaakceptowane (accept forward, from any zone to any zone) poszczególne porty do których chce się łączyć.

I tu ciekawostka, którą odkryłem.
Czasami (nie wiem od czego to zależy) porty są otwarte przez chwilę (może 5s) po wysłaniu pinga i później się automagicznie zamykają.

Z góry odpowiem, że nie interesuje mnie Orange VPN. No chyba, że orange specjalnie stosuje jakieś tajne blokowanie portów, żeby właśnie nie można było korzystać z IPv6 jeżeli ktoś potrafi je sobie skonfigurować.
Jeżeli piszę jakieś herezje, to proszę o konstruktywną krytykę.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Odblokowanie portów w sieci mobilnej w ORANGE jest niemożliwe.

Odpowiedź brzmi - nikt nie posiada. ORANGE mi odpisało, że vpn działa tylko dla adresów IPv4 i że na chwilę obecną nie da się tego zrobić. Więc opcja vpnipv6 jest tylko dla picu, żeby się chwalić pomiędzy innymi dostawcami. W dodatku wyobraźcie sobie, że podczas tych 5 zgłoszeń technicznych ani razu nie testowałem w pełni samego vpn'a i dopiero teraz to przetestowałem po tym jak mi odpisali. Porty są poblokowane, więc albo IT nie potrafi tego zrobić, albo nie mogą tego zrobić w sieci mobilnej. Już mi się odechciało zgłaszać to kolejny raz.

A chciałem tak nie wiele. Zwyczajnego publicznego nowoczesnego IPv6 przydzielanego dynamicznie przez DHCPv6. I po prostu albo nie potrafią, albo im się zwyczajnie nie chce.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Odblokowanie portów DSM

@piwaneczko czyli chcesz mieć funkcjonalności VPN vez usługi VPN?

To raczej niemożliwe 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Odblokowanie portów DSM

@agat13 Nie. Chcę mieć dostęp do swojego publicznego dynamicznego IPv6 (nie potrzebny mi VPN


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Odblokowanie portów DSM

@piwaneczko skoro publicznego dynamicznego, to nie "Twojego"  ( o ile dobrze rozumuję)


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Odblokowanie portów DSM

@piwaneczko Hej ,Orange blokuje wybrane porty i protokoły sieciowe. Podpowiedź zakupu usługi OrangeVPN jest prawidłowa. Dodatkowo poproś o wariant z ipv6 jeśli ten protokół Cię interesuje

Anonim

Nie dotyczy

Odblokowanie portów DSM

@piwaneczko niestety część portów jest zamknięta w sieci mobilnej LTE, wymagający użytkownicy muszą więc skorzystać z Orange VPN, dynamiczny IP jest w umiarkowanej cenie, możesz na miesiąc włączyć, zdecydujesz sam czy warto, innej opcji nie ma, sam zresztą do tego doszedłeś w testach 😉


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Odblokowanie portów DSM

@Citi2017 @Anonim  Dzięki, to dlaczego mi odpisali, że niczego nie blokują? Czemu mam płacić za VPN'a, którego celem jest powiększenie puli IPv4, jeżeli mam dostęp do praktycznie nieograniczonego adresu IPv6. OrangeVPN nie obsługuje ipv6. Jeżeli oferują taką opcję, to pewnie tylko naciągają klientów, bo nadal to jest pewnie tunelowane do serwera VPN po IPv4.
Rozumiem, że orange chce na mnie zarobić za wszelką cenę. Tylko, jeżeli blokują porty, tak jak piszecie, a w odpowiedzi na zgłoszenie techniczne piszą mi, że nie blokują, to coś nie halo. Zresztą nie potrzebuję VPN'a od orange, ponieważ stosuję rozwiązanie ZeroTier. 
Mam nadzieję, że ktoś inny odpowie inaczej, algo może chociaż się dowiem, dlaczego te porty są blokowane.

Anonim

Nie dotyczy

Odblokowanie portów DSM

@piwaneczko  może problemem jest ipv6, testy zrobić na ipv4 i się wyjaśni, czy porty są blokowane, tak zdalnie to nie wniknę co się dzieje. Musisz sam do tego dojść, lub ponów kontakt z BOK, może jednak jakieś porty są blokowane, choć nie powinny, Orange monitoruje ruch sieciowy, więc mogą to sprawdzić.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Odblokowanie portów DSM

@piwaneczko 

Problemem jest to, że usługa która nazywa się VPN tak naprawdę nie jest żadnym VPNem tylko dokładnie tym czego potrzebujesz. Bez wykupienia dodatkowej usługi dostęp jest zablokowany.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Odblokowanie portów DSM

Czyli muszę zapłacić, żeby mi odblokowali dostęp. Normalne... . Spróbuję, na szczęście nie jest to duży koszt.