Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odblokowanie portów DSM

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Odblokowanie portów DSM

Przetestowałem OrangeVPN dla apn=vpnipv6. I zgadnijcie, 😞 nie działa. 
Konfigurację routera zostawiłem bez zmian, ponieważ jak czytałem - ruch po IPv6 z tunelowaniem po 464xlat daje najlepsze wyniki, ale może się mylę.
Dla ciekawych przydzielane IP różni tylko tyle, że dla apn:internetipv6 przydzielano mi IP z puli: 2a00:f41:/32, a dla vpnipv6 dostałem z puli: 2a00:f42:/32. 
Spróbuję jeszcze pozmieniać konfiguracje routera, ale na razie nie mogę potestować, czy porty są odblokowane.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Odblokowanie portów DSM

Wyobrażacie sobie, że zgłosiłem nie działający APN vpnipv6 już 4 razy i zgłoszenie zostało zamknięte bez jego naprawy?. Ciągle ten sam objaw - przydzielone IP, pakiety wysyłane są z dużą przepustowością, zaś odebrane są tylko podstawowe pakiety TCP (pewnie ICMP) - 15 Pkt (1.1 KB) po 12 min. Orange cały czas odpisuje standardem (powinno działać). Co prawda po pierwszym zgłoszeniu naprawili mi APNa vpn, ale to niestety mi nie wystarcza, bo nie przydziela on IPv6.

Muszę się tym z wami podzielić, bo już nie wiem co mam robić. IT z Orange chyba po prostu nie potrafi tego uruchomić i nie chcą się przyznać.

 

Czy jest ktoś na forum, komu to działa i ma działającego APNa vpnipv6?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Odblokowanie portów w sieci mobilnej w ORANGE jest niemożliwe.

Odpowiedź brzmi - nikt nie posiada. ORANGE mi odpisało, że vpn działa tylko dla adresów IPv4 i że na chwilę obecną nie da się tego zrobić. Więc opcja vpnipv6 jest tylko dla picu, żeby się chwalić pomiędzy innymi dostawcami. W dodatku wyobraźcie sobie, że podczas tych 5 zgłoszeń technicznych ani razu nie testowałem w pełni samego vpn'a i dopiero teraz to przetestowałem po tym jak mi odpisali. Porty są poblokowane, więc albo IT nie potrafi tego zrobić, albo nie mogą tego zrobić w sieci mobilnej. Już mi się odechciało zgłaszać to kolejny raz.

A chciałem tak nie wiele. Zwyczajnego publicznego nowoczesnego IPv6 przydzielanego dynamicznie przez DHCPv6. I po prostu albo nie potrafią, albo im się zwyczajnie nie chce.

Anonim

Nie dotyczy

Odblokowanie portów w sieci mobilnej w ORANGE jest niemożliwe.

@piwaneczko  ipv6 w Orange działa, jak wychodzisz poza ich sieć już nie, więc co mają naprawiać, 3/4 operatorów prawie, udostępnia użytkownikom tylko ipv4, rodzaj sieci nie ma znaczenia, nadal w sieci pracują stare graty z ipv4 i nie prędko się to zmieni, bo modernizacja sporo kosztuje, nikt nie chce inwestować, jedynie kasować $ 😎

Tak jest w całej Europie, nie tylko u nas, choć mobilna sieć ładnie się rozwija, to szkielet z XX wieku jest 😎


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Odblokowanie portów w sieci mobilnej w ORANGE jest niemożliwe.

@Anonim Że IPv6 działa, to ja wiem, i się bardzo cieszę. Nawet czytałem na tym forum, że w rozwiązaniach ze światłowodem przydzielane IPv6 jest od razu publiczne (z otwartymi portami), bez konieczności dokupowania VPNa (jeśli się mylę, to jest to zdzierstwo), więc zamarzyłem sobie taką możliwość w rozwiązaniu mobilnym.... Niestety, muszę kombinować, do puki nie założą mi światłowodu, czyli obstawiam, jeszcze jakieś 2 lata...

Anonim

Nie dotyczy

Odblokowanie portów w sieci mobilnej w ORANGE jest niemożliwe.

@piwaneczko  światłowód piękna sprawa i zero problemów czy awarii, mam 2 rok i sobie chwalę 😉