Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wifi FB6+SWB tylko na 5Ghz + realna prędkość Wifi6

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Wifi FB6+SWB tylko na 5Ghz + realna prędkość Wifi6

Hej,

na początek mała informacja dla potomnych: urządzenia podłączone do SWB po kablu w aplikacji Mój Funbox prezentowane są różnie 🙂 np. TV podłączone kablem do SWB widnieje jako Wifi, a telefon podłączony po Wifi do SWB jako Ethernet 😉 To tyle tytułem wstępu.

 

A teraz najważniejsze, zauważyłem, że FB w połączeniu z SWB często uparcie powoduje, że urządzenie podpina się pod 2,4 Ghz z ograniczonym transferem, natomiast jak np. rozłączę się i ponownie połączę to już jest w tym samym miescu 5 Ghz z full zasięgiem. Powiedzmy, że nie mam żadnego urządzenia, które nie obsługuje 5 Ghz i w całym domu mam dobre pokrycie 5 Ghz.

 

1. Czy jeśli w ustawieniach FB6 wyłączyłbym 2.4Ghz i zostawił samo 5Ghz (i następnie w razie konieczności ponownie sparował po kablu FB6 z SWB) to Smart WIFI będzie poprawnie działać i będzie ładnie, szybko przełączać między FB6 a SWB po 5 Ghz ?

 

2. Po Wifi5 osiągam na jednym z urządzeń ok 300/250 Mbps transferu - dla mnie to jest wystarczające, ale pytanie jaki realny transfer FB6 po Wifi6 osiągnęliście (czyli wartość z praktyki a nie teorii :)) ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Wifi FB6+SWB tylko na 5Ghz + realna prędkość Wifi6

@NortiKomunikacja SWB-FB odbywa sie po 5GHz, więc przy wyłączonym 2,4 opcja SMART będzie działała poprawnie, oczywiście w tej części przełączania między nadajnikami, a nie między częstotliwościami 🙂

W praktyce 750Mb/sek., ale wiem, że i 900Mb/sek można osiągnąć, ale tylko na zaawansowanym odbiorniku (MIMO+ wifi6)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wifi FB6+SWB tylko na 5Ghz + realna prędkość Wifi6

@Norti co do pierwszego pytania, spróbuj i się przekonaj (tylko testy fizyczne dadzą Ci odpowiedź), co do drugiego to mam FB 6, standard wifi6 aktywny, łącze 600/100 Mb wyniki po wifi na laptopie z kartą ax (wifi6) to down 610-625 up 109-115 Mb/s.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Wifi FB6+SWB tylko na 5Ghz + realna prędkość Wifi6

Ok, w wolnym czasie się przekonam co do pkt 1, natomiast nawet te "anomalie" z 2,4 -> 5 Ghz nie są od razu widoczne tylko przy przemieszczaniu sprzętu itp. więc trochę te testy na samym 5 Ghz też mogą potrwać 😞

 

Co do pkt 2 - to uzupełniam : interesuje mnie głównie opcja FB6 z 1000/300


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Wifi FB6+SWB tylko na 5Ghz + realna prędkość Wifi6

@NortiKomunikacja SWB-FB odbywa sie po 5GHz, więc przy wyłączonym 2,4 opcja SMART będzie działała poprawnie, oczywiście w tej części przełączania między nadajnikami, a nie między częstotliwościami 🙂

W praktyce 750Mb/sek., ale wiem, że i 900Mb/sek można osiągnąć, ale tylko na zaawansowanym odbiorniku (MIMO+ wifi6)